Gdański Teatr Szekspirowski

adres
80-818 Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
telefon
58 351-01-51  fax:  58 351-01-50
kasy:  
58 351-01-01
e-mail
s...@teatrszekspirowski.pl pokaż
www
www.teatrszekspirowski.pl

Repertuar

spektakle i przedstawienia
Jak wam się podoba

08.02 (sobota) godz. 16:00

komedia

Gdańsk
bilety 30-60 zł
ulgowy 30-50 zł
Kup bilet
Jak wam się podoba

09.02 (niedziela) godz. 16:00

komedia

Gdańsk
bilety 30-60 zł
ulgowy 30-50 zł
Kup bilet
Wokół Szekspira

15.02 (sobota) godz. 19:00

spektakl dramatyczny, monodram

Gdańsk
bilety 50-100 zł
ulgowy 40-80 zł
Kup bilet
Musical Co Ty Powiesz dla dzieci

26.03 (czwartek) godz. 9:00, 11:30, 18:30

musical, teatr dla dzieci

Gdańsk
bilety 40 zł
ulgowy 35 zł
Kup bilet
Musical Co Ty Powiesz dla dzieci

27.03 (piątek) godz. 9:00, 11:30, 19:00

musical, teatr dla dzieci

Gdańsk
bilety 40 zł
ulgowy 35 zł
Kup bilet
imprezy klubowe i taneczne
II Bal równych szans

22.02 (sobota)

bal, imprezy i akcje charytatywne

Gdańsk
bilety 300 zł
imprezy okolicznościowe i pokazy
Zwiedzanie GTS

01.01 - 31.01 godz. 15:30

pokaz

Gdańsk
bilety 18 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
Zwiedzanie GTS dodane do kalendarza w ciągu ostatnich 3 dni

01.02 - 29.02 godz. 15:30

pokaz

Gdańsk
bilety 18 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
II Bal równych szans

22.02 (sobota)

bal, imprezy i akcje charytatywne

Gdańsk
bilety 300 zł

Napisali o nas

O nas

Gdański Teatr Szekspirowski jest jedynym teatrem szekspirowskim w Polsce. Powstał w miejscu, gdzie od początku XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Wyposażony w scenę typu elżbietańskiego i podobny do licznych teatrów angielskich epoki Elżbiety I, służył on zarówno do ćwiczeń i zawodów szermierczych, jak i do wystawiania przedstawień. Wszystko to odbywało się pod gołym niebem, na dużym, wewnętrznym dziedzińcu. Do gdańskiego teatru przyjeżdżali regularnie m.in. wędrowni aktorzy angielscy, by wystawiać w Gdańsku sztuki angielskich dramaturgów – a wśród nich Szekspira. Obecnie, w miejscu, które było kolebką sztuki teatru w północnej części Polski, stoi jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata. Inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim, nowoczesny obiekt z jedynym tego typu na świecie otwieranym dachem zaprojektował włoski architekt Renato Rizzi, profesor Uniwersytetu w Wenecji. Zbudowane z ruchomych platform scena i widownia dają reżyserom goszczącym w GTS niemal nieograniczone możliwości inscenizacyjne.

 

 

 

Gdański Teatr Szekspirowski to instytucja kultury założona przez Urząd Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Fundację Theatrum Gedanense. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną i edukacyjną. Otwarcie teatru odbyło się 19 września 2014 roku. GTS funkcjonuje podobnie, jak jego XVII-wieczny poprzednik - jako teatr impresaryjny, bez własnego zespołu aktorskiego, zapraszając teatry i artystów z całej Polski, Europy i świata. Goszcząc ponad sto wydarzeń teatralnych i edukacyjnych rocznie teatr dał się poznać jako wszechstronne centrum artystyczne i edukacyjne.

 

Repertuar oparty jest o cztery główne cykle: Teatry Polskie, Teatry Europy, Scenę Muzyczną oraz Lato z Szekspirem (w tym produkcje własne na scenę elżbietańską oraz międzynarodowy Festiwal Szekspirowski). Tym samym przez cały rok można oglądać wyjątkowe wydarzenia artystyczne, które znacząco wzbogacają ofertę kulturalną Trójmiasta.

 


Największym, corocznie organizowanym przez instytucję międzynarodowym wydarzeniem teatralnym jest Festiwal Szekspirowski, którego historia sięga 1993 roku. Wtedy to Fundacja Theatrum Gedanense zorganizowała pierwsze Gdańskie Dni Szekspirowskie, następnie przekształcone w Festiwal, który od 2007 roku jest organizowany wspólnie przez Fundację i GTS.
 

 

Gdański Teatr Szekspirowski kontynuuje także działalność edukacyjną zapoczątkowaną w 1999 roku przez Fundację Theatrum Gedanense. Przez te lata organizowane były różnorodne warsztaty teatralne prowadzone przez artystów polskich i zagranicznych uczestniczących w festiwalach szekspirowskich, odbywały się także wykłady, spotkania z artystami, konkursy, wystawy. Realizowane były kompleksowe programy edukacyjne doskonalące nauczycieli w zakresie pedagogiki teatralnej dla nauczycieli z Trójmiasta oraz regionu województwa pomorskiego. Realizowane są również projekty edukacyjne dla młodzieży szkolnej i akademickiej.

Zdjęcia

To graliśmy

więcej »

Opinie + Oceń

opinia

3.0

w kategorii

Obiekty koncertowe

 • lokalizacja:
  3
   
 • komfort:
  -
   
 • klimat i wystrój:
  -
   
 • bezpieczeństwo:
  -
   
 • ocena ogólna:
  -
   
średnia ocena (max 6)
3.0
 

Kno na Szekspirowskim

Niewygodne krzesełka, zacinajacy się co chwilę film i ostatecznie wyłączony przed koncem filmu. Film miał się zacząć o 21.30 a o tej godzinie dopiero wpuszczano ludzi na seans. Ostatecznie fim rozpoczął się około 22.30. Nie polecam.

 • Borys
 • Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2019
opinia

3.2

w kategorii

Teatry

 • repertuar:
  4
   
 • nowości:
  -
   
 • komfort:
  3
   
 • przystępność cen:
  3
   
 • ocena ogólna:
  3
   
średnia ocena (max 6)
3.2
 

Kiepska widoczność z pierwszego rzędu na poziomie I

Wybrałam - jak mi się wydawało - bardzo dobre miejsca. Poziom I, rząd I. Po przybyciu na spektakl, okazało się, że widać głowy tych, którzy siedzieli na poziomie 0. Aktorzy byli widoczni tylko połowicznie. Miejsca w wyższych rzędach mają mało miejsca na nogi, bo tuż przy stopach siedzi osoba z niższego rzędu. W teatrze nie ma tradycyjnych foteli - schody obłożone są drewnem, a na nich jest położona poduszka, taka jak za dawnych lat na kuchennym taborecie. Brak oparć, co przy dłuższych spektaklach jest mocno uciążliwe.

 • Liczi
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2018
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »