Stocznia Wojenna Sp. z o.o.

Stocznia Wojenna

Wybierz numer

58 625-81-02
p...@pgzsw.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/6 - Stocznia Wojenna Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/6 - Stocznia Wojenna Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/6 - Stocznia Wojenna Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/6 - Stocznia Wojenna Gdynia +3 1
 

O nas

Stocznia powstała w 2017 roku. Jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jednego z największych koncernów zbrojeniowych w Europie.
Swoją działalność operacyjną rozpoczęła 3 stycznia 2018, po przejęciu majątku Stoczni Marynarki Wojennej (SMW), która począwszy od 1922 roku związana była z Marynarką Wojenną RP.
Zakup przedsiębiorstwa z ponad 95 letnią tradycją umożliwia Stoczni Wojennej wykorzystanie wysoko rozwiniętej efektywności operacyjnej i rozwojowej, mającej na celu ochronę podstawowych interesów Rzeczypospolitej Polskiej.
Stocznia dzisiaj, wypełniając powierzoną sobie misję, w istotny sposób przyczynia się do zwiększania potencjału polskiego przemysłu obronnego.

Oferujemy usługi w zakresie:
- projektowania
- remontów
- przebudowy
- budowy
- modernizacji
- konserwacji jednostek Marynarki Wojennej, statków cywilnych i konstrukcji pływających.
Posiadamy silne zaplecze techniczne, potencjał zarówno konstrukcyjny, jak i technologiczny, który może nie tylko utrzymać w gotowości technicznej okręty, lecz także wzmacniać i rozbudowywać siły morskie Marynarki Wojennej RP.  

Jesteśmy w stanie podjąć każde zamówienie w zakresie remontów, modernizacji, przebudowy i budowy jednostek pływających, zarówno w sektorze militarnym, jak również na rynku cywilnym.

Nasze atuty to:
- Doświadczeni Specjaliści z wszelkich dziedzin związanych z szeroko pojętym okrętownictwem, którzy dysponują unikatową wiedzą wykorzystywaną podczas realizacji poszczególnych projektów;
- Techniczne Wyposażenie, które zdecydowanie odróżnia nas od innych branżowych przedsiębiorstw. Stocznia posiada dok pływający 8000 ton oraz podnośnik okrętów ze stanowiskami lądowymi, co pozwala na jednoczesne wykonywanie prac na 14 jednostkach pływających, w tym, w dwóch halach wyposażeniowych;
- Ośrodek Uzbrojenia i Elektroniki specjalizujący się w projektowaniu, produkcji oraz serwisie systemów łączności, nawigacji, zabezpieczeń technicznych, sieci teleinformatycznych, uzbrojenia i broni podwodnej;
- Jakość certyfikowana systemami ISO 9001:2015, AQAP 2110:2016, certyfikat zgodności Wewnętrznego Systemu Kontroli w zakresie obrotu towarami o znaczeniu strategicznym oraz Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej - NCAGE