Biblioteka Ratuszowa Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Biblioteka Ratuszowa

Wybierz numer

58 309-41-16
b...@wbpg.org.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 9:00 więcej
 

Artykuły o nas

 • Dyskusyjne kluby książki w Trójmieście. Nie tylko w bibliotekach
  Czy czytanie znów staje się modne? A może nigdy nie przestało? Choć odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, to pewne tendencje da się zauważyć. Jak choćby to, że w naszym Kalendarzu Imprez przybywa wydarzeń dla moli książkowych. I to nie tylko w bibliotekach. Spotkania dyskusyjnych klubów książki odbywają się też w kawiarniach, a nawet pubach.
  25 kwietnia 2024 (57 opinii)
 • Biografia Nikosia, Kajko i Kokosz i smaki dawnego Gdańska
  Przed nami ostatnie tygodnie wakacji. Warto ten czas wykorzystać na zaległe lektury lub nowe czytelnicze odkrycia. Co warto przeczytać? Tego dowiecie się z naszego cyklu Zaczytane Trójmiasto. Polecamy w nim książki wszelkich gatunków - od powieści, przez poezję, a na albumach skończywszy. Przywołujemy zarówno pisarzy doświadczonych oraz tych z dorobkiem, jak i debiutantów z Trójmiasta, wydających w oficynach w całej Polsce, a także autorów spoza regionu, którzy obrali w swoich dziełach za miejsce akcji Gdynię, Gdańsk lub Sopot albo podjęli lokalny temat czy wątek. W tym odcinku m.in. biografia "Nikosia" wydana przez jego żonę, Grenlandia widziana oczami podróżnika, komiksy, smaki dawnego Gdańska i inne nowości.
  22 sierpnia 2022 (331 opinii)
 • Zaczytane Trójmiasto w czerwcu: nowa książka Chwina, albumy fotografii i inne
  Lato coraz bliżej, a to pora, gdy chętnie nadrabiamy nasze czytelnicze zaległości. Co warto przeczytać? Tego dowiecie się z naszego cyklu Zaczytane Trójmiasto. Polecamy w nim książki wszelkich gatunków - od powieści, przez poezję, a na albumach skończywszy. Przywołujemy zarówno pisarzy doświadczonych i tych z dorobkiem, jak i debiutantów z Trójmiasta, wydających w oficynach w całej Polsce, a także autorów spoza regionu, którzy obrali w swoich dziełach za miejsce akcji Gdynię, Gdańsk lub Sopot albo podjęli lokalny temat czy wątek. W tym odcinku albumy, opowieści o ciekawych ludziach, miastach, Mierzei Wiślanej i sopockiej miłości, a także nowa powieść Stefana Chwina.
  19 czerwca 2022 (30 opinii)

O nas

W naszej bibliotece działa również Dyskusyjny Klub Książki.