Gdański Teatr Szekspirowski

adres
80-818 Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1 pokaż na mapie
telefon
58 351-01-51  fax:  58 351-01-50
kasy:  
58 351-01-01
e-mail
s...@teatrszekspirowski.pl pokaż
www
www.teatrszekspirowski.pl

Repertuar

koncerty
Brodka MTV Unplugged

20.02 (środa) godz. 20:00

pop

Gdańsk
bilety 129 zł
Kup bilet
Lao Che

01.03 (piątek) godz. 20:00

rock

Gdańsk
bilety 55 zł
Kup bilet
Artyści dla demokracji

12.03 (wtorek) godz. 18:00 - 21:00


Gdańsk
bilety 70 - 80 zł
Kup bilet
Mikromusic & Skubas &
Akademicki Chór UG

15.03 (piątek) godz. 20:00 - 22:00

pop

Gdańsk
bilety 65 - 85 zł
Kup bilet
Beltaine & Glendalough

24.03 (niedziela) godz. 19.00

folk / etno / world, widowisko / show

Gdańsk
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
Laboratorium Pieśni - Rasti

13.04 (sobota) godz. 19:00

folk / etno / world

Gdańsk
bilety 45 zł
przedsprzedaż 40 zł
Wardruna

19.11 (wtorek) godz. 20:00

folk / etno / world, muzyka alternatywna

Gdańsk
bilety 170-200 zł
bilety wyprzedane
spektakle i przedstawienia
Kagura

26.02 (wtorek) godz. 18:00

teatr tańca

Gdańsk
bilety 10, 15, 20 zł
Kup bilet
Musical Kosmos dla dzieci spektakl wysoko oceniany (4.36/5)

08.03 (piątek) godz. 10:00, 12:30, 17:00, 19:30

teatr dla dzieci, musical

Gdańsk
bilety 35 zł
ulgowy 25 zł
Kup bilet
Pomysłowe mebelki z gąbki

09.03 (sobota) godz. 19:00

spektakl dramatyczny

Gdańsk
bilety 25, 30, 40 zł
ulgowy 20, 25, 30 zł
Kup bilet
Hen. O końcu

17.03 (niedziela) godz. 19:00

spektakl dramatyczny

Gdańsk
bilety 20, 30, 40 zł
ulgowy 15, 25, 30 zł
Kup bilet
imprezy okolicznościowe i pokazy
Zwiedzanie GTS

03.02 - 28.02 godz. 15:30

pokaz

Gdańsk
bilety 18 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
Beltaine & Glendalough

24.03 (niedziela) godz. 19.00

folk / etno / world, widowisko / show

Gdańsk
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
wystawy, wydarzenia artystyczne
Rodzinne warsztaty u
Szekspira
dla dzieci

24.02 (niedziela) godz. 11:30, 13:30, 16:30

warsztaty

Gdańsk
bilety 10 zł
Kup bilet
Rodzinne warsztaty u
Szekspira
dla dzieci

10.03 (niedziela) godz. 11:30, 13:30, 16:30

warsztaty

Gdańsk
bilety 10 zł
Kup bilet

Napisali o nas

O nas

Gdański Teatr Szekspirowski jest jedynym teatrem szekspirowskim w Polsce. Powstał w miejscu, gdzie od początku XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Wyposażony w scenę typu elżbietańskiego i podobny do licznych teatrów angielskich epoki Elżbiety I, służył on zarówno do ćwiczeń i zawodów szermierczych, jak i do wystawiania przedstawień. Wszystko to odbywało się pod gołym niebem, na dużym, wewnętrznym dziedzińcu. Do gdańskiego teatru przyjeżdżali regularnie m.in. wędrowni aktorzy angielscy, by wystawiać w Gdańsku sztuki angielskich dramaturgów – a wśród nich Szekspira. Obecnie, w miejscu, które było kolebką sztuki teatru w północnej części Polski, stoi jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata. Inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim, nowoczesny obiekt z jedynym tego typu na świecie otwieranym dachem zaprojektował włoski architekt Renato Rizzi, profesor Uniwersytetu w Wenecji. Zbudowane z ruchomych platform scena i widownia dają reżyserom goszczącym w GTS niemal nieograniczone możliwości inscenizacyjne.

 

 

 

Gdański Teatr Szekspirowski to instytucja kultury założona przez Urząd Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Fundację Theatrum Gedanense. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną i edukacyjną. Otwarcie teatru odbyło się 19 września 2014 roku. GTS funkcjonuje podobnie, jak jego XVII-wieczny poprzednik - jako teatr impresaryjny, bez własnego zespołu aktorskiego, zapraszając teatry i artystów z całej Polski, Europy i świata. Goszcząc ponad sto wydarzeń teatralnych i edukacyjnych rocznie teatr dał się poznać jako wszechstronne centrum artystyczne i edukacyjne.

