Dwór Uphagena Arche Gdańsk

Dwór Uphagena

Wybierz numer

58 506-55-90 500-068-069
b...@archedworuphagena.pl pokaż
Otwarte całą dobę więcej
  • Zdjęcie 1/20 - Dwór Uphagena Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/20 - Dwór Uphagena Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/20 - Dwór Uphagena Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/20 - Dwór Uphagena Gdańsk +17 1
 

TV Filmy

15975

Trójmiasto w Budowie. Dawny szpital przy Kieturakisa

Inwestycje

Imprezy

O nas

Dwór Uphagena Gdańsk to północna perełka z kolekcji hoteli Arche. Obiekt w standardzie hotelu czterogwiazdkowego zlokalizowany jest w centrum urokliwego Gdańska, na Dolnym Mieście - w historycznej dzielnicy położonej przy odpływie Motławy.

Wnętrza kompleksu Dwór Uphagena są niebanalne, architekci dołożyli wszelkich starań, aby historyczny charakter miejsca pozostał w nim obecny. Industrialny wystrój obnaża relikty dawnych czasów. Eksponowane są oryginalne cegły, kolebkowe sklepienia oraz wysokie, surowe, betonowe sufity podparte oryginalnymi belkami konstrukcyjnymi. Całość wykończona minimalistycznie, z dużą dbałością o szczegóły. Pobyt we wnętrzach kompleksu i odkrywanie cegiełek historii jest fascynującą przygodą.

W lobby wita Gości odzyskana XIX-wieczna ceramiczna posadzka, ułożona w misterną mozaikę, mieszając się z nowoczesnym designem recepcji i baru. Przenikające się style zaskakują. We wnętrzach spotkamy zabytkowy magiel, ogromną starą kuchnię gazową, odnowione klatki schodowe i wijące się oryginalne balustrady.

Na kwartał zabudowań Dworu Uphagena składają się:

DWÓR UPHAGENA – budynek główny mieszczący pokoje Deluxe oraz Superior, 150 m kw. powierzchni konferencyjnej, SPA i wellness oraz części wspólne: restauracyjna oraz lobby wraz z lobby barem i kawiarnią, tu jest też miejsce na część muzealną obiektu

OFICYNA – to nowo powstały budynek ze standardowymi pokojami dwuosobowymi. Okna wszystkich pokoi skierowane są na zielone patio

FABRYKA - osobna część, w której znajdują się apartamenty z aneksami kuchennymi. Na sąsiadującej działce mieści się budynek Królewskiej Fabryki Karabinów z XIX w.

KOTŁOWNIA - to dwie sale konferencyjne Filozoficzna i Prawna o łącznej powierzchni 234 m kw., zlokalizowane w budynku po dawnej kotłowni

KAMIENICA -  siedziba Fundacji Leny Grochowskiej z kawiarnią prowadzoną przez podopiecznych fundacji

Całość dopełnia zielone patio z przestrzenią wypoczynkową, dziedziniec łączy wszystkie zabudowania, komponując się z zabytkowym kościołem Najświętszej Marii Panny wybudowanym w latach 1857-1860 r.