Hotel Królewski

adres
80-751 Gdańsk, Ołowianka 1
(obok Polskiej Filharmonii Bałtyckiej)

Hotel Królewski obiekty w tej lokalizacji (1) »

telefon
58 326-11-11  fax:  58 326-11-10
e-mail
o...@hotelkrolewski.pl pokaż
www
www.hotelkrolewski.pl
Godziny otwarcia
codzienniecałą dobę
Recepcja czynna 24h

Napisali o nas

  • Trójmiejska majówka premium. Relaks i przyjemność
    Trójmiejska majówka premium. Relaks i przyjemność 29 kwietnia 2015 (12 opinii) Trzy dni w luksusowym hotelu, na jachcie, łonie natury, czy w SPA za miastem? A może by tak nigdzie nie wyjeżdżać i spędzić trochę czasu w mieście, którego potencjał nie zawsze...

O nas

Hotel Królewski położony jest na wyspie Ołowianka. Hotel oddaje do dyspozycji gości 30 komfortowo urządzonych pokoi. Restauracja Stary Spichlerz zaprasza do spróbowania dań kuchni polskiej z nowej karty menu. Zapraszamy!

Hotel Królewski - Połączenie historii z nowoczesnością
HOTEL KRÓLEWSKI położony jest w ścisłym centrum Gdańska, nad Motławą, na Wyspie Ołowianka. Lokalizacja Hotelu doskonale odzwierciedla znaczenie w historii miasta budowanych w tym miejscu spichlerzy, ale także potęgi wody i żeglugi.
Królewski rodowód, wyjątkowe położenie
SPICHLERZ KRÓLEWSKI wzniesiony został w XVII wieku. Autorem projektu był Abraham van den Blocke - przedstawiciel dynastii gdańskich rzemieślników pochodzenia flamandzkiego. Realizację projektu powierzono Janowi Strakowskiemu - gdańskiemu architektowi oraz miejskiemu budowniczemu. Spichlerz wzniesiono jako efekt zobowiązań gdańszczan wobec króla Kazimierza Jagiellończyka. Budowę zakończono ok. 1621 roku. Obecnie stanowi on najlepiej zachowany spichlerz na Wyspie Ołowianka i jeden z nielicznych, który przetrwał do naszych czasów wpisując się w panoramę miasta. HOTEL KRÓLEWSKI poprzez usytuowanie równolegle do dawnego nabrzeża przeładunkowego pozwala zaoferować naszym gościom dużą ilość pokoi z widokiem na Motławę i historyczne centrum miasta z licznymi zabytkami o wysokiej wartości architektonicznej, takimi jak Gdański Żuraw czy średniowieczne kościoły stanowiące wizytówkę miasta. Dzięki przeprowadzonym pracom renowacyjnym również HOTEL KRÓLEWSKI stanowi przykład zabytku, w którym wyeksponowano wszystkie jego wartości zarówno w części zewnętrznej jak również w jego wnętrzach. Starannie przeprowadzone prace adaptacyjne pozwolą naszym gościom poczuć atmosferę dawności i zabytkowości obiektu, co stanowi jego niewątpliwy atut.

Hotel Przyjazny Dzieciom
Z własnego doświadczenia wiemy jakim warunkom należy sprostać podczas podróży z dziećmi. Nasze doświadczenie oraz przygotowanie w tym zakresie pozwala przyjemnie i komfortowo spędzić czas w naszym hotelu także rodzicom z dziećmi. Akcesoria oraz usługi dostępne dla dzieci i ich rodziców, jakie na życzenie naszych gości oferuje HOTEL KRÓLEWSKI:
• Łóżeczko dla dziecka
• Czajnik do przegotowania wody w nocy
• Plastikowe naczynia i sztućce
• Zabezpieczenia kontaktów
• Wanienka do kąpieli dziecka
• Miska do prania dziecięcych ubranek
• Specjalne dziecięce menu w Restauracji STARY SPICHLERZ
• Dostęp do pediatry i całodobowej apteki (w recepcji)
• Możliwość wynajęcia opiekunki do opieki nad dzieckiem
Jeśli jest coś, co może być potrzebne dla Twojego dziecka, a nie znajduje się na tej liście - prosimy o kontakt z Recepcją. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Państwu w opiece nad dziećmi.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »