SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Wybierz numer

58 721-46-00 782-200-552
r...@swps.edu.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/13 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Sopot 4
  • Zdjęcie 2/13 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Sopot 3
  • Zdjęcie 3/13 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Sopot 2
  • Zdjęcie 4/13 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Sopot +10 1

O nas

kierunki:
PSYCHOLOGIA
- studia licencjackie: http://bit.ly/2I4iH2N
- magisterskie: http://bit.ly/2I6GIGv
- dla magistrów i licencjatów (3, 5-letnie studia magisterskie): http://bit.ly/2I7GkYp - podyplomowe: http://bit.ly/2I6oSn3
Uniwersytet SWPS - pierwszy prywatny Uniwersytet w Polsce
Uniwersytet SWPS – uczelnia niepubliczna z siedzibą w Warszawie utworzona w 1996 roku. Prowadzi wydziały zamiejscowe we Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie i Katowicach.

Wydział Zamiejscowy w Sopocie specjalizuje się w kształceniu psychologicznym. Istnieje od 2002 roku. W tym czasie wypromował ponad 1700 specjalistów. Za innowacyjny program nauczania otrzymał nagrodę MNiSW. Posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie psychologia.

DYDAKTYKA
Wydział kształci psychologów – specjalistów w zakresie metod diagnostycznych i interwencji kryzysowych, znawców oddziaływań marketingowych i zachowań konsumentów, coachów, doradców zawodowych, mediatorów oraz przyszłych terapeutów. Prowadzi także studia psychologiczne w obszarze psychoseksuologii i psychokryminalistyki. Absolwenci studiów mają możliwość kontynuowania nauki na studiach podyplomowych.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE
Psychologia - studia I stopnia w obszarach:
- zdrowie psychiczne
- człowiek w biznesie
- wspomaganie rozwoju
- psychoseksuologia
- psychologia sądowa z elementami psychokryminalistyki

Psychologia - studia dla magistrów i licencjatów
Psychologia - studia jednoletnie magisterskie

specjalności:
- psychologia biznesu
- psychologia kliniczna
- psychoseksuologia
- psychologia wspomagania rozwoju
- psychologia sądowa z elementami psychokryminalistyki

PSYCHOLOGIA WŚRÓD NAJLEPSZYCH
Wraz z dwoma wiodącymi ośrodkami edukacyjnymi w Polsce – Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Jagiellońskim – uczelnia otwiera listę wszystkich szkół wyższych w kraju prowadzących studia na kierunku psychologia. W rankingu „Perspektyw” z 2018 r. w śród siedmiu najwyżej ocenianych jednostek znajdują się trzy wydziały Uniwersytetu SWPS, w tym Wydział Zamiejscowy w Sopocie.

NOWATORSKI PROGRAM STUDIÓW
Autorski program kształcenia na kierunku psychologia – tworzony we współpracy z biznesem – został uznany przez MNiSW za jeden z najbardziej innowacyjnych w Polsce. Dzięki nagrodzie finansowej w wysokości 1 mln zł wydział sukcesywnie udoskonala ofertę dydaktyczną, pokrywa koszty praktyk studenckich oraz wspiera inicjatywy kół naukowych.

WYSOKIE OCENY ZEWNĘTRZNE
W 2016 roku studia psychologiczne prowadzone na wydziale uzyskały pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej nadzorującej jakość kształcenia w całym kraju. Doceniono poziom kadry naukowo-dydaktycznej, koncepcję kształcenia nawiązującą do najnowszych wzorów sprawdzonych w renomowanych uczelniach oraz liczne kontakty wydziału z lokalnym środowiskiem społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

KADRA NA ŚWIATOWYM POZIOMIE
Studenci współpracują z wybitnymi przedstawicielami świata nauki, takimi jak: prof. Bogdan Wojciszke – autorytet w dziedzinie psychologii miłości i władzy, prof. Tomasz Maruszewski – specjalista w zakresie psychologii poznawczej, emocji i stresu, prof. Alina Kolańczyk – specjalista w dziedzinie psychologii emocji, oraz prof. Krystyna Drat-Ruszczak – ekspert w zakresie psychopatologii.

WSPÓŁPRACA PRZY PROJEKTACH NAUKOWYCH
W ramach projektu „Pomocnicy Badacza” studenci mogą współpracować z naukowcami, pomagając im w realizacji badań. W ten sposób zyskują pierwsze doświadczenia w roli eksperymentatora.

NAUKA I BADANIA
Pracownicy wydziału prowadzą działalność naukowo-badawczą na wysokim poziomie. Tylko w 2016 roku – przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Nauki, MNiSW, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i środków unijnych – realizowali 20 projektów badawczych o wartości prawie 4,5 mln zł.

CENTRA NAUKOWO-BADAWCZE
Przy wydziale działają dwa ośrodki naukowe – Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego, badające konsekwencje sprawowania władzy i sposoby myślenia o pieniądzach, oraz Laboratorium Psychologii Stosowanej i Badań nad Poznaniem, Emocjami i Podejmowaniem Decyzji (CEDLab), które wyjaśnia zachowania ludzi w pracy i organizacji.

LABORATORIUM BADAŃ EKSPERYMENTALNYCH
Laboratorium wspiera naukowców w realizacji projektów badawczych. Dysponuje zarówno odpowiednim zapleczem do przeprowadzania profesjonalnych badań, jak i zaawansowanym oprogramowaniem umożliwiającym analizę wyników.

Opinie (1)

...
Termin skorzystania z usługi: kwiecień 2020 

Niestety, ale wszystkie negatywne komentarze, które już zostały tutaj zamieszczone nadal są aktualne. Fajnie, że uczą u Was znane nazwiska, fajnie, że macie ładnie odnowione sale, fajnie, że jako jedyna prywatna uczelnia na Pomorzu macie taką ofertę psychologii. Ale co z tego skoro podczas pandemii koronawirusa odwracacie się od wszystkich studentów, którzy potrzebują pomocy finansowej, bo np stracili pracę albo ich pensje zostały obniżone? Masz kasę to studiuj. Chciałabym skończyć ten kierunek i podczas normalnej sytuacji daję radę finansowo, ale w tym momencie muszę się martwić czy opłacić miesięczne czesne czy mieszkanie. Bardzo się zawiodłam. Zero współczucia władz uczelni