Oliwski Ratusz Kultury

adres
80-320 Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego 25
(Oliwa) pokaż na mapie

Oliwski Ratusz Kultury obiekty w tej lokalizacji (2) »

telefon
58 345-29-67
e-mail
n...@wspolnotagdanska.pl pokaż
www
www.ratuszkultury.pl
 
zgłoś do aktualizacji

Aktualne imprezy

Napisali o nas

O nas

Oliwski Ratusz Kultury jest przestrzenią, w której swoje miejsce odnajdzie każdy zainteresowany sztukami plastycznymi, muzyką, teatrem, filmem, literaturą oraz smacznym i zdrowym jedzeniem.

Ratusz mieści się w Oliwie, jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Gdańska, tuż obok Parku Oliwskiego. Powstał w zrewitalizowanej kamienicy z przełomu XIX
i XX wieku.

Na parterze Ratusza znajduje się  sala, w której kilka razy w tygodniu odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne i projekcje filmowe. Sala ta pełni też funkcję wystawienniczą - gości obrazy, grafiki, rysunki i fotografie artystów z Polski i z zagranicy.

Obok sali koncertowo - teatralnej Ratusza znajdzie się restauracja „Tu można marzyć”, której kuchnia będzie oparta na produktach od lokalnych dostawców. Zjesz tu obiad z rodziną
i znajomymi, odpiszesz na maile przy dobrej kawie, wypijesz regionalne piwo… W menu znajdą coś dla siebie weganie, wegetarianie, diabetycy i mięsożercy.
Restauracja pełni dodatkowo funkcję czytelni, księgarni i sklepu ze sztuką ( otwarcie wkrótce).

Pierwsze piętro, będzie przestrzenią dla edukacji kulturalnej. W trzech pracowniach swoją działalność rozpocznie Oliwska Akademia Sztuki, w ramach której będą odbywają się wykłady
i warsztaty na Wydziałach: Literatury, Sztuk Plastycznych, Robót Ręcznych, Mody i Urody, Rodzinnym, Przyrodniczym, Filmowym,Teatralnym, Nowych Technologii oraz Oliwistyki.
W obszernym holu działać będzie galeria rzeźby, a na poddaszu znajdzie się 9-pokojowy hostel. 

Całkowity dochód z działalności gospodarczej, prowadzonej w Oliwskim Ratuszu Kultury, jest przeznaczony na działalność statutową Fundacji Wspólnota Gdańska.
 

Galeria zdjęć

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »