• Zdjęcie 1/1 - Fontanna Czterech Kwartałów Gdańsk 4
 • Fontanna czterech kwartałów 3
 

TV Filmy

Zobacz gdańskie fontanny
5244

Zobacz gdańskie fontanny

Artykuły o nas

 • Świąteczne iluminacje rozbłysły w Gdańsku i Gdyni
  Po zapadnięciu zmroku Gdańsk w sobotę po raz pierwszy rozbłysnął światłem świątecznych iluminacji. Nowością jest kurtyna świetlna w Parku im. Ronalda Reagana, którą dotychczas można było spotkać w Parku Oliwskim. Iluminacje włączyła także Gdynia.
  5 grudnia 2020 (114 opinii)
 • Iluminacje, choinki i szlak kulinarny. Gdańsk odpala święta inaczej niż zwykle
  Iluminacje, choinki dzielnicowe, specjalny szlak kulinarny i rozświetlone niebo. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdańsk z okazji Bożego Narodzenia. Władze miasta ogłosiły w środę, że mimo pandemii odpalają święta, choć w nieco innej formule niż co roku.
  25 listopada 2020 (61 opinii)
 • Pomysł na spacer z dzieckiem - podążamy szlakiem gdańskich lwów
  Co Gdańsk ma wspólnego z lwami? Ile tych zwierząt znajduje się w gdańskim herbie i co oznaczają? Gdzie w przestrzeni miasta możemy je spotkać? Jak się nazywają lwy w oliwskim zoo i ile ich tam obecnie mieszka? Kim jest Hewelion i gdzie można go spotkać? Na te i inne pytania związane z lwami możecie odpowiedzieć swoim dzieciom na wspólnym, rodzinnym spacerze szlakiem gdańskich lwów.
  17 lipca 2019 (14 opinii)

O nas

Fontanna podzielona jest na cztery części,ma symbolizować historyczne kwartały - Szeroki,Wysoki,Rybacki i Kogi. Każdy z nich składa się ze szklanych pól w innym kolorze. Najpiękniej wygląda po zmierzchu,gdy będą podświetlane.
Fontanna podzielona jest na cztery części,ma symbolizować historyczne kwartały - Szeroki,Wysoki,Rybacki i Kogi. Każdy z nich składa się ze szklanych pól w innym kolorze. Najpiękniej wygląda po zmierzchu,gdy będą podświetlane. W świetle dziennym warto zwrócić uwagę na granitową posadzkę, w której odbija się efektowna fasada Kaplicy Królewskiej.

Fontanna jest sterowana komputerowo, woda tryska dzięki 24 dyszom, które zapewniają niestandardowe rozprowadzenie strumieni wody. Całości strzegą cztery lwy z brązu - symbole Gdańska. Na razie w komputerze sterującym fontanną jest już 150 programów, a pamięć urządzenia pomieści drugie tyle. Pokazem można też sterować ręcznie z komory umieszczonej dwa metry pod ziemią.