Teatr Dada von Bzdülöw - Biblioteka Tańca

80-241 Gdańsk, al. Grunwaldzka 44
(Wrzeszcz) Mapka
501-763-066
l...@gmail.com pokaż
www.teatrdada.pl
 
zgłoś do aktualizacji

O nas

Przedstawienia Dada von Bzdülöw nawiązują do tradycji teatralnej, lecz ich podstawowym językiem przekazu jest ruch, łączący w sobie elementy baletu klasycznego, pantomimy oraz różnych formy tańca współczesnego.

Założycielami grupy oraz jej liderami są: Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska. Stanowią oni trzon zespołu, który składa się z niezależnej grupy profesjonalnych tancerzy i aktorów realizujących poszczególne spektakle w kooperacji z instytucjami i stowarzyszeniami kultury (m.in.: Klub Żak, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Nadbałtyckie Centrum Kultury, wolna strefa w Warszawie).

Tancerze i choreografowie związani z Teatrem Dada to min.: Anna Steller, Filip Szatarski, Julia Mach, Ula Zerek (Wróbel), Rafał Dziemidok, Patrycja Kujawska, Aurora Lubos, Magdalena Reiter oraz Bethany Formika.

Przedstawienia Dada von Bzdülöw nawiązują do tradycji teatralnej, lecz ich podstawowym językiem przekazu jest ruch, łączący w sobie elementy baletu klasycznego, pantomimy oraz różnych form tańca współczesnego.

Na przestrzeni czternastu lat działalności grupa stworzyła ponad trzydzieści spektakli, z powodzeniem prezentowanych zarówno na polskich jak i światowych scenach. W latach 1995 do 2004 roku współpracowała z Teatrem Miejskim w Gdyni, gdzie w latach 1997-2000, prowadziła cykliczne spotkania artystyczne pod nazwą Dzień Pięknego Towarzystwa. W latach 1998-2001 zespół uczestniczył w projektach Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca współtworząc i występując w licznych choreografiach. W 2002 roku z inicjatywy teatry powstał nowy festiwal teatrów tańca i tańca współczesnego, Gdańska Korporacja Tańca.

Obecnie w repertuarze teatru znajdują się spektakle: Eden; Kilka Błyskotliwych Spostrzeżeń (a la Gombrowicz), Magnolia, so beautiful, Bonsai, Juicy Flesh, Strategia.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »