Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim

Wybierz numer

58 682-35-71
c...@pruszcz-gdanski.pl pokaż
Dziś nieczynne więcej
  • Zdjęcie 1/9 - Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Pruszcz Gdański 4
  • Zdjęcie 2/9 - Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Pruszcz Gdański 3
  • Zdjęcie 3/9 - Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Pruszcz Gdański 2
  • Zdjęcie 4/9 - Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Pruszcz Gdański +6 1
 

O nas

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim,
Kino na Bursztynowym Szlaku,
Faktoria Handlowa.
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim swoją działalność kieruje przede wszystkim do mieszkańców miasta oraz sąsiednich gmin, którzy chcą czynnie spędzać wolny czas. Zadaniem Instytucji Kultury jest wspieranie i animowanie kulturowo-sportowej aktywności mieszkańców poprzez realizacje zadań w dziedzinie wychowania, edukacji i rozpowszechniania kultury a także sportu i rekreacji. Centrum Kultury i Sportu daje możliwość ekspresji twórczej grupom, zespołom twórczym i samodzielnym artystom. Poza tym promuje, wspiera i realizuje projekty aktywizacyjne, integrujące społeczność Pruszcza Gdańskiego. Organizuje zajęcia dodatkowe dla dzieci, młodzieży odraz dorosłych, zawody i imprezy rekreacyjno-sportowe. Ponadto promuje zdrowy styl życia i koordynuje działania na terenie miasta, dotyczące organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych współdziałając z innymi instytucjami i organizacjami, wspiera rozwój lokalny.
W czerwcu 2009 roku Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim rozpoczął współpracę z Teatrem Wybrzeże. Działalność ta rozpoczęła się w 2009 roku i jest wspólną inicjatywą Urzędu Miasta Pruszcz Gdański oraz Teatru Wybrzeże. 
W okresie wakacyjnym w amfiteatrze na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria odbywają się liczne imprezy, z których najważniejszy jest cykl Faktoria Kultury: Scena Muzyczna, Dziecięca Scena Letnia i Scena Letnia Teatru Wybrzeże
Od lipca 2011 roku zwiedzać można Rekonstrukcję Osady Handlowej z okresu Wpływów Rzymskich, inaczej zwaną Faktorią Handlową. Znajdziemy tam m.in. rekonstrukcje: Chatę Kowala i Chatę Bursztyniarza, w których podpatrzymy życie ludzi z początku naszej ery. Pozostałe chaty wyposażone są w nowoczesne systemy wystawiennicze oraz multimedialne sale edukacyjne.
We wrześniu 2018 w Centrum Kultury i Sportu otwarte zostało Kino na Bursztynowym Szlaku. Sala kinowa dla 93 osób nadaje się doskonale również do organizacji konferencji i kameralnych koncertów (lub tu dla 92 os.). Wyposażona jest w nowoczesny system nagłośnieniowy i oświetleniowy oraz wysokiej jakości aparaturę kinową.
Pruszcz Gdański może pochwalić się bogatą bazą rekreacyjno-sportową. Przy Centrum Kultury i Sportu znajduje się główna strefa sportowa, w skład której wchodzą dwie płyty trawiaste do gry w piłkę nożną, boisko do siatkówki plażowej oraz skatepark. Dodatkowe boisko trawiaste zlokalizowane jest przy ulicy Tysiąclecia, a wielofunkcyjne przy ulicy Modrzewskiego. Wszystkie te obiekty są dostępne zarówno dla grup zorganizowanych, jak i indywidualnych odbiorców.
Inne obiekty sportowo-rekreacyjne możemy znaleźć na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria przy ulicy Zastawnej (wjazd od ulicy Grunwaldzkiej). Znajdziemy tam boisko wielofunkcyjne, stoły do gry w ping-ponga, skatepark oraz urządzenia fitness „pod chmurką”. Młodsze dzieci mogą pobawić się na bogato wyposażonym placu zabaw.