Gdański Teatr Szekspirowski

adres
80-818 Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
telefon
58 351-01-51  fax:  58 351-01-50
kasy:  
58 351-01-01
e-mail
s...@teatrszekspirowski.pl pokaż
www
www.teatrszekspirowski.pl

Repertuar

koncerty
Krzysztof Zalewski Solo Act

11.12 (środa) godz. 20:00 - 21:30

rock, pop

Gdańsk
bilety 99-139 zł
bilety wyprzedane
SMOLIK KEV FOX

15.12 (niedziela) godz. 20:00

rock

Gdańsk
bilety 50-60 zł
Kup bilet
Paweł Domagała

18.12 (środa) godz. 20:00

rock, pop

Gdańsk
bilety 89-99 zł
Kup bilet
spektakle i przedstawienia
Tydzień Austriacki w GTS

29.11 (pt) - 07.12 (sob)

festiwal teatralny

Gdańsk
Models of Reality

07.12 (sobota) godz. 19:00

teatr tańca

Gdańsk
bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet
Musical Co Ty Powiesz dla dzieci spektakl wysoko oceniany (4.24/5)

09.01 (czwartek) godz. 9:00, 11:30, 18:30

musical, teatr dla dzieci

Gdańsk
bilety 40 zł
Kup bilet
Musical Co Ty Powiesz dla dzieci spektakl wysoko oceniany (4.24/5)

10.01 (piątek) godz. 9:00, 11:30, 19:00

musical, teatr dla dzieci

Gdańsk
bilety 40 zł
Kup bilet
Jak wam się podoba

17.01 (piątek) godz. 19:00

spektakl dramatyczny

Gdańsk
bilety 30-60 zł
ulgowy 30-50 zł
Kup bilet
Jak wam się podoba

18.01 (sobota) godz. 16:00

spektakl dramatyczny

Gdańsk
bilety 30-60 zł
ulgowy 30-50 zł
Kup bilet
Jak wam się podoba

19.01 (niedziela) godz. 16:00

spektakl dramatyczny

Gdańsk
bilety 30-60 zł
ulgowy 30-50 zł
Kup bilet
imprezy okolicznościowe i pokazy
Zwiedzanie GTS

02.12 - 23.12 godz. 15:30

pokaz

Gdańsk
bilety 18 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
Pomorska Gala Żeglarska 2019

09.12 (poniedziałek) godz. 18:00

gala

Gdańsk
na zaproszenie
targi i konferencje
Dlaczego i po co? Spotkanie
z Szymonem Hołownią
dodane do kalendarza w ciągu ostatnich 3 dni

08.12 (niedziela) godz. 17:00

spotkanie

Gdańsk
na zaproszenie
kino i film
Raj: Miłość

06.12 (piątek) godz. 18:00

projekcje filmowe

Gdańsk
bilety 10 zł
Kup bilet

Napisali o nas

O nas

Gdański Teatr Szekspirowski jest jedynym teatrem szekspirowskim w Polsce. Powstał w miejscu, gdzie od początku XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Wyposażony w scenę typu elżbietańskiego i podobny do licznych teatrów angielskich epoki Elżbiety I, służył on zarówno do ćwiczeń i zawodów szermierczych, jak i do wystawiania przedstawień. Wszystko to odbywało się pod gołym niebem, na dużym, wewnętrznym dziedzińcu. Do gdańskiego teatru przyjeżdżali regularnie m.in. wędrowni aktorzy angielscy, by wystawiać w Gdańsku sztuki angielskich dramaturgów – a wśród nich Szekspira. Obecnie, w miejscu, które było kolebką sztuki teatru w północnej części Polski, stoi jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata. Inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim, nowoczesny obiekt z jedynym tego typu na świecie otwieranym dachem zaprojektował włoski architekt Renato Rizzi, profesor Uniwersytetu w Wenecji. Zbudowane z ruchomych platform scena i widownia dają reżyserom goszczącym w GTS niemal nieograniczone możliwości inscenizacyjne.

 

 

 

Gdański Teatr Szekspirowski to instytucja kultury założona przez Urząd Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Fundację Theatrum Gedanense. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną i edukacyjną. Otwarcie teatru odbyło się 19 września 2014 roku. GTS funkcjonuje podobnie, jak jego XVII-wieczny poprzednik - jako teatr impresaryjny, bez własnego zespołu aktorskiego, zapraszając teatry i artystów z całej Polski, Europy i świata. Goszcząc ponad sto wydarzeń teatralnych i edukacyjnych rocznie teatr dał się poznać jako wszechstronne centrum artystyczne i edukacyjne.

 

Repertuar oparty jest o cztery główne cykle: Teatry Polskie, Teatry Europy, Scenę Muzyczną oraz Lato z Szekspirem (w tym produkcje własne na scenę elżbietańską oraz międzynarodowy Festiwal Szekspirowski). Tym samym przez cały rok można oglądać wyjątkowe wydarzenia artystyczne, które znacząco wzbogacają ofertę kulturalną Trójmiasta.

