Plaża Sopot

adres
Sopot pokaż na mapie
www
sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/146
 
zgłoś do aktualizacji

O nas

Plaża sąsiadująca ze słynnym "Monciakiem". Moc atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Główną atrakcją jest najdłuższe molo w Polsce. Plaża jest strzeżona w sezonie wakacyjnym.


Sopot jest najbardziej znaną trójmiejską plażą. Co roku przyjeżdżają do uzdrowiska tysiące ludzi pragnących relaksu na najwyższym poziomie. Jest także plażą, na którą najłatwiej trafić. Wystarczy wsiąść w Szybką kolej miejską i w ciągu kilku(nastu) minut jesteśmy na miejscu. Potem wystarczy zejść w dół sławnego już monciaka i możemy szukać dogodnego miejsca, gdzie można by rozłożyć kocyk i opalać się do wieczora. Jeśli ktoś chciałby się wybrać samochodem, może zostawić auto na jednym z czterech płatnych parkingów. Dwa z nich znajdują się zaraz przy dworcu, dwa kolejne zarz przy plaży. Należy także pamiętać, że na większości ulic w centrum Sopotu parkowanie jest płatne. Dokładniejsze informacje można znaleźć na mapce.

Na wspomnianym wcześniej monciaku restauratorzy są w stanie spełnić prawie każde zachcianki kulinarne. Możemy skosztować sushi, czy napić się oryginalnej gorącej czekolady Wedla. Wieczorem, po całym dniu spędzonym na plaży możemy zajść do legendarnego Spatifu, lub wejść w jedną z licznych bocznych uliczek gdzie kryją się nie mniej ciekawe lokale.

Nie można powiedzieć, że było się w Sopocie, jeśli nie "zaliczyło" się mola . Niestety ta przyjemność jest już płatna. Jednak warto wejść, by poczuć siłę Bałtyku, czy korzystając z dostępnych lunet (niestety też płatnych) pooglądać wielkie tankowce, czy luksusowe jachty sunące sennie na krawędzi horyzontu.

Plaża jako jedna z niewielu posiada mały basenik ze słodką wodą, w której bez strachu mogą pluskać się najmłodsi.
Jednak to nie jedyna atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o nich. Po całej plaży porozmieszczane są wielkie, dmuchane balony, na których nasi milusińscy mogą poskakać, wielkie dmuchane zamki czy obowiązkowa wielka zjeżdżalnia.

Fani sportów wodnych mogą skorzystać z ofert licznych wypożyczalni sprzętu wodnego, a ci bardziej leniwi mogą po prostu wypożyczyć leżak i leniuchować przy drinku cały dzień.

Galeria zdjęć

Opinie + dodaj ocenę


3.3

w kategorii

Plaże

 • bezpieczeństwo:
  4
   
 • klimat:
  2
   
 • dodatkowe usługi:
  4
   
 • ocena ogólna:
  -
   
średnia ocena (max 6)
3.3
 

Tragedia

Byłam z mężem dwa lata temu poza sezonem i na plaży panował syf i śmierdziało ale myśleliśmy że to przez to że poza sezonem, ale byliśmy na tej plaży wczoraj i mimo sezonu to ta plaża to masakra w porównaniu do plaż w innych nadmorskich miejscowościach. Śmierdzi szambem, piasek zawalonu stertą śmieci. NIE POLECAM

 • Amelia (kobieta, 19-30 lat)
 • Polecam innym: nie
przejdź do pełnej mapy »
  • bezpieczeństwo:
   4.0
    
  • klimat:
   2.0
    
  • dodatkowe usługi:
   4.0
    
  średnia ocena (max 6)
  3.3