Działalność on-line 

Szkoła Mistrzów Programowania

81-365 Gdynia, Armii Krajowej 46 Mapka

znajduje się w WSKS

668-328-706, 668-328-706
s...@wsks.pl pokaż
mistrzowie.wsks.pl
Działalność on-line 

O nas

W Szkole Mistrzów Programowania uczymy programowania dzieci i młodzież. Pokazujemy, że naukę programowania można poprowadzić już na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zwykle programowanie kojarzy się nam z trudnym i dziwnym językiem, ściśle powiązanym z matematyką. I tak istotnie jest na wyższym poziomie kształcenia programistów. Jednak w Szkole Mistrzów Programowania pokazujemy, że przygodę z kodowaniem można rozpocząć we wczesnych klasach szkolnych i z łatwością ją opanować!

SMP jest podzielona na trzy poziomy: uczniowie klas I-III i uczniowie kl. IV-VI (później kl. I-III i IV-VIII) oraz uczniowie kl. gimnazjalnych. Każdy poziom kształcenia obejmuje dwa semestry, złożone z 15 tygodni zajęć. W każdym tygodniu uczniowie mają dwie godziny zajęć lekcyjnych.

Poziom I
zawiera podstawy programowania z wykorzystaniem języka Scratch oraz kodu, co umożliwia tworzenie interaktywnych animacji, historyjek lub prostych gier. Zajęcia na tym etapie odbywają się w sposób wizualny i mają charakter twórczej zabawy. W drugim semestrze wprowadzamy inne języki programowania i platformy np. Raspberry Pi oraz wstępnie Python z Minecraftem.

Poziom II
po weryfikacji umiejętności zdobytych na poziomie pierwszym, obejmuje kurs realizowany w profesjonalnym języku Python. Oczywiście nauka odbywa się w formie zabawy poprzez tworzenie i dodawanie elementów do gry Minecraft. Później, najczęściej w drugim semestrze, uczniowie uczą się podstaw funkcjonowania i tworzenia własnych stron internetowych oraz poznają języki: HTML5, CSS, JavaScript.

Poziom III
skierowany do uczniów klas gimnazjalnych, jest zorganizowany także w dwa semestry zajęć. Pierwszy semestr wypełniony jest wstępem do programowania, opracowanego przez firme Microsoft języka C#. Nauczyciel wyjaśnia podstawowe elementy tego języka tj. zmienne, stałe, warunkowe, pętle, klasy itp. Elementy te wykorzystywane są przez uczniów w interesujących rozwiązaniach praktycznych. Dla utrwalenia ćwiczeń uczniowie poznają podstawy tworzenia gier i bezpiecznego korzystania z sieci oraz podstawy tworzenia aplikacji mobilnych i internetowych.

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Kursy edukacyjne dla dzieci

 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • czas trwania kursu:
  6
   
 • opieka:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Super!

Dzieciaki zajarane, a oprócz tego się czegoś nauczą.

 • Ula
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2017
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »