Flowair - technika grzewcza

Flowair

Wybierz numer

58 627-57-20
i...@flowair.pl pokaż
 

Artykuły o nas

O nas

Firma FLOWAIR powstała w 2003 roku i parę lat później stała się znanym ekspertem
w ekonomicznym ogrzewaniu i wentylacji obiektów średnio i wielko-kubaturowych.
Historia firmy FLOWAIR to długa lista innowacji i ulepszeń dla branży grzewczo-wentylacyjnej.
FLOWAIR oferuje kompletne rozwiązania grzewczo-wentylacyjne. Jest producentem nagrzewnic wodnych, kurtyny powietrznych, kurtyno-nagrzewnic,  jednostek wentylacyjnych z odzyskiem ciepła oraz urządzeń typu rooftop. Dodatkowo jest wyłącznym dystrybutorem nagrzewnic gazowych włoskiej firmy Robur.

Ofertę produktową można opisać w czterech grupach:
- nagrzewnice, komory mieszania, destratyfikatory (nagrzewnice wodne, gazowe, elektryczne, dedykowane do obiektów agrarnych i specjalnego przeznaczenia, komory mieszania, wentylatory dachowe, destratyfikatory),
- kurtyny drzwiowe i bramowe (kurtyny powietrzne i kurtyno-nagrzewnice),
- wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła (jednostki wentylacyjne i rooftopy z nawiewnikiem wirowym),
- urządzenia typu rooftop z odzyskiem ciepła.

FLOWAIR jest w 100% firmą polską z polskim kapitałem. Swoją działalność prowadzi na Pomorzu gdzie znajdują się: siedziba firmy, biura handlowe oraz hale produkcyjne. Bardzo mocno związana jest z Pomorskim Parkiem Naukowo- Technologicznym w Gdyni, w którym znajduje się dział Techniczno-Rozwojowy (R&D). Przy współpracy z PPNT, które stwarza dobre warunki rozwoju do realizacji pomysłów, powstało wiele ciekawych i innowacyjnych projektów. Ponadto na terenie parku znajduje się specjalistyczne laboratorium , w którym FLOWAIR prowadzi badania oraz szkoli klientów z zakresu nowoczesnych technik grzewczo-wentylacyjnych.

Od początku działalności firma skupia się na wprowadzaniu innowacji i ulepszeń dla produktów grzewczych
i wentylacyjnych. Idea tworzenia jest silnie zakorzeniona w naszej strategii. Nie boimy się ciekawych form wzorniczych
i zastosowania ich w naszych projektach. Nasza działalność opiera się na tworzeniu niestandardowych, kompleksowych rozwiązań zastrzeżonych wzorami przemysłowymi. Cyklicznie wprowadzamy szereg innowacji wyznaczając nowe trendy w branży. Między innymi zastąpiliśmy urządzenie w obudowie blaszanej na obudowę z tworzywa sztucznego, zaprojektowaliśmy inteligentny system automatyki pozwalający na uzyskanie oszczędności na zużyciu energii, opatentowaliśmy kurtyno-nagrzewnicę ELiS DUO (urządzenie 2w1 łączące funkcje kurtyny i nagrzewnicy do tej pory zarezerwowane dla dwóch różnych urządzeń). W 2013 roku zrewolucjonizowaliśmy rynek wentylacyjny wprowadzając urządzenie do bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła.

Nasze produkty charakteryzują się nie tylko dobrym wzornictwem i innowacyjnymi technologiami, wyróżnia je również jakość. Aparaty produkowane przez FLOWAIR posiadają certyfikaty CE (Conformité Européenne) oraz atesty higieniczne wydawane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Zaangażowanie w ciekawe formy wzornicze zaowocowało wieloma prestiżowymi nagrodami. Między innymi Reddot design award i iF product design award, dwóch najbardziej prestiżowych nagród w świecie wzornictwa przemysłowego. Nagrody te otrzymały nagrzewnica LEO FS oraz jednostka odzysku ciepła OXeN. FLOWAIR został również trzykrotnie finalistą najważniejszego konkursu wzorniczego w Polsce: DOBREGO WZORU organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W biznesie kierujemy się zasadami etycznego i uczciwego postępowania. Zostaliśmy uznani za firmę wiarygodną pod względem organizacyjnym i finansowym otrzymując ośmiokrotnie tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play.