Laryngolog dr hab. n. med. Dmitry Tretiakow - Lifemedica

znajduje się w Lifemedica

Laryngolog dr hab. n. med. Dmitry Tretiakow

Wybierz numer

58 506-64-10 794-795-738
l...@lifemedica.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 7:00 więcej
Działalność on-line Po umówieniu telefonicznym
 

O nas

Diagnostyka i leczenie chorób uszu, nosa, gardła i krtani u dzieci i dorosłych, chorób gruczołów ślinowych, guzów w okolicy głowy i szyi.
Płukanie uszu, zatok.
Operacja przegrody nosowej - Septoplastyka.
Leczenie Bruksizmu
Konchoplastyka
Doktor w ramach poradni laryngologicznej, zajmuje się kompleksowym leczeniem chorób i schorzeń laryngologicznych. Dr n. med Dmitry Tretiakow, specjalista laryngolog w ramach praktyki lekarskiej wykonuje zarówno leczenie ambulatoryjne oraz leczenie zabiegowe-operacyjne w sali operacyjnej. Zabiegi wykonywane są prywatnie - odpłatnie.

Zobacz stronę: drLaryngolog.pl - Laryngolog Gdańsk

OPERACJA PRZEGRODY NOSOWEJ
- prywatne zabiegi operacyjne przegrody nosowej
- septoplastyka, plastyka przegrody nosa

W przypadkach, gdy krzywa przegroda nosowa powoduje dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie – np. niemożność oddychania przez nos, bezdech senny, częste bóle głowy – skutecznym rozwiązaniem będzie jej operacja. Septoplastyka, czyli zabieg korygujący chrząstkę oraz kość przegrody nosowej, przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym (rzadziej w znieczuleniu miejscowym). Operacja trwa około godziny. Pacjent wraca do domu najczęściej jeszcze tego samego dnia, w którym miał wykonywany zabieg. Opatrunki wyjmowane są już po 1-2 dniach. Septoplastyka jest małoinwazyjna i nie wiąże się z długą rekonwalescencją.

LECZENIE BRUKSIZMU
- leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) za pomocą toksyny botulinowej

U dorosłych jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bruksizmu są iniekcje z toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięta w mięśnie żwacze, prowadzi do ich czasowego porażenia i, co za tym idzie, rozluźnienia. Dzięki temu zgrzytanie zębami ustępuje. Dochodzi również do wizualnego efektu wysmuklenia twarzy – mięsień stopniowo zmniejsza swoją objętość. Toksyna botulinowa typu A jest podawana za pomocą cienkiej igły, bezboleśnie i szybko, bo w ciągu  5 do 10 minut. W Lifemedica zabieg wykonywany jest wyłącznie przez specjalistę otolaryngologa, co jest gwarancją tego, że cała procedura zostanie przeprowadzona w profesjonalny i bezpieczny sposób.

BEZOPERACYJNE LECZENIE CHRAPANIA
W ramach Poradni Laryngologicznej w Lifemedica, dr Tretiakow przyjmuje pacjentów, którzy mają problem z chrapaniem.
Leczy chrapanie za pomocą nowoczesnych metod:
- Diatermia radiofalowa
- Kriochirurgia
- Laserowe leczenie chrapania
- Snoreplastyka w leczeniu chrapania

Chrapanie powoduje, że organizm jest niedotleniony – osoba, która chrapie może czuć się przemęczona i senna w ciągu dnia, może cierpieć na bóle głowy. W dłuższej perspektywie chrapanie sprzyja różnym chorobom, np. układu sercowo-naczyniowego. Nowoczesne metody leczenia chrapania są małoinwazyjne i bezpieczne. Dają szybkie rezultaty, a ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo niskie (mniejsze niż 3% zabiegów). Metody te umożliwiają przyczynowe leczenie chrapania – korygowane jest np. nadmiernie wiotkie podniebienie czy przerośnięte migdały. Odpowiednią metodę dobiera się w zależności od tego, co powoduje chrapanie. Zabiegi, jakie można wykonać w naszej placówce to: laserowe leczenie chrapania przy pomocy lasera CO2 lub/i kriochirurgia, diatermia radiofalowa oraz snoreplastyka. Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, są bezkrwawe i bezbolesne. Tkanki goją się szybko, dlatego rekonwalescencja jest krótka.Więcej informacji na stronie: Leczenie Chrapania i Bezdechu Sennego http://poradnialeczeniachrapania.pl/

Kilka informacji o mnie:

Studia na Wydziale Lekarskim Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku (Białoruś) ukończyłem w roku 2007.
W tym samym, tj. 2007 roku rozpocząłem specjalizację w dziedzinie otolaryngologii.
W latach 2007-2010, w ramach specjalizacji z otolaryngologii pracowałem jako otolaryngolog w Pińskim Szpitalu Miejskim (w obwodzie Brzeskim, Białoruś) i w filii nr 1 Pińskiej Przychodni Specjalistycznej.

Więcej informacji na stronie:
Dmitry Tretiakow - poradnia laryngologiczna w Lifemedica
Poradnia laryngologiczna w Lifemedica Gdańsk