Fundacja ORGANiści

80-822 Gdańsk, Kocurki
58 303-62-34, 606-411-425  fax:  58 303-62-34
f...@organisci.org pokaż
www.organisci.org
 
zgłoś do aktualizacji

Napisali o nas

  • Mikołaj podróżuje tramwajem
    Mikołaj podróżuje tramwajem wideo 6 grudnia 2015 (60 opinii) Tradycyjnie już 6 grudnia po Gdańsku kursował będzie mikołajkowy tramwaj. Przejazd zabytkowym Konstalem N jest bezpłatny, a spotkać go będzie można na trasie Strzyża PKM -...

O nas

Inspiracją do naszej działalności jest niechętny stosunek społeczeństwa do kwestii przeszczepiania narządów jak i mity na temat transplantologii. Naszą misją jest przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o transplantacji.

Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego "ORGANIŚCI" powstała po śmierci naszego przyjaciela, brata i syna. Dzięki odwadze i przytomności jego rodziny, Bartek był w stanie nie tylko ofiarować dar życia 6 osobom, ale też przypomnieć nam o tym jak ważna jest rozmowa i wiedza na temat przeszczepiania narządów. W wielu przypadkach szybka decyzja może decydować o ocaleniu czyjegoś życia.
Naszą misją jest upowszechnianie wiedzy o transplantacji i prawie dotyczącym dawstwa organów po śmierci i za życia, wsparcie dla osób oczekujących na transplantację jak również wsparcie dla rodzin dawców. Mamy nadzieję, że nasze działania, a także informacje zamieszczone na tej stronie, skłonią więcej osób do podjęcia świadomej woli przekazania po śmierci swoich organów do transplantacji jak i zarejestrowania się jako dawcy szpiku czy krwi.

Zdjęcia