SalaThai Salon Masażu Tajskiego & SPA

SalaThai

Wybierz numer

790-815-566
s...@gmail.com pokaż
Otwarte do 21:00 więcej
  • Zdjęcie 1/23 - SalaThai Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/23 - SalaThai Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/23 - SalaThai Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/23 - SalaThai Gdynia +20 1
 

O nas

Serdecznie zapraszamy do nowo otwartego Salonu Masażu Tajskiego i SPA w Gdyni Orłowie.
Nasz salon oferuje szereg masaży tajskich i tradycyjnych zabiegów kosmetycznych,które dadzą ci relaks, odprężenie i wprowadzą w świat Orientu.
Oferujemy tradycyjne masaże tajskie mające tysiącletnią tradycję uzdrawiania za pomocą akupresury , nacisku i naciągania mięśni i punktów na ciele człowieka. W ofercie są też masaże zdrowotno-relaksacyjne połączone  z zabiegami kosmetycznymi z użyciem olejków roślinnych i stempli ziołowych. Jest też masaż z użyciem gorących kamieni oraz masaż lomi lomi mający pochodzenie z Hawajów i Polinezji. Dla klientów aktywnych sportowo jest masaż sportowy dający rozluźnienie po większym wysiłku,
Masaże wykonywane przez dyplomowane masażystki z Tajlandii. 

Masaż tajski pleców, ramion i głowy
Jego celem jest likwidacja bólu na różnych odcinkach kręgosłupa. Oprócz tego łagodzi także bóle i napięcia okolic karku i ramion. Wygładza zmarszczki, pobudza krążenie krwi i wzmacnia cebulki włosów. Dla zwiększenia efektów często używa się do niego maści rozgrzewających.Masaż usuwa bóle chroniczne, zwykłe, jak i pourazowe. Rozluźnia spięte mięśnie pleców, karku, szyi. Likwiduje ból oraz stany zapalne. Masaż głowy korzystnie wpływa na naszą koncentrację i pomaga w wyeliminowaniu bóli migrenowych. Dodatkową zaletą masażu głowy jest to, że pobudza krążenie krwi, a tym samym wzmacnia cebulki włosowe. Obszar masażu obejmuje plecy, kark, głowę oraz twarz.
Pierwszym efektem masażu jest niezwykle przyjemna lekkość ciała.
Eliminuje bóle kręgosłupa, mięśni pleców, jak również napięcia oraz ucisk w okolicach karku i ramion.
Masaż tajski jest naturalnym lekiem na bezsenność. Wycisza, odpręża i rewitalizuje nasze ciało.
Do masażu używamy tajskiej maści ziołowej, która wspomaga naturalny proces leczenia.
Masażystka całym swoim ciałem, dłońmi, łokciami, palcami, przedramionami, stopami uciska punktowo i wyciąga poszczególne części ciała. Osoba masowana jest na specjalnym materacu. Otrzymuje od nas luźny strój do masażu. Masaż tajski pleców, ramion, szyi i głowy wykonywany jest przez masażystki, które ukończyły prestiżowe szkoły masażu w Tajlandii.

Rozluźnia całe nasze ciało, uwalnia od bólu, dodaje energii do działania.

Masaż tajski klasyczny i nie tylko
Według tradycji masaż tajski narodził się w 500 r. p.n.e. Od tego czasu rozwinęło się około 80 typów tego zabiegu. Oto najpopularniejsze z nich.

Masaż tajski klasyczny
Łączy jogę pasywną z akupresurą. Dzięki umiejętnemu rozciąganiu i uciskaniu odpowiednich punktów na ciele pozwala osiągnąć stan głębokiej relaksacji. Wpływa pozytywnie na krążenie, dzięki czemu przyspiesza regenerację organizmu. Ponadto sprawia, że stawy stają się bardziej elastyczne. Wykonuje się go bez użycia olejków.

Masaż tajski olejkowy
Łączy akupresurę z aromaterapią. Wykorzystuje się w nim olejki naturalnie występujące w przyrodzie. Najczęściej są to:
olejek lawendowy – wspomaga gojenie mikroran i oparzeń, działa łagodząco na bóle głowy i migreny;
olejek palisandrowy – łagodzi podrażnienia, regeneruje i nawilża skórę, ponadto wzmacnia naczynia krwionośne;
olejek eukaliptusowy – działa wykrztuśnie, przeciwzapalnie i rozkurczowo, pomaga m.in. przy astmie i zapaleniu zatok;
olejek miętowy – ma działanie rozkurczowe, wykrztuśne i antyseptyczne, pobudza układ nerwowy;
olejek jaśminowy – wykorzystywany w leczeniu migren i bólów głowy, łagodzi stany napięcia nerwowego, zwiększa elastyczność skóry;
olejek ylang-ylang – działa relaksująco i uspokajająco, wykorzystuje się go przy leczeniu lęków i do łagodzenia napięć emocjonalnych.

Masaż tajski stóp
Opiera się na założeniach refleksologii. 
Według niej ludzkie ciało jest podzielone na pięć par stref, biegnących od czubka głowy do stóp i dłoni, w których mają swoje zakończenia. Dzięki znajomości ich położenia, uciskanie odpowiednich punktów na stopach lub dłoniach pobudza przepływ energii do konkretnej strefy. Ma to wywierać pozytywny wpływ na znajdujące się w niej narządy. Mimo braku naukowych dowodów na skuteczność refleksologii, ten typ masażu tajskiego cieszy się sporym zainteresowaniem. Szczególnie dużą popularność zdobył masaż stóp.

Masaż tajski stemplami ziołowymi
Stemple ziołowe to bawełniane woreczki napełnione liśćmi i nasionami ziół. Przed rozpoczęciem masażu są one podgrzewane, dzięki czemu uwolnione zostają zawarte w nich olejki eteryczne. Coraz silniejsze uciskanie stemplami powoduje wydzielanie do ciała dobroczynnych substancji. Do tego typu masażu najczęściej wykorzystuje się takie zioła i przyprawy, jak:
trawa cytrynowa – pobudza krążenie, ma działanie antydepresyjne i napotne, wpływa korzystnie na trawienie, łagodzi bóle głowy i mięśni;
kamfora – działa przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie, rozgrzewa i zapobiega łuszczeniu się skóry;
kurkuma – pomaga na dolegliwości trawienne, wspomaga działanie wątroby, ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Zawiera kurkuminę, która jest antyoksydantem;
kafir – to tajska odmiana limonki. Wspomaga trawienie i oczyszcza skórę.

Masaż ciepłymi kamieniami
Jest połączeniem ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu tajskiego, co daje zbawienne efekty dla przepełnionego stresem ciała i umysłu. Masaż zwalcza wolne rodniki i odmładza skórę.
Podczas masażu doświadczamy przepływu pozytywnej energii przez nasz organizm.
Zalety masażu ciepłymi kamieniami.
Skutecznie łagodzi skurcze mięśni i poprawia zdolność ruchową, leczy dolegliwości stawów zarówno występujących w kontuzjach sportowych, jak i spowodowanych chorobami reumatycznymi. Poprawia krążenie krwi i wspiera układ limfatyczny. Łagodzi bóle głowy i dolegliwości astmatyczne i alergiczne. Oczyszcza i wspiera pracę układu odpornościowego. Wspomaga leczenia napięcia nerwowego, depresji i bezsenności.

Masaż sportowy podtrzymujący 
wykonywany w czasie przerw w zawodach – w czasie po sezonie lub na jego początku, wtedy, gdy intensywność treningów jest mniejsza. Cel masażu sportowego podtrzymującego to utrzymanie układu nerwowego, układu krążenia, a przede wszystkim – układu ruchu – w sprawności towarzyszącej czasowi większej aktywności fizycznej. Masaż sportowy podtrzymujący trwa około 45 minut, stosuje się go codziennie lub co dwa dni. Dzięki niemu mięśnie otrzymują odpowiednią ilość tlenu i substancji odżywczych, a z organizmu szybciej usuwane są toksyny. Masaż sportowy podtrzymujący jest najdelikatniejszym rodzajem masażu sportowego, a podczas jego wykonywania stosuje się wszystkie elementy masażu klasycznego.