Czasowo zamknięte

Spichlerz Błękitny Baranek

nieczynny do odwołania
80-748 Gdańsk, Chmielna 53 Mapka
58 320-31-88
 
kasy: 58 320-31-88
b...@archeologia.pl pokaż
https://archeologia.pl/archeologia_oddzialy/blekitny-baranek
Czasowo zamknięte

Imprezy

O nas

Z uwagi na remont prowadzony w spichlerzu „Błękitny Baranek” informujemy, że wystawy na ul. Chmielnej 53 w Gdańsku będą zamknięte do odwołania. Zapraszamy do pozostałych oddziałów Muzeum.

Centrum Edukacji Archeologicznej "Błękitny Lew" mieści się w liczącym siedem kondygnacji Spichlerzu "Błękitny Baranek" - jedynym w Gdańsku z zachowaną oryginalną, XVII-wieczną konstrukcja drewnianą. We wnętrzu można obejrzeć wystawy prezentujące wyniki badań archeologicznych i antropologicznych prowadzonych w ostatnich latach w Gdańsku i ożywione postaci jego mieszkańców sprzed siedmiuset lat.

ULICZKA HANZEATYCKA
Na pierwszym piętrze muzeum znajduje się Uliczka Hanzeatycka, która jest repliką fragmentu średniowiecznego Gdańska. Można tu obejrzeć warsztaty i postacie z epoki, poczuć zapachy dawnego miasta i posłuchać ulicznego gwaru. Rysy twarzy i sylwetki są dokładnie zrekonstruowane na podstawie badań antropologicznych szkieletów odnalezionych pod Halą Targową w Gdańsku.

GDAŃSK W ŚWIECIE HANZY
Na drugim piętrze zobaczymy wystawy prezentujące potęgę handlową Gdańska i wysoki poziom gdańskiego rzemiosła w okresie hanzeatyckim. Można tu obejrzeć najciekawsze znaleziska i wyniki badań wykopaliskowych gdańskich archeologów. Dwa kina z filmami o średniowiecznym Gdańsku oraz prezentacje multimedialne opisujące wystawy są atrakcyjną formą pogłębienia wiedzy o Gdańsku, również dla najmłodszych zwiedzających.

BŁĘKITNY BARANEK DLA DZIECI
Muzeum przygotowało szereg atrakcji także dla najmłodszych gości. Multimedialny i interaktywny charakter wystaw sprawia, że są one przystępne dla dzieci. W trakcie zwiedzania można nie tylko powąchać i posłuchać odgłosów średniowiecznego Gdańska, ale także przymierzyć hełmy rycerskie i wziąć do ręki kopie zabytków. Na najmłodszych czeka piaskownica, w której można odkopać skarby i zamienić się w małego archeologa.
 
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »

Wideo