Teatr Atelier Sopot

kasy: 58 555-22-34

Teatr Atelier Sopot

Wybierz numer

58 555-22-34 58 555-22-34
i...@teatrnaplazy.pl pokaż
Dziś nieczynne więcej
  • Zdjęcie 1/2 - Teatr Atelier Sopot Sopot 4
  • Zdjęcie 2/2 - Teatr Atelier Sopot Sopot 3
 

TV Filmy

I Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego 1267

I Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego

Spektakle

Imprezy

O nas

Teatr na Plaży to miejsce spotkań 3 głównych dziedzin sztuki: teatru, filmu i muzyki. To spektakle, koncerty, kino, festiwale i spotkania. Aktualnie rezydują tu: Sopocki Teatr Tańca, Teatr BOTO i DKF Kurort a w sezonie letnim Teatr Atelier.
Teatr na Plaży jest sceną teatralną łączącą formułę teatru impresaryjnego z teatrem instytucjonalnym, która mieści się na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym. 

Teatr w swojej nowej formule wystartował w 2013 roku. Do końca 2012 roku działała tu Sopocka Scena Off de Bicz, natomiast w miesiącach letnich działa tu równolegle Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Sam teatr to scena z widownią na 90 miejsc, ale również foyer, w którym mieści się Klub Atelier oraz sala prób, w której odbywają się zajęcia i warsztaty artystyczne.

W teatrze obok działalności impresaryjnej, realizowane są autorskie projekty kulturalne oraz spektakle, które trafiają do stałego repertuaru. I pomimo, że Teatr na Plaży nie posiada własnego zespołu aktorskiego, to spektakle są realizowane z udziałem zaproszonych gości lub w koprodukcji z innymi teatrami lub ngo’sami.

Działalność teatralną uzupełnia funkcjonujące okazjonalnie kino studyjne i Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort a także koncerty, recitale, spotkania autorskie i wystawy w foyer, gdzie przez cały rok działa Klub Atelier.

Stały repertuar Teatru na Plaży budują również jego rezydenci: od wielu lat, jeszcze zanim powstał teatr w obecnej formule, rezyduje tu Sopocki Teatr Tańca, jeden z najważniejszych trójmiejskich teatrów tańca, który poza spektaklami repertuarowymi, angażuje się w tak duże projekty jak inauguracja działalności Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, obchody Polskiej Prezydencji w UE, Sopocka Majówka oraz wiele innych.

W 2014 roku działalność zainaugurował drugi rezydent: Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, angażując do swoich spektakli najmłodszych od 3 roku życia, tworząc z ich udziałem i profesjonalnych aktorów oraz muzyków twórców spektakle muzyczne dla dzieci. Od 2018 roku organizuje również na koniec sezonu teatralnego Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci – ICTF Sopot.

W miesiącach letnich – lipcu i sierpniu Teatr na Plaży ma przerwę w graniach spektakli a w tym czasie salę teatralną zapełniają spektakle i recitale w ramach kolejnych edycji Lata Teatralnego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Prowadzona jest jedynie działalność warsztatowa, jak m.in. 3 turnusy warsztatów dla dzieci Letni Teatr organizowane przez Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis.

Organizatorem Teatru na Plaży jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART – miejska instytucja kultury, a od marca 2013 teatrem zarządza Michał Grubman.