• Zdjęcie 1/12 - Plac Zebrań Ludowych Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/12 - Plac Zebrań Ludowych Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/12 - Plac Zebrań Ludowych Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/12 - Plac Zebrań Ludowych Gdańsk +9 1
 

Imprezy

 • pokaz , sporty ekstremalne
  sie 15-17
  czwartek - sobota, g. 11:00
  Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych
  bilety 60 - 260 zł
  Kup bilet
  Baltic Games 2024

O nas

W sezonie letnim miejsce koncertów Sceny Muzycznej, zimą lodowisko, a podczas Euro 2012 Plac Zebrań Ludowych zmienił się w Strefę Kibica dla 30 tysięcy fanów piłki nożnej.
Do 1997 roku w okolicach Bramy Oliwskiej (Plac Zebrań Ludowych) w Gdańsku znajdował się ku uciesze najmłodszych Cricoland. W 1997 roku nastąpiło jego zamknięcie. Praktycznie od zamknięcia miejsce było niewykorzystane i wciąż czekało na zagospodarowanie.

W roku 2001 Zarząd Miasta zadecydował o przeniesieniu największej sceny muzycznej Gdańska z Brzeźna na Plac Zebrań Ludowych w Śródmieściu. Niejednokrotnie liczba osób zgromadzonych na koncertach przekraczała możliwości tego miejsca.

Większość z organizowanych imprez i koncertów w Brzeźnie, nie zgodne było z zapisami o organizacji imprez masowych oraz z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Dodatkowo ekolodzy grzmieli w sprawie masowej dewastacji wydm przy brzeźnieńskiej scenie.

Plac Zebrań Ludowych ma powierzchnię czterokrotnie większą niż miejsce przeznaczone na koncerty nad morzem. Będzie zatem realna szansa na pozostawienie auta w okolicy oraz możliwość lepszego zabezpieczenia organizowanej imprezy, przez służby miejskie.

7 lipca 2002 inauguracja działalności Sceny Muzycznej na Placu Zebrań Ludowych.

Do tej pory na Placu Zebrań Ludowych, w ramach Gdańskiej Sceny Muzycznej wystąpiły wszystkie najpopularniejsze polskie zespoły z nurtu pop-rock.