Sopocki Teatr Tańca

Sopocki Teatr Tańca

Wybierz numer

504-302-449 501-243-694
s...@gmail.com pokaż
  • Zdjęcie 1/2 - Sopocki Teatr Tańca Sopot 4
  • Zdjęcie 2/2 - Sopocki Teatr Tańca Sopot 3
 

TV Filmy

Trochę kultury! z Alicją Domańską
4626

Trochę kultury! z Alicją Domańską

O nas

Mimo upływu lat, artyści wciąż są wierni swojemu pierwszemu credo artystycznemu, zgodnie, z którym w budowaniu spektaklu najważniejsza jest Idea.
Założycielami Sopockiego Teatru Tańca (dawniej Teatr Okazjonalny) jest para dyplomowanych tancerzy i choreografów, Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk. Teatr ma w swoim dorobku ponad 20 spektakli, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w całej Polsce i za granicą, m.in. w Republice Czeskiej, Niemczech, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Białorusi i na Litwie.

Artyści STT są laureatami wielu wyróżnień i nagród, min.: nominacje do Sztormu Roku 2005, Nagroda Teatralna 2005 Marszałka Województwa Pomorskiego. W 2007 roku Jacek Krawczyk otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową "Zasłużony dla kultury polskiej". W 2010 roku tę samą nagrodę otrzymała Jaoanna Czajkowska.

Mimo upływu lat, artyści wciąż są wierni swojemu pierwszemu artystycznemu credo, zgodnie z którym w budowaniu spektaklu najważniejsza jest Idea. Wywiedziony z niej ruch, oparty na technice tańca współczesnego oraz aktorskim byciu w postaci, kreuje sytuacje dramatyczne, dotykające kilku podstawowych tematów - kształtowaniu człowieka przez świat, relacji międzyludzkich, problemu historii i samego tańca.

Teatr uczestniczył w licznych festiwalach m. in. w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA (Poznań), Bałtyckim Uniwersytecie Tańca (Gdańsk), Krakowskich Spotkaniach Baletowych, Międzynarodowych Lubelskich Spotkaniach Teatrów Tańca, Republice Tańca (Warszawa), Euro - Scene Leipzig Festival (Niemcy), PLAI Festival (Rumunia), International Festival of Modern Choreography IFMC (Białoruś)

Od czerwca 2004 roku siedzibą Sopockiego Teatru Tańca jest Sopocka Scena OFF de BICZ.

Od marca 2010 roku teatr Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka nazywa się Sopockim Teatrem Tańca.

Dotychczasowe spektakle teatru: Niunia poważnie myśli o życiu, Obrazki z wystawy, Nietota, Śluby, Kometa donikąd, Toporiada , Art cafe, Im wyżej tym lepiej, Lata nie będzie, Aromaty, W czerni i bieli, Signum temporis, Carpet show, wu:zi, Przedpołudnie flory, Viva la Vida, Helikopter Tanz Streichqartett, Kwadrat. Wersja 6, Alhemik Halucynacyjny, D-Kod-R, Bio-Obiekt. Intro, TAK