Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

znajduje się w Biurowiec Alchemia

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Wybierz numer

58 340-63-00 58 340-63-02
g...@gwo.pl pokaż
 

O nas

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe powstało w 1991 roku i było jedną z pierwszych prywatnych oficyn edukacyjnych w Polsce.

GWO wydaje serię podręczników do matematyki (Matematyka z plusem), edukacji wczesnoszkolnej (Lokomotywa), języka polskiego (Między nami i Sztuka wyrazu), historii (Podróże w czasie i Ślady czasu), fizyki (Fizyka z plusem) i przyrody (To nasz świat. Przyroda). W przygotowaniu są serie podręczników do biologii (To nasz świat. Biologia) i geografii (To nasz świat. Geografia).
Publikuje również książki pomocnicze, opracowuje materiały dydaktyczne i multimedia.

GWO zajmuje się także edukacją multimedialną. W swojej ofercie ma programy komputerowe wspierające na różnych poziomach nauczania naukę matematyki (Matlandia Junior, MatNau!, Matlandia, PowtórkoMat8, Matematura.pl), oraz języka polskiego (Władcy słów). Do dyspozycji nauczycieli są także kompozytory klasówek i kart pracy (z edukacji wczesnoszkolnej, matematyki, języka polskiego i fizyki), a dla tych, którzy przystąpili do klubu GWO – również multipodręczniki.

Od 2015 roku GWO wydaje również, pod imprintem Adamada, literaturę dla dzieci (https://adamada.pl/).
O wysokiej jakości artystycznej książek Adamady świadczą liczne nagrody, w tym prestiżowe wyróżnienie IBBY 2017 dla Katarzyny Ryrych i jej Łopianowego pola.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe angażuje się także w szereg inicjatyw okołoedukacyjnych. Kieruje projektem edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, który ma na celu poprawę efektywności nauczania i dobre przygotowanie uczniów do egzaminów zewnętrznych.
W ramach Akademii GWO organizuje również szkolenia z zakresu edukacji – dla pojedynczych osób oraz rad pedagogicznych. Tematyka warsztatów obejmuje zagadnienia związane z pracą nauczyciela.

Wydawnictwo patronuje także Akademii 30+, przedsięwzięciu non profit stworzonemu przez Gdańską Fundację Rozwoju im. Adama Mysiora (obecnie Instytut Rozwoju Edukacji), które umożliwia osobom czynnym zawodowo wszechstronny rozwój intelektualny, organizując wykłady, warsztaty, recitale, koncerty, wyjazdy do teatrów i muzeów, a także wycieczki po Polsce i Europie (https://akademia30plus.pl).