Regionalne Centrum Wolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu

Wybierz numer

58 772-42-17
g...@wolontariat.org.pl pokaż
Otwarte do 16:00 więcej
 

O nas

Centrum Wolontariatu w Gdańsku jest organizacją nie nastawioną na osiąganie zysku, opartą na równoprawnym współdziałaniu, profesjonalizmie i społecznym zaangażowaniu. Naszym celem jest upowszechnianie idei pracy nieodpłatnej na rzecz organizacji.
RCWG powstało w 1994 roku. Od 2001 roku jesteśmy samodzielnym stowarzyszeniem działającym w ramach ogólnopolskiej Federacji Centrów Wolontariatu. Na przełomie lat realizowaliśmy projekty kładące nacisk na aktywizację społeczności lokalnych oraz projekty mające na celu zmianę postrzegania wolontariatu i wolontariusza z działań na rzecz pomocy społecznej w świadomą postawę obywatelską. Jesteśmy jedyną tego rodzaju organizacją w Gdańsku oraz jedyną organizacją wspierającą wolontariat w obszarze regionalnym.

Naszym celem jest upowszechnianie idei pracy nieodpłatnej na rzecz organizacji, instytucji i osób prywatnych oraz kompleksowe wspomaganie osób zainteresowanych taką aktywnością.

Za działania w regionie otrzymaliśmy wyróżnienie w Konkursie dla najlepszej organizacji pozarządowej 2011 -Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk im. Lecha Bądkowskiego, nagrodę główną (2012 rok) w Kategorii Społeczeństwo Obywatelskie - Nagroda Bursztynowego Mieczyka dla najlepszej Organizacji Pozarządowej w woj. Pomorskim oraz nagrodę główną w Konkursie dla najlepszej organizacji pozarządowej 2012 -Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk im. Lecha Bądkowskiego.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem, lub poszukujesz do swojej organizacji wolontariuszy zgłoś się!