Room of Plenty

80-769 Gdańsk, Łąkowa 35/38
(I piętro) Mapka
58 350-00-81
b...@roomofplenty.pl pokaż
www.roomofplenty.pl
/roomofplenty
Godziny otwarcia
wt-nd9:00 - 22:00
Prosimy o wcześniejszą rezerwację gry - na stronie internetowej lub telefonicznie.

Napisali o nas

O nas

Znany gdański podróżnik Ludwig Plenty zaginął w tajemniczych okolicznościach w 1969 roku. Ostatnimi czasy dokonano komisyjnego otwarcia jego mieszkania. Jak się okazało, podróżnik pozostawił tam zagadkę. Teraz każdy śmiałek może się z nią zmierzyć!

Choć formuła gry może przypominać popularne escape roomy, założenie jest inne — Room of Plenty można określić jako engage room. Engage, czyli zaangażuj się. Z tego pokoju wcale nie chcesz się wydostać! Porzuć myśli o szyfrach i kluczykach; nastaw się na prawdziwą intelektualną ucztę w otoczeniu, które samo w sobie jest atrakcją. Mistrz gry umiejętnie podsyci płomień ciekawości i zadba o to, by każda minuta obfitowała w przeżycia!

Najczęściej zadawane pytania

CZY ROOM OF PLENTY TO KOLEJNY ESCAPE ROOM?
I tak, i nie. Room of Plenty konwencją nawiązuje do gier typu escape room, ale w wielu elementach różni się od typowych obiektów tego rodzaju.
CZYM WŁAŚCIWIE JEST ESCAPE ROOM?
Escape room to rodzaj rozrywki polegającej na tym, że gracze zostają zamknięci w pokoju, który skrywa określoną zagadkę. Ich zadaniem jest wydostanie się z pokoju poprzez rozwiązanie tej zagadki. Na wyjście mają określoną ilość czasu. Gdy czas mija, gra kończy się i drzwi zostają otwarte
BĘDZIEMY SIĘ BAĆ?
Nie, nie i jeszcze raz nie! Wiele gier escape room bazuje na uczuciu strachu, jednak w pokoju Ludwiga Plentego chodzi o intelektualne wyzwanie i dobrą zabawę w luźnej atmosferze. Z tego pokoju nie będziecie chcieli wyjść!
TO JAKIE SĄ INNE RÓŻNICE?
Przede wszystkim, za tą zagadką stoi historia jej twórcy, Ludwiga Plentego, i jego tajemniczego zniknięcia. Nie jest to naprędce napisany scenariusz, w którym gracze dopasowują klucze i szyfry do kłódek, tylko swoisty spektakl, w którym grupa poszukiwaczy odgrywa główne role. Każdy akt oferuje zupełnie inne doznania i podsyca ciekawość graczy.
W pokoju Ludwiga Plentego poznacie swojego mistrza gry, napijecie się z nim kawy, opowie on Wam historię bohatera i pokoju. Dzięki temu po drugiej stronie drzwi nie będzie „wielkiego brata”, który Was podgląda i ocenia, tylko znajomy, który pomaga Wam dobrze się bawić.
To tylko część różnic. Resztę jednak zachowamy w tajemnicy, którą odkryjecie wraz z sekretem Ludwiga Plentego.
CO JAK NIE PRZEJDZIEMY?
Nic. Będziecie się świetnie bawić, nawet jeśli nie rozwiążecie całej zagadki. Na każdym kroku w pokoju czekają zapierające dech w piersiach atrakcje. Macie też możliwość zapisania gry i wrócenia do pokoju, by dokończyć rozwiązywanie.
CZY JEST TO GRA RODZINNA?
Jak najbardziej! Przyprowadź rodzinę, przyjaciół, znajomych z pracy! Spędzicie wyjątkowy czas w Room of Plenty, pełen zagadek i odkrywania nowych umiejętności pracy zespołowej. Odkrywajcie wspólnie nowy świat i bawcie się jak dzieci.
Bez względu na to, czy świętujecie urodziny, czy spotykacie się bez okazji, zróbcie coś wyjątkowego, co będziecie wspominać latami.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »