Protokultura

80-001 Gdańsk, Niterów 29B
(Teren Stoczni Gdańskiej) Mapka
k...@protokultura.pl pokaż
www.protokultura.pl

Imprezy

O nas

Imprezy, koncerty, warsztaty, jam sessions, wystawy, targi, spotkania i pokazy... W jednym miejscu! Zapraszamy do Protokultury - Klubu Sztuki Alternatywnej.

Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej to szczególne miejsce na mapie wydarzeń artystycznych Gdańska. Charakteryzuje się surowym, industrialnym klimatem, idealnie komponującym się ze scenerią Stoczni Gdańskiej, w sercu której się znajduje.

Wyróżnia się wydarzeniami muzycznymi i kulturalnymi skierowanymi do ścisłych grup odbiorców. Od selektywnie dobieranej muzyki elektronicznej po koncerty metalowe czy hip -hopowe. 
Przestrzeń klubu otwarta jest również dla twórców rękodzieła oraz dzieł sztuki. W klubie organizowane są targi, wystawy i pokazy.
W kalendarzu wydarzeń znajdują się warsztaty zarówno cykliczne jak i jednorazowe, m.in. instrumentalne czy taneczne.
Swoje miejsce w Protokulturze mogą odnaleźć również młodzi artyści zaczynający przygodę w świecie kultury alternatywnej.

Powierzchnia Protokultury zajmuje 2100 m2 i zawiera budynek klubu oraz dwie otwarte przestrzenie: Dok i Patio Protokultura. Znajduje się tu łącznie 5 scen (w tym 2 na zewnątrz), 3 bary oraz

Najnowszą i najciekawszą przestrzenią jest Patio Protokultura, która w okresie letnim jest czynna 6 dni w tygodniu, w dzień i w nocy. Na Patio znajduje się scena, bar oraz plaża z leżakami i boiskiem do siatkówki/ badmintona/ piłki nożnej. Odbywają się tu imprezy, koncerty, pokazy, spotkania i warsztaty.

Więcej informacji na naszych stronach:
www.protokultura.pl
https://www.facebook.com/PROTOKULTURA/
https://www.instagram.com/protokultura/

Serdecznie zapraszamy!

 

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Kluby, dyskoteki

 • obsługa:
  6
   
 • klimat i wystrój:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Rafał - opinia

Spoko miejsce. W końcu sensowna alternatywa dla sfina.

 • Rafał
 • Termin skorzystania z usługi: marzec 2020
opinia

dramat

Impreza sylwestrowa. Stoły i ławki jak w barze przy plaży - a na nich jedyne co stało to smutne kieliszki i szklanki. Nie dało sie nawet przejść wszytsko poupychane. Ciepłe dania?? Mówimy o tym wodnistym barszczu który nie umywal sie nawet do gorącego kubka ? Jedzenie skończyło sie chyba o 22. Wszytsko zimne, a przy tak licznej grupie ludzi jak wyliczyliście Państwo ilości? Żenada. Gdyby chociaż muzyka była Ok to wszystko byłoby do przyjęcia, ale nawet to zawiodło. Totalna porażka. Czy Dj orientował sie w ogóle w tym klimacie ? Mogła poleciec składanka ze Spotify wszyscy by na tym lepiej wyszli

 • katarzyna
 • Termin skorzystania z usługi: styczeń 2019
opinia

1.0

w kategorii

Kluby, dyskoteki

 • obsługa:
  1
   
 • klimat i wystrój:
  1
   
 • przystępność cen:
  1
   
 • ocena ogólna:
  1
   
średnia ocena (max 6)
1.0
 

Sylwester 2018/2019

Impreza sylwestrowa to ponury żart organizatora. Bilety w cenie 180 zł za osobę, a jedzenia nie wystarczyło dla większości uczestników. Przekąski, bo inaczej nie da się tego nazwać, były zimne i nie smaczne. Na parkiecie gęsta mgła, jakby organizator usiłował ukryć panujący w lokalu brud. Ponadto smród maskowany tanimi odświeżaczami powietrza, w związku z czym poczuć się można było jak w toalecie. Co do samej toalety - brak papieru. DJ nie ogarnął tematu imprezy (Disco w stylu lat 70-90). Muzyka była zupełnie nieadekwatna i nie znana większości uczestnikom. Jednak to wszystko nic, w porównaniu z tym jak potraktował nas organizator. Zamiast przyznać się do winy i przeprosić, dostaliśmy informację, że to nie ich wina, że "rzucamy się na jedzenie jak na karpie w Lidlu". Odradzam wszystkim to miejsce.

 • Alicja
 • Termin skorzystania z usługi: grudzień 2018
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »