Nasze Orłowo

n...@mail.com pokaż
  • Zdjęcie 1/2 - Nasze Orłowo Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/2 - Nasze Orłowo Gdynia 3
 

O nas

Jesteśmy nowym orłowskim stowarzyszeniem, którego misją jest troska o krajobraz dzielnicy, propagowanie jego piękna oraz integracja mieszkańców.
Połączyła nas miłość do Orłowa oraz troska o piękno naszej dzielnicy. Chcemy, jako mieszkańcy mieć wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w nasze prace oraz do śledzenia naszych działań.

Chcemy wspólnie zadbać o ochronę krajobrazu naszej dzielnicy a mieszkańcom zapewnić należytą reprezentację ich interesów. Zależy nam na tym, aby kroki podejmowane w Orłowie przez samorząd i inwestorów były dostosowane do unikatowego charakteru dzielnicy, jak i potrzeb mieszkańców.

Zachęcamy do śledzenia nas w Social Media! Oto nasz: FacebookTwitter oraz Instagram

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę dołączyć do Stowarzyszenia?
Aby dołączyć do nas należy wypełnić deklarację członkowską (dostępną po nawiązaniu kontaktu mailowego przez naszeorlowo@mail.com) i oddać ją jednemu z członków Zarządu. Wtedy Zarząd podejmuje uchwałę przyjmującą do Stowarzyszenia.
Co daje przynależność do Stowarzyszenia?
Każdy członek ma do dyspozycji wszystkie zasoby wypracowane przez naszą organizację do realizacji ważnych dla dzielnicy Spraw. Każdy z nas chce w jakiś sposób poprawić jakość życia w Orłowie, my zapewniamy markę, fachowe wsparcie innych członków, media społecznościowe, dostęp do zaprzyjaźnionych dziennikarzy i organizacji i, jeśli trzeba, fundusze.
Jakie są regulaminowe cele działalności stowarzyszenia?
Działanie na rzecz krajobrazu dzielnicy Orłowo (ochrona zabytków, dóbr kultury, tradycji, dziedzictwa przyrodniczego i.in.), działanie na rzecz promocji dzielnicy Orłowo, jej walorów i historii, działanie na rzecz rozwoju świadomości obywatelskiej i rozwijanie współpracy pomiędzy mieszkańcami a samorządem terytorialnym, działanie na rzecz lokalnych twórców i artystów, promocja ich dzieł, działanie na rzecz rozwoju przywiązania mieszkańców Orłowa do ich „małej ojczyzny”.