 

Repertuar oparty jest o cztery główne cykle: Teatry Polskie, Teatry Europy, Scenę Muzyczną oraz Lato z Szekspirem (w tym produkcje własne na scenę elżbietańską oraz międzynarodowy Festiwal Szekspirowski). Tym samym przez cały rok można oglądać wyjątkowe wydarzenia artystyczne, które znacząco wzbogacają ofertę kulturalną Trójmiasta.

 


Największym, corocznie organizowanym przez instytucję międzynarodowym wydarzeniem teatralnym jest Festiwal Szekspirowski, którego historia sięga 1993 roku. Wtedy to Fundacja Theatrum Gedanense zorganizowała pierwsze Gdańskie Dni Szekspirowskie, następnie przekształcone w Festiwal, który od 2007 roku jest organizowany wspólnie przez Fundację i GTS.
 

 

Gdański Teatr Szekspirowski kontynuuje także działalność edukacyjną zapoczątkowaną w 1999 roku przez Fundację Theatrum Gedanense. Przez te lata organizowane były różnorodne warsztaty teatralne prowadzone przez artystów polskich i zagranicznych uczestniczących w festiwalach szekspirowskich, odbywały się także wykłady, spotkania z artystami, konkursy, wystawy. Realizowane były kompleksowe programy edukacyjne doskonalące nauczycieli w zakresie pedagogiki teatralnej dla nauczycieli z Trójmiasta oraz regionu województwa pomorskiego. Realizowane są również projekty edukacyjne dla młodzieży szkolnej i akademickiej.

Galeria zdjęć

To graliśmy

więcej »

Opinie + dodaj ocenę


3.2

w kategorii

Teatry

 • repertuar:
  4
   
 • nowości:
  -
   
 • komfort:
  3
   
 • przystępność cen:
  3
   
 • ocena ogólna:
  3
   
średnia ocena (max 6)
3.2
 

Kiepska widoczność z pierwszego rzędu na poziomie I

Wybrałam - jak mi się wydawało - bardzo dobre miejsca. Poziom I, rząd I. Po przybyciu na spektakl, okazało się, że widać głowy tych, którzy siedzieli na poziomie 0. Aktorzy byli widoczni tylko połowicznie. Miejsca w wyższych rzędach mają mało miejsca na nogi, bo tuż przy stopach siedzi osoba z niższego rzędu. W teatrze nie ma tradycyjnych foteli - schody obłożone są drewnem, a na nich jest położona poduszka, taka jak za dawnych lat na kuchennym taborecie. Brak oparć, co przy dłuższych spektaklach jest mocno uciążliwe.

 • Liczi (kobieta, 31-40 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2018
 • Polecam innym: nie mam zdania
 • popieram opinię 0 / nie zgadzam się 1

1.6

w kategorii

Teatry

 • repertuar:
  1
   
 • nowości:
  1
   
 • komfort:
  4
   
 • przystępność cen:
  1
   
 • ocena ogólna:
  1
   
średnia ocena (max 6)
1.6
 

Tydzień kompromitacji a nie kulturalny

Zachęcony wieloma reklamami w tramwajach i na plakatach postanowiłem wybrać się z rodziną na festyn kultury węgierskiej. W programie miały być kramy z produktami, zespół grający na żywo, warsztaty kulinarne i degustacje i masa innych atrakcji. Cena 15 zł za osobę wydawała się spoko. Na miejscu było jedno stoisko gdzie dzieci robiły kanapki z twarogiem a animatorka miała je w nosie! Dwa stoiska gdzie można było kupić raptem tylko paprykę i przyprawy z marketu z tubek! Obsługa nie znała nawet cen towarów, które miała sprzedawać! Zespół pograł na początku chwilę i go nie było do końca imprezy! Warsztaty kulinarne to robienie z tubek i papryki leczo pod sceną. Nie można było w spokoju nawet posłuchać ze względu na masę emerytów, która czekała z plastikowymi miskami by cokolwiek spróbować. To w akademiku studenci lepsze warsztaty za darmo poprowadzą. Do tego frekwencja zerowa a gdy młody chłopak przyszedł z ulicy z dziewczyną to pocałował klamkę bo usłyszał "teatr pełny, bilety sprzedane"! Jedyny plus dla Pana z Rumii, który poczęstował winem i szatniarki. Jak można zbudować teatr za kupę kasy podatników i dopuścić do takiej fuszerki i nie zaprosić wystawców z prawdziwego zdarzenia

 • Mars (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: grudzień 2017
 • Polecam innym: nie
 • popieram opinię 1 / nie zgadzam się 2

4.0

w kategorii

Teatry

 • repertuar:
  5
   
 • nowości:
  3
   
 • komfort:
  -
   
 • przystępność cen:
  5
   
 • ocena ogólna:
  3
   
średnia ocena (max 6)
4.0
 

Widok na filar (koszmar