 


Największym, corocznie organizowanym przez instytucję międzynarodowym wydarzeniem teatralnym jest Festiwal Szekspirowski, którego historia sięga 1993 roku. Wtedy to Fundacja Theatrum Gedanense zorganizowała pierwsze Gdańskie Dni Szekspirowskie, następnie przekształcone w Festiwal, który od 2007 roku jest organizowany wspólnie przez Fundację i GTS.
 

 

Gdański Teatr Szekspirowski kontynuuje także działalność edukacyjną zapoczątkowaną w 1999 roku przez Fundację Theatrum Gedanense. Przez te lata organizowane były różnorodne warsztaty teatralne prowadzone przez artystów polskich i zagranicznych uczestniczących w festiwalach szekspirowskich, odbywały się także wykłady, spotkania z artystami, konkursy, wystawy. Realizowane były kompleksowe programy edukacyjne doskonalące nauczycieli w zakresie pedagogiki teatralnej dla nauczycieli z Trójmiasta oraz regionu województwa pomorskiego. Realizowane są również projekty edukacyjne dla młodzieży szkolnej i akademickiej.

Zdjęcia

To graliśmy

więcej »

Opinie + Oceń


3.0

w kategorii

Obiekty koncertowe

 • lokalizacja:
  3
   
 • komfort:
  -
   
 • klimat i wystrój:
  -
   
 • bezpieczeństwo:
  -
   
 • ocena ogólna:
  -
   
średnia ocena (max 6)
3.0
 

Kno na Szekspirowskim

Niewygodne krzesełka, zacinajacy się co chwilę film i ostatecznie wyłączony przed koncem filmu. Film miał się zacząć o 21.30 a o tej godzinie dopiero wpuszczano ludzi na seans. Ostatecznie fim rozpoczął się około 22.30. Nie polecam.

 • Borys (mężczyzna)
 • Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2019

3.2

w kategorii

Teatry

 • repertuar:
  4
   
 • nowości:
  -
   
 • komfort:
  3
   
 • przystępność cen:
  3
   
 • ocena ogólna:
  3
   
średnia ocena (max 6)
3.2
 

Kiepska widoczność z pierwszego rzędu na poziomie I

Wybrałam - jak mi się wydawało - bardzo dobre miejsca. Poziom I, rząd I. Po przybyciu na spektakl, okazało się, że widać głowy tych, którzy siedzieli na poziomie 0. Aktorzy byli widoczni tylko połowicznie. Miejsca w wyższych rzędach mają mało miejsca na nogi, bo tuż przy stopach siedzi osoba z niższego rzędu. W teatrze nie ma tradycyjnych foteli - schody obłożone są drewnem, a na nich jest położona poduszka, taka jak za dawnych lat na kuchennym taborecie. Brak oparć, co przy dłuższych spektaklach jest mocno uciążliwe.

 • Liczi (kobieta, 31-40 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2018

1.6

w kategorii

Teatry

 • repertuar:
  1
   
 • nowości:
  1
   
 • komfort:
  4
   
 • przystępność cen:
  1
   
 • ocena ogólna:
  1
   
średnia ocena (max 6)
1.6
 

Tydzień kompromitacji a nie kulturalny

Zachęcony wieloma reklamami w tramwajach i na plakatach postanowiłem wybrać się z rodziną na festyn kultury węgierskiej. W programie miały być kramy z produktami, zespół grający na żywo, warsztaty kulinarne i degustacje i masa innych atrakcji. Cena 15 zł za osobę wydawała się spoko. Na miejscu było jedno stoisko gdzie dzieci robiły kanapki z twarogiem a animatorka miała je w nosie! Dwa stoiska gdzie można było kupić raptem tylko paprykę i przyprawy z marketu z tubek! Obsługa nie znała nawet cen towarów, które miała sprzedawać! Zespół pograł na początku chwilę i go nie było do końca imprezy! Warsztaty kulinarne to robienie z tubek i papryki leczo pod sceną. Nie można było w spokoju nawet posłuchać ze względu na masę emerytów, która czekała z plastikowymi miskami by cokolwiek spróbować. To w akademiku studenci lepsze warsztaty za darmo poprowadzą. Do tego frekwencja zerowa a gdy młody chłopak przyszedł z ulicy z dziewczyną to pocałował klamkę bo usłyszał "teatr pełny, bilety sprzedane"! Jedyny plus dla Pana z Rumii, który poczęstował winem i szatniarki. Jak można zbudować teatr za kupę kasy podatników i dopuścić do takiej fuszerki i nie zaprosić wystawców z prawdziwego zdarzenia

 • Mars (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: grudzień 2017
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »