Oliwski Ratusz Kultury

Oliwski Ratusz Kultury

Wybierz numer

58 345-29-67 519-166-301
f...@wspolnotagdanska.pl pokaż
Otwarte do 18:00 więcej
  • Zdjęcie 1/7 - Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/7 - Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/7 - Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/7 - Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk +4 1
 

TV Filmy

4641

Szopka w Oliwie: Tym razem nie z piasku.

Imprezy

W tym obiekcie znajdują się:

O nas

Oliwski Ratusz Kultury jest przestrzenią, w której swoje miejsce odnajdzie każdy zainteresowany sztukami plastycznymi, muzyką, teatrem, filmem, literaturą oraz smacznym i zdrowym jedzeniem.
Ratusz mieści się w Oliwie, jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Gdańska, tuż obok Parku Oliwskiego. Powstał w zrewitalizowanej kamienicy z przełomu XIX
i XX wieku.

Na parterze Ratusza znajduje się  sala, w której kilka razy w tygodniu odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne i projekcje filmowe. Sala ta pełni też funkcję wystawienniczą - gości obrazy, grafiki, rysunki i fotografie artystów z Polski i z zagranicy.

Obok sali koncertowo - teatralnej Ratusza znajduje się restauracja „Tu można marzyć”, której kuchnia oparta jest na składnikach od lokalnych dostawców. Zjesz tu obiad z rodziną
i znajomymi, odpiszesz na maile przy dobrej kawie, wypijesz regionalne piwo… W menu znajdą coś dla siebie weganie, wegetarianie, diabetycy i mięsożercy.
Restauracja pełni dodatkowo funkcję czytelni, księgarni i sklepu ze sztuką.

Pierwsze piętro, jest przestrzenią dla edukacji kulturalnej. W dwóch pracowniach ( docelowo 3) swoją działalność prowadzi Oliwska Akademia Sztuki, w ramach której odbywają się wykłady
i warsztaty na Wydziałach: Literatury, Sztuk Plastycznych, Robót Ręcznych, Mody i Urody, Rodzinnym, Przyrodniczym, Filmowym,Teatralnym, Nowych Technologii oraz Oliwistyki.
W obszernym holu działa galeria rzeźby, a na poddaszu znajdzie się 9-pokojowy hostel. 

Całkowity dochód z działalności gospodarczej, prowadzonej w Oliwskim Ratuszu Kultury, jest przeznaczony na działalność statutową Fundacji Wspólnota Gdańska.