DKF Kurort

DKF Kurort

Wybierz numer

58 351-10-83
i...@dkfkurort.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/4 - DKF Kurort Sopot 4
  • Zdjęcie 2/4 - DKF Kurort Sopot 3
  • Zdjęcie 3/4 - DKF Kurort Sopot 2
  • Zdjęcie 4/4 - DKF Kurort Sopot 1
 

O nas

DKF Kurort w marcu 2024 wznawia swoją działalność. Pokazy odbywać się będą w sopockim Teatrze BOTO, przy ul. Boh. Monte Cassino 54B.

Program DKF Kurort składać się będzie z różnych pasm programowych, takich jak: „Mistrzowie”, „Kino Skandynawskie”, „DKF na krótko” czyli pokazy filmów krótkometrażowych, „Kino Kultowe”, „Inne Spojrzenie” czy „Kino Kobiet”. Zaprezentowane zostaną zarówno klasyki jak i nowe tytuły światowego kina.

Przed każdym pokazem tradycyjnie powrócą prelekcje znawców kina oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi. 

Pokazy odbywać się będą od marca do czerwca z przerwą na wakacje i ponownie powrócą jesienią. DKF Kurort reaktywuje się za sprawą Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa, organizatora Sopot Film Festivalu oraz Miasta Sopot, które dofinansowało ten projekt.

DKF Kurort to obecnie drugi, najstarszy Dyskusyjny Klub Filmowy w Trójmieście Rozpoczął swoją działalność w 2005 roku w nieistniejącym już sopockim Kinie Polonia. Po zamknięciu kina przeniósł się na kilka lat do Multikina a później do Teatru na Plaży. W tej chwili wraca po 4-letniej przerwie a w przyszłym roku obchodzić będzie 20-lecie powstania.