Hotel Królewski

Hotel Królewski

Wybierz numer

58 326-11-17 58 326-11-11
r...@hotelkrolewski.pl pokaż
Otwarte całą dobę więcej
  • Zdjęcie 1/29 - Hotel Królewski Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/29 - Hotel Królewski Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/29 - Hotel Królewski Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/29 - Hotel Królewski Gdańsk +26 1
 

O nas

Hotel KRÓLEWSKI od ponad 10 lat jest wyjątkowym miejscem spotkań biznesowych i odpoczynku. Malowniczo położony nad Motławą w sąsiedztwie Filharmonii Bałtyckiej i gdańskiej starówki.
Hotel Królewski - Połączenie historii z nowoczesnością
HOTEL KRÓLEWSKI położony jest w ścisłym centrum Gdańska, nad Motławą, na Wyspie Ołowianka. Lokalizacja Hotelu doskonale odzwierciedla znaczenie w historii miasta budowanych w tym miejscu spichlerzy, ale także potęgi wody i żeglugi.
We wnętrzach hotelu znajduje się Restauracja KRÓLEWSKI SPICHLERZ, w której zasmakują Państwo pełnej aromatów potraw kuchni staropolskiej , dania proponowane przez najlepszego szefa kuchni nad Motławą to połączenie tradycji z nowoczesnością .
Nasza baza noclegowa poszerzyła się o kolejne 30 pokoi. Oddajemy do Waszej dyspozycji nowy obiekt HOTEL CONFERENCE& WEDDING , budynek położony jest obok Hotelu Królewskiego. Miejsce to, to również dwie nowoczesne klimatyzowane sale konferencyjne , z możliwością organizacji eventów i imprez okolicznościowych .
Królewski rodowód, wyjątkowe położenie
SPICHLERZ KRÓLEWSKI wzniesiony został w XVII wieku. Autorem projektu był Abraham van den Blocke - przedstawiciel dynastii gdańskich rzemieślników pochodzenia flamandzkiego. Realizację projektu powierzono Janowi Strakowskiemu - gdańskiemu architektowi oraz miejskiemu budowniczemu. Spichlerz wzniesiono jako efekt zobowiązań gdańszczan wobec króla Kazimierza Jagiellończyka. Budowę zakończono ok. 1621 roku. Obecnie stanowi on najlepiej zachowany spichlerz na Wyspie Ołowianka i jeden z nielicznych, który przetrwał do naszych czasów wpisując się w panoramę miasta. HOTEL KRÓLEWSKI poprzez usytuowanie równolegle do dawnego nabrzeża przeładunkowego pozwala zaoferować naszym gościom dużą ilość pokoi z widokiem na Motławę i historyczne centrum miasta z licznymi zabytkami o wysokiej wartości architektonicznej, takimi jak Gdański Żuraw czy średniowieczne kościoły stanowiące wizytówkę miasta. Dzięki przeprowadzonym pracom renowacyjnym również HOTEL KRÓLEWSKI stanowi przykład zabytku, w którym wyeksponowano wszystkie jego wartości zarówno w części zewnętrznej jak również w jego wnętrzach. Starannie przeprowadzone prace adaptacyjne pozwolą naszym gościom poczuć atmosferę dawności i zabytkowości obiektu, co stanowi jego niewątpliwy atut.

Hotel Przyjazny Dzieciom
Z własnego doświadczenia wiemy jakim warunkom należy sprostać podczas podróży z dziećmi. Nasze doświadczenie oraz przygotowanie w tym zakresie pozwala przyjemnie i komfortowo spędzić czas w naszym hotelu także rodzicom z dziećmi. Akcesoria oraz usługi dostępne dla dzieci i ich rodziców, jakie na życzenie naszych gości oferuje HOTEL KRÓLEWSKI:
• Łóżeczko dla dziecka
• Czajnik do przegotowania wody w nocy
• Plastikowe naczynia i sztućce
• Zabezpieczenia kontaktów
• Wanienka do kąpieli dziecka
• Miska do prania dziecięcych ubranek
• Specjalne dziecięce menu w Restauracji Królewski Spichlerz
Jeśli jest coś, co może być potrzebne dla Twojego dziecka, a nie znajduje się na tej liście - prosimy o kontakt z Recepcją. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Państwu w opiece nad dziećmi.