• Zdjęcie 1/1 - Dom Zdrojowy Sopot 4
 

Artykuły o nas

O nasDom Zdrojowy w Sopocie znajdujący się naprzeciwko molo, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w tym mieście. Wielofunkcyjny budynek w obecnej formie, został oddany do użytku w 2009 roku, ale  jest to już czwarte jego oblicze. Pierwszy Dom Zdrojowy wybudowano  w 1824. Początkowo był to parterowy budynek, który z biegiem czasu został rozbudowany - zlokalizowano  w nim pokoje hotelowe i salę balową. W 1879 rozpoczęto budowę nowego obiektu, który oddano do użytku dwa lata później.

Nowy Dom Zdrojowy został zlokalizowany w miejscu, w  którym istnieje obecnie. W 1909 budynek zburzono, a w jego miejscu wzniesiony został  trzeci Dom Zdrojowy, zaprojektowany przez gdańskiego architekta Carla Webera. Uroczyste otwarcie  odbyło się 16 czerwca 1910. W środku znajdowały się  kasyno, restauracje, sale balowe i hotel. W 1945  kiedy Sopot zajęła  Armia Czerwona,  Dom Zdrojowy został przez nią splądrowany i  podpalony. Po przekazaniu miasta Polsce, budynku niestety nie odbudowano. W 2006 przystąpiono do budowy czwartego Domu Zdrojowego wraz z hotelem. Nowy obiekt  w znacznej mierze nawiązywać miał architektonicznie do swojego poprzednika.

Dom zdrojowy jest największym obiektem centrum Haffnera, na jego trzech poziomach znajduje się Państwowa Galeria Sztuki. Obok galerii mieści się informacja turystyczna połączona z pijalnią wód solankowych, punktem widokowym (dostępna jest winda). 

Znajdują się w nim m.in:
-Państwowa Galeria Sztuki,
-informacja turystyczna 
-punkt widokowy, 
-liczne restauracje i bary,
-lokale usługowe,
-centrum konferencyjne
-parking.