Galeria Triada w Gdańsku

Galeria Triada

Wybierz numer

58 320-26-55
g...@galeriatriada.com pokaż
Otwarte do 18:00 więcej
  • Zdjęcie 1/16 - Galeria Triada Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/16 - Galeria Triada Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/16 - Galeria Triada Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/16 - Galeria Triada Gdańsk +13 1
 

Imprezy

O nas

Najstarsza prywatna galeria sztuki współczesnej w trójmieście. Powstała w Sopocie w 1990 roku.Od 1999 roku w Gdańsku.Ponad 180 wystaw. Malarstwo, grafika, rzeźba.Sprzedaż także internetowa,wysyłka zakupionych dzieł bezproblemowa.
Najstarsza i przez 20 lat największa (1990-2010) prywatna galeria sztuki współczesnej w trójmieście. 27 lat działalności, ponad 180 wystaw. Malarstwo, grafika, rzeźba. Wysyłka zakupionych dzieł bezproblemowa.
Założyła ją w 1990 roku - przy reprezentacyjnej ulicy Sopotu, Bohaterów Monte Cassino - Wiesława Romanowska. Dziś to prawdziwa "instytucja". Przez te wszystkie lata Triada zdobyła sobie uznanie wśród artystów, rzesze stałych klientów i znaczące miejsce w krajobrazie kulturalnym Trójmiasta. W Triadzie odbyło się ponad 180 wernisaży: uznanych twórców z kraju i zza granicy, ale także tych młodych kończących ASP ( to dla ich promocji powstał w galerii cykl wystaw "najlepszy dyplom malarstwa lub rzeźby"). Wydarzeniami częstokroć gromadzącymi tłumy ludzi stawały się koktaile towarzyszące festiwalom filmów w Gdyni czy piosenki w Sopocie.

Sama Wiesława Romanowska, osoba bardzo energiczna i pomysłowa, była inicjatorką szeregu imprez i akcji, takich jak malowanie słynnego monciaka. Natomiast w okresie karnawału galeria Triada organizuje na balach charytatywnych aukcje dzieł sztuki, z których dochód przeznaczany jest na szczytne cele społeczne. Triada bierze również udział w targach sztuki za granicami Polski, godnie reprezentując miasto Sopot, a także organizuje w Europie wystawy, umożliwiając tym samym naszym twórcom zaistnieć na rynkach zachodnich. Wiesława Romanowska, jako marszand, zawsze popierała i promowała lokalne środowisko artystów, otaczając ich często opieką i oferując pomoc w szukaniu sponsorów. Owocem tego typu współpracy są wydawane przez galerie katalogi wielu trójmiejskich malarzy. W 1999 roku stary przedwojenny budynek Triady został wyburzony.

Na szczęście galeria znalazła nowe miejsce dla swej działalności.
Jej filia powstała w 1999 roku na gdańskiej starówce, przy ulicy Piwnej 11/12 ( między Zbrojownią, a Bazyliką Mariacką ).
Prowadzi ją z powodzeniem syn Wiesławy, Szymon Romanowski.

W 2015 roku galeria obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Oprócz wystaw w galerii, odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Starego Miasta dla artystów galerii, przyjaciół i klientów. Podczas spotkania odbyła się aukcja dzieł sztuki na cel charytatywny, projekcja filmu o galerii, a założycielka Triady otrzymała medal Prezydenta Miasta Gdańska za zasługi na rzecz kultury.

Galeria Triada założona została w 1990 roku przez Wiesławę Romanowską. Obecnie w Triadzie kupić można dzieła najbardziej uznanych polskich artystów, w tym Kiejstuta Bereźnickiego, Henryka Cześnika, Tomasza Sętowskiego, a także młodych twórców, którzy ukończyli gdańską ASP: Kamila Liska czy Anny Waligórskiej .