ArtLife - laserowa korekcja wzroku - plastyka powiek - zabiegi okulistyczne

i...@artlife.com.pl pokaż
Otwarte do 17:00 więcej
  • Zdjęcie 1/16 - ArtLife Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/16 - ArtLife Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/16 - ArtLife Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/16 - ArtLife Gdańsk +13 1
 

O nas

Centrum Okulistyczne ArtLife powstało w oparciu o wieloletnie doświadczenie kadry zarządzającej, zespołu medycznego oraz inwestycje w unikalne urządzenia okulistyczne. ArtLife Spółka z o.o. od 2007 roku zajmuje się organizowaniem, administrowaniem, świadczeniem usług okulistycznych. Rozpoczęliśmy swoją działalność Projektem "Laserowa Korekcja Wzroku" w Centrum Medycznym w Sopocie w lipcu 2007 roku, a w maju 2008 roku zorganizowaliśmy Centrum Okulistyki Laserowej w prywatnym szpitalu w Gdańsku. Obecnie Centrum Okulistyczne ArtLife wyposażone jest w najwyższej jakości sprzęt do diagnostyki i mikrochirurgii oka.

Głównymi specjalizacjami Centrum są:
- Laserowa korekcja wad wzroku (metody: SBK LASIK, TransPRK, LASEK)
- Laserowe leczenie rogówki (PTK)
- Terapia stożka rogówki (cross-linking)
- Plastyka powiek górnych
- Operacja podwijania/odwijania powieki
- Operacja ptozy
- Drobne zabiegi okulistyczne - usunięcie cysty, gradówki, kępek żółtych, brodawek.

Oprócz laserowej korekty wad wzroku i operacji plastycznych powiek w Centrum ArtLife wykonujemy drobne zabiegi okulistyczne (usunięcie brodawczaków, gradówki, kępek żółtych, skrzydlika), specjalistyczne badania okulistyczne, m.in. pod kątem stożka rogówki - topografię (mapę) rogówki.
 

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest całkowity koszt zabiegu laserowej korekcji wzroku?
Koszt badania kwalifikacyjnego to 300zł a zabiegu laserowej korekcji wzroku maksymalnie 7400zł na oboje oczu. Jest uzależniony od metody wykonania zabiegu. Aktualny cennik z podziałem na metody znajduje się na naszej stronie: https://www.artlife.com.pl/pl/cennik.php?_gl=1*dmsse4*_up*MQ..*_ga*MjA2MTkyMTIzOC4xNzEyNzQ1MTk3*_ga_5CTFTZ1XQB*MTcxMjc0NTE5Ny4xLjAuMTcxMjc0NTE5Ny4wLjAuMA..
Jakie metody laserowej korekcji wzroku stosujemy?
Każda z dostępnych obecnie metod pozwala na skuteczne skorygowanie wady wzroku, jednak nie do wszystkich można zostać zakwalifikowanym. Aby zainteresowany laserową korektą wady wzroku miał większe szanse na wykonanie zabiegu, nasi lekarze stosują metody: SBK LASIK, LASEK oraz TransPRK (StreamLight). Niezależnie od metody, podczas zabiegu korekcji wady wzroku może być również skorygowany efekt presbiopii sposobem monowizji.
Kiedy odbywa się wizyta kontrolna po laserowej korekcji wzroku i czy można prowadzić auto?
Pierwsza, obowiązkowa wizyta kontrolna po laserowej korekcji wzroku wliczona jest w cenę zabiegu. Odbywa się w zależności od zastosowanej metody – dzień (SBK LASIK) lub tydzień (LASEK/TransPRK) później.

Kolejne wizyty do 6 miesięcy płatne są jako badania kontrolne, a po upływie tego czasu – jako specjalistyczne badanie okulistyczne.

Po zabiegu laserowej korekcji wzroku zabronione jest prowadzenie pojazdów do pierwszej wizyty kontrolnej, chyba, że chirurg zaleci inaczej.
Czy przed badaniem kwalifikacyjnym/zabiegiem laserowej korekcji wzroku mogę stosować soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe – należy zaprzestać korzystania z miękkich soczewek kontaktowych na minimum 7 dni przed procedurą jednodniową. W przypadku soczewek twardych bądź torycznych (cylindrycznych – korygujących astygmatyzm) czas ten wynosi minimum 3 tygodnie do miesiąca.
Czy ciąża jest przeciwwskazaniem do zabiegu laserowej korekcji wzroku?
Ciąża jest przeciwwskazaniem czasowym do odbycia laserowej korekcji wzroku, tym samym nie warto również wykonywać badania kwalifikacyjnego. Zachodzące w czasie ciąży zmiany hormonalne wpływają na pomiary wykonywane podczas kwalifikacji.

Rekomendujemy wykonanie laserowej korekcji wzroku po około 3-6 miesiącach od porodu oraz zakończenia karmienia piersią.
Jakie wady koryguje laserowa korekcja wzroku?
-Krótkowzroczność (do -14D)
-Dalekowzroczność/nadwzroczność (do +6D)
-Astygmatyzm (do 6D)
-Kombinację wyżej wymienionych wad
Kiedy wolno lecieć samolotem po laserowej korekcji wzroku?
W naszej klinice wykonujemy zabiegi laserowej korekcji wzroku z zastosowaniem trzech metod: SBK LASIK, TransPRK oraz LASEK. Żadna z nich nie stanowi przeciwwskazania do lotu samolotem, jednak zalecamy Pacjentom odczekać chociaż 2-3 dni po zabiegu, zanim wybiorą się w podróż.

Osoby przybywające zza granicy zanim zaplanują lot, powinny pamiętać o pierwszej (obowiązkowej) wizycie kontrolnej, która odbywa się kolejnego dnia lub tydzień po zabiegu.
Czy badanie kwalifikacyjne i zabieg laserowej korekcji wzroku można wykonać tego samego dnia?
Tak, wykonujemy badanie kwalifikacyjne wraz z zabiegiem tego samego dnia - Procedura jednodniowa.

W dniu procedury jednodniowej przyjeżdżasz na umówioną godzinę na badanie kwalifikacyjne, które trwa około godziny. Po kilkugodzinnej przerwie (minimum 4 godziny - czas na zwężenie źrenic) wracasz na zabieg o ustalonej porze i spędzasz w Centrum około godziny (przygotowanie do zabiegu, zabieg obu oczu około 15 minut, odpoczynek po zabiegu).

Koszt badania kwalifikacyjnego 300 złotych w procedurze jednodniowej jest odejmowany od ceny zabiegu na oboje oczu.
Jak mogę umówić się na badanie lub zabieg?
Telefonicznie pod numerami:
+48 58 557 57 77
+48 605 03 66 30
+48 506 807 111
E-mail: info@artlife.com.pl
Kwestionariusz wstępnej kwalifikacji online: https://www.artlife.com.pl/pl/uslugi/laserowa-korekcja-wzroku/kwestionariusz-wstepnej-kwalifikacji-do-laserowej-korekcji-wzroku.php?_gl=1*rt5gea*_up*MQ..*_ga*NTExMTY0OTE4LjE3MTI3NDczNDA.*_ga_5CTFTZ1XQB*MTcxMjc0NzMzOS4xLjAuMTcxMjc0NzMzOS4wLjAuMA..