AQUA-Sopot Sp. z o. o.

AQUA-Sopot

Wybierz numer

58 551-35-07 58 555-49-20
a...@aqua-sopot.com.pl pokaż
Otwarte do 15:30 więcej
  • Zdjęcie 1/4 - AQUA-Sopot Sopot 4
  • Zdjęcie 2/4 - AQUA-Sopot Sopot 3
  • Zdjęcie 3/4 - AQUA-Sopot Sopot 2
  • Zdjęcie 4/4 - AQUA-Sopot Sopot 1
 

O nas

Z dniem 1 sierpnia 2021 r. przejęliśmy od Saur Neptun Gdańsk S. A. eksploatację sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Sopocie. Zajmujemy się obsługą mieszkańców oraz firm w zakresie zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków w Sopocie.
Zarządzamy infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną. Zajmujemy się przeprowadzaniem remontów oraz budową i modernizacją sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej. Celem i efektem tych działań jest zapewnienie mieszkańcom Sopotu wysokiej jakości wody pitnej oraz bezpiecznego dla środowiska odprowadzania ścieków do oczyszczalni.

W latach 2008-2014 zrealizowaliśmy istotne inwestycje w zakresie infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. Prowadziliśmy je w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Uzdrowisku Sopot, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.Podejmujemy również stałe działania promocyjne i edukacyjne skierowane do mieszkańców Sopotu.

Od 2017 roku prowadzimy skierowane do sopockiej młodzieży działania pod hasłem „W Sopocie piję wodę z kranu!”. W latach 2017-2019 zamontowaliśmy w sopockich szkołach (podstawowych i ponadpodstawowych) 16 źródełek wody pitnej. Montaż źródełek w szkołach ma na celu promowanie prozdrowotnych i proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz picia zdrowej wody zamiast słodzonych i gazowanych napojów. Pijąc wodę z kranu, zmniejszamy ilość zużytych plastikowych butelek, dbamy o środowisko i sylwetkę.
Do promocji sopockiej kranówki służą również źródełka wody w przestrzeni miejskiej.

W grudniu 2019 r. wraz z przedstawicielami UM Sopotu rozpoczęliśmy cykl spotkań z mieszkańcami miasta w ramach kampanii „Sopot Naturalnie”. „Sopot Naturalnie” to miejska kampania edukacyjna adresowana do mieszkańców, przedsiębiorców i branży turystycznej. Podczas spotkań mieszkańcy są zachęcani do zachowań proekologicznych, np. rezygnacji z używania jednorazowych opakowań plastikowych. Nasz udział w kampanii wiąże się z hasłem "Sopot Naturalnie Krystaliczny", które podkreśla walory sopockiej wody kranowej pozyskiwanej z ujęć głębinowych na terenie sopockiego lasu oraz pasa nadmorskiego.