Azymut 45

81-578 Gdynia, Wiczlińska 33 Mapka
502-283-461, 502-283-467  fax:  58 698-86-88
a...@gmail.com pokaż
azymut45gdynia.org

Imprezy

 • bieg , rajd / wędrówka , impreza na orientację
  gru 5
  niedziela, g. 10:30
  Gdynia
  bilety 10 - 15  zł
  Z Mapą do Lasu
 • bieg , rajd / wędrówka , impreza na orientację
  gru 18-3.01
  g. 10:30
  Gdynia
  bilety 10 zł
  Samodzielne z Mapą do Lasu
 • bieg , rajd / wędrówka , impreza na orientację
  sty 2
  niedziela, g. 10:30
  Sopot
  bilety 10 - 15 zł
  Z Mapą do Lasu

Napisali o nas

O nas

UKS "Azymut 45" powstał w styczniu 2003 roku, jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Naszym celem jest prowadzenie szkolenia sportowego w biegu na orientację i lekkiej atletyce oraz organizacja różnorodnych imprez sportowo - rekreacyjnych

Uczniowski Klub Sportowy "Azymut 45" powstał w styczniu 2003 roku przy Szkole Podstawowej nr 45 w Gdyni.  Jesteśmy Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej zrzeszającym sympatyków orientacji sportowej i lekkiej atletyki. Specjalizujemy się przede wszystkim w biegu na orientację, ale bierzemy udział także w zawodach w rowerowej jeździe na orientację, w narciarskim biegu na orientację, w zawodach orientacji precyzyjnej, w marszach na orientację oraz w zawodach biegowych różnego typu (biegi przełajowe, uliczne, górskie, maratony)
Od 2012 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego z numerem KRS 0000413120. Dzięki wpłatom, jakie wpływają na nasze konto z tego tytułu, młodzi (nie tylko ciałem, ale i duchem) ludzie mogą realizować swoje pasje i aktywnie spędzać czas. Zapraszamy do podzielenia się z nami 1% swojego podatku!
Jako klub przez cały rok organizujemy dla naszych członków zajęcia sportowo - rekreacyjne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów i instruktorów sportowych. Nasze treningi odbywają się nie tylko na obiektach sportowych zaprzyjaźnionych gdyńskich szkół, ale także w otulinie leśnej Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i prowadzone są w różnych grupach zaawansowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych (także tych 50+).
Organizujemy dla naszych zawodników wyjazdy na zawody sportowe: regionalne, ogólnopolskie oraz międzynarodowe, co pozwala im doskonalić swoje umiejętności techniczne i taktyczne. Przy okazji mają możliwość zwiedzenia wielu zakątków nie tylko naszego kraju, ale i całego świata.
Co roku zimą oraz latem organizujemy obozy sportowe. Zimą od kilkunastu lat jeździmy w góry w Karkonosze. Latem wybieramy ośrodki bliżej Trójmiasta, na terenie województwa pomorskiego. Na nasze obozy zapraszamy nie tylko naszych członków, ale także zawodników z innych zaprzyjaźnionych klubów, oraz dzieci, młodzież i dorosłych nie będących zawodnikami.
W swoim dorobku mamy także organizację imprez sportowych i sportowo rekreacyjnych, większych i mniejszych (regionalnych i międzynarodowych).
Naszą sztandarową imprezą są organizowane od 2005 roku międzynarodowe zawody "Grand Prix Pomorza", skupiające co roku kilkuset miłośników biegu na orientację z całego świata. 
Od sezonu 2013/2014 w okresie jesienno - zimowym organizujemy cykl wieczornych biegów po trójmiejskich parkach i osiedlach "Nocny Azymut", a od roku 2019 kontynuujemy organizację czwartkowych imprez w miesiącach wiosennych i letnich pod nazwą "Dzienny Azymut".
Od 2012 roku oferujemy amatorom aktywnego wypoczynku cykliczne weekendowe spotkania "Z Mapą do Lasu", które od czasu pandemii częściowo odbywają się w formie samodzielnej. Od tego roku przy okazji spotkań stacjonarnych ZMdL mamy propozycję dla amatorów biegania bez mapy - jest to "Azymut 45 Trail" - indywidualny leśny bieg przełajowy.
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »

Wideo