Stowarzyszenie Baduszkowcy

Stowarzyszenie Baduszkowcy

Wybierz numer

695-200-656
b...@wp.pl pokaż
 

O nas

Stowarzyszenie Baduszkowcy - Absolwenci, wykładowcy, pracownicy szkoły Baduszkowej PPSWA, aktorzy i pracownicy Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Stowarzyszenie „Baduszkowcy” powstało z potrzeby wspierania szkoły w organizacji i produkcji egzaminów, spektakli dyplomowych, wokalnych na profesjonalnych scenach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Stowarzyszenie wspomaga wszelkie działania Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego wymagające dofinansowania; reżyserzy, kompozytorzy, muzycy, scenografia, kostiumy, obsługa techniczna – światło, dźwięk, scena, stypendia, festiwale, licencje spektakli, wydawnictwa, produkcja płyt CD, rejestracja i dokumentacja Video/Trailery, zakupy środków trwałych, pomocy naukowych, scenografii, kostiumów…. Stowarzyszenie „Baduszkowcy” zrzesza adeptów szkoły PPSWA, aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni i pedagogów naszej szkoły. Współpracujemy ściśle z Teatrem Muzycznym w Gdyni, który jest współproducentem spektakli dyplomowych i dołącza je do swojego repertuaru.
Finansujemy wyjazdy na festiwale, konkursy, warsztaty teatralne i wokalne. Zapraszani jesteśmy na ogólnopolskie festiwale teatralne. Przykładem jest Poznański „Czas na Teatr”, Łódzki Festiwal Teatrów Muzycznych „Off Północna”, „Przygrywka” w Toruniu. Zorganizowaliśmy międzynarodowe warsztaty teatralne „Bieszczadzka Aleja Gwiazd” w Lesku z dotacji ERAZMUS +. Stowarzyszenie ma na swoim koncie realizacje nie tylko szkolnych produkcji, ale również wielu autorskich projektów naszych członków. Tworzymy Teatr Off Junior przy Teatrze Muzycznym (drama, warsztaty teatralne, spektakle), organizujemy warsztaty przygotowujące do egzaminów w szkołach aktorskich, prowadzimy warsztaty Małe Baduszki dla dzieci, organizujemy półkolonie letnie. Angażujemy się w życie kulturalne Trójmiasta przygotowując różnego rodzaju koncerty i eventy dla firm. Stworzyliśmy Kabaret Literacki „Dom Zarazy” („Piwnica na piętrze”). Środki finansowe pozyskujemy z własnej działalności i od naszych sponsorów.
Sponsorem Głównym stowarzyszenia „Baduszkowcy” jest firma SEVENET.
Założycielem i prezesem stowarzyszenia jest Marek Richter, wiceprezesem Jacek Wester, sekretarzem Mateusz Gigiewicz.