Oliwski Ratusz Kultury

80-320 Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego 25
(Oliwa) Mapka

Oliwski Ratusz Kultury obiekty w tej lokalizacji (2) »

58 345-29-67, 519-166-301
f...@wspolnotagdanska.pl pokaż
www.ratuszkultury.pl
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
pn-pt9:00 - 16:00

Imprezy

Napisali o nas

O nas

Oliwski Ratusz Kultury jest przestrzenią, w której swoje miejsce odnajdzie każdy zainteresowany sztukami plastycznymi, muzyką, teatrem, filmem, literaturą oraz smacznym i zdrowym jedzeniem.

Ratusz mieści się w Oliwie, jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Gdańska, tuż obok Parku Oliwskiego. Powstał w zrewitalizowanej kamienicy z przełomu XIX
i XX wieku.

Na parterze Ratusza znajduje się  sala, w której kilka razy w tygodniu odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne i projekcje filmowe. Sala ta pełni też funkcję wystawienniczą - gości obrazy, grafiki, rysunki i fotografie artystów z Polski i z zagranicy.

Obok sali koncertowo - teatralnej Ratusza znajduje się restauracja „Tu można marzyć”, której kuchnia oparta jest na składnikach od lokalnych dostawców. Zjesz tu obiad z rodziną
i znajomymi, odpiszesz na maile przy dobrej kawie, wypijesz regionalne piwo… W menu znajdą coś dla siebie weganie, wegetarianie, diabetycy i mięsożercy.
Restauracja pełni dodatkowo funkcję czytelni, księgarni i sklepu ze sztuką.

Pierwsze piętro, jest przestrzenią dla edukacji kulturalnej. W dwóch pracowniach ( docelowo 3) swoją działalność prowadzi Oliwska Akademia Sztuki, w ramach której odbywają się wykłady
i warsztaty na Wydziałach: Literatury, Sztuk Plastycznych, Robót Ręcznych, Mody i Urody, Rodzinnym, Przyrodniczym, Filmowym,Teatralnym, Nowych Technologii oraz Oliwistyki.
W obszernym holu działa galeria rzeźby, a na poddaszu znajdzie się 9-pokojowy hostel. 

Całkowity dochód z działalności gospodarczej, prowadzonej w Oliwskim Ratuszu Kultury, jest przeznaczony na działalność statutową Fundacji Wspólnota Gdańska.
 

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

5.8

w kategorii

Domy kultury, kluby osiedlowe

 • oferta:
  6
   
 • wyposażenie:
  5
   
 • klimat i wystrój:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.8
 

hanka - opinia

Świetne miejsce na kulturalnej mapie Gdańska. Jak dobrze, że jesteście!

 • hanka
 • Termin skorzystania z usługi: marzec 2020
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »