Teatr Leśny

Czynny w okresie letnim 20 maja - 28 sierpnia

Teatr Leśny

Wybierz numer

58 344-77-93
w...@gak.gda.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/1 - Teatr Leśny Gdańsk 4
 

O nas

Odrestaurowany Teatr Leśny jest jedną z ciekawszych atrakcji Gdańska w okresie letnim.
Teatr w leśnej scenografii. Wyciosana z drewnianych bali widownia, scena wśród drzew i śpiewu ptaków - to naturalne środowisko jako przybytek rozrywki i kultury znane było wcześniej niż Opera Leśna w Sopocie. Niestety przez lata o nim zapomniano, a w całkiem niedalekiej przeszłości służył jako jedno z ulubionych miejsc spotkań i biesiad amatorów taniego wina. Nikt już prawie nie pamięta, że przed wojną widownia na 2 tys. osób była zwykle zapełniona po brzegi. Obecnie trwają starania, by przywrócić dawną świetność Teatrowi Leśnemu.
Z zadaniem tym zmierzyć się ma
Klub Artystyczny Winda

Prace, które już wykonano, w znaczny sposób uporządkowały teren teatru i przywróciły jego dawny, refleksyjny klimat. Do sceny doprowadzono już m.in. zasilanie energetyczne, oświetlono dojście od ul. Jaśkowej Doliny i wyrównano nawierzchnię poszczególnych tarasów, na których utworzono sceny. Pomiędzy trzema poziomami wybudowano drewniane schody.

Przygotowany jest już również atrakcyjny program na lato.
Imprezy pod wspólną nazwą WINDOLINIA mają charakter otwarty i odbywać się będą od maja do września. Będą to koncerty muzyki poważnej, rozrywkowej, etnicznej, jazzowej a także przedstawienia teatralne i happeningi.