Imprezy
-
degustacja
, warsztaty
kwi
2
niedziela, g. 13:00 - 14:30
Gdańsk,
Stara Kuchnia
Artykuły o nas
-
-
21 lutego 2023
(67 opinii)
-
1 czerwca 2022
(19 opinii)
O nas
Dwór Uphagena Gdańsk to północna perełka z kolekcji hoteli Arche. Obiekt w standardzie hotelu czterogwiazdkowego zlokalizowany jest w centrum urokliwego Gdańska, na Dolnym Mieście - w historycznej dzielnicy położonej przy odpływie Motławy.
Wnętrza kompleksu Dwór Uphagena są niebanalne, architekci dołożyli wszelkich starań, aby historyczny charakter miejsca pozostał w nim obecny. Industrialny wystrój obnaża relikty dawnych czasów. Eksponowane są oryginalne cegły, kolebkowe sklepienia oraz wysokie, surowe, betonowe sufity podparte oryginalnymi belkami konstrukcyjnymi. Całość wykończona minimalistycznie, z dużą dbałością o szczegóły. Pobyt we wnętrzach kompleksu i odkrywanie cegiełek historii jest fascynującą przygodą.
W lobby wita Gości odzyskana XIX-wieczna ceramiczna posadzka, ułożona w misterną mozaikę, mieszając się z nowoczesnym designem recepcji i baru. Przenikające się style zaskakują. We wnętrzach spotkamy zabytkowy magiel, ogromną starą kuchnię gazową, odnowione klatki schodowe i wijące się oryginalne balustrady.
Na kwartał zabudowań Dworu Uphagena składają się:
DWÓR UPHAGENA – budynek główny mieszczący pokoje Deluxe oraz Superior, 150 m kw. powierzchni konferencyjnej, SPA i wellness oraz części wspólne: restauracyjna oraz lobby wraz z lobby barem i kawiarnią, tu jest też miejsce na część muzealną obiektu
OFICYNA – to nowo powstały budynek ze standardowymi pokojami dwuosobowymi. Okna wszystkich pokoi skierowane są na zielone patio
FABRYKA - osobna część, w której znajdują się apartamenty z aneksami kuchennymi. Na sąsiadującej działce mieści się budynek Królewskiej Fabryki Karabinów z XIX w.
KOTŁOWNIA - to dwie sale konferencyjne Filozoficzna i Prawna o łącznej powierzchni 234 m kw., zlokalizowane w budynku po dawnej kotłowni
KAMIENICA - siedziba Fundacji Leny Grochowskiej z kawiarnią prowadzoną przez podopiecznych fundacji
Całość dopełnia zielone patio z przestrzenią wypoczynkową, dziedziniec łączy wszystkie zabudowania, komponując się z zabytkowym kościołem Najświętszej Marii Panny wybudowanym w latach 1857-1860 r.