Szkoła Podstawowa nr 29 Leonardo

adres
80-717 Gdańsk, Miałki Szlak 74
telefon
513-067-309
e-mail
s...@familijny.pl pokaż
www
leonardo.familijny.gdansk.pl
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
pn-pt7:00 - 17:00
sekretariat czynny w godz. 7:45 - 15:45, w Śr nieczynne (dzień wewnętrzny), ostatni Czw miesiąca 9:00 - 17:00

Napisali o nas

O nas

Jesteśmy szkołą kameralną prowadzoną przez Fundację w zacisznej części Gdańska. Placówka jest publiczna, czyli bezpłatna. Każdego naszego wychowanka znamy po imieniu. Nasza oferta od lat przyciąga licznych uczniów z całego Gdańska.

W roku 2012 zagrożoną likwidacją Szkołę Podstawową nr 29 Miasto Gdańsk przekazało do prowadzenia Fundacji Familijny Poznań (Oddział Gdański – Familijny Gdańsk). Szkoła po przekazaniu pozostała publiczna i bezpłatna. Współpraca z Fundacją oraz pozyskiwane środki pozwoliły tchnąć w stare mury nowego ducha. Szkoła została odnowiona i nowocześnie wyposażona. Zatroszczono się też o piękny ogród z sadem tworząc w nim plac zabaw. Przy szkole powstało też Publiczne Przedszkole Leonardo.

Szkoła (budynek) powstała w roku 1906 i pełniła swoją funkcję nieprzerwanie (z wyjątkiem czasu wojen światowych) do dnia dzisiejszego. W roku 1968 została rozbudowana o salę gimnastyczną i parterowy pawilon dla najmłodszych. Patronem Szkoły ustanowiono Jerzego Pucka (uznanego w Gdańsku lekarza, obrońcę czystości środowiska i zwolennika dechemikalizacji otoczenia).

Oferta edukacyjna szkoły oparta jest na założeniu, by podczas przebywania w placówce dać dzieciom maksymalnie dużo okazji do aktywności i rozwoju zainteresowań. Placówka jest sprofilowana matematycznie i przyrodniczo – co znajduje swój wyraz w dodatkowych godzinach tych przedmiotów, ofercie zajęć pozalekcyjnych oraz tworzonych klasach sportowych w dyscyplinie szachy. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą przedstawioną na stronie www. Wierzymy, że wyniki uzyskane w ostatnim sprawdzianie klas 6, przez uczniów, którzy przeszli u nas pełen cykl klas 4-6, są świadectwem, że wykorzystana w pełni oferta szkoły przynosi rezultaty.
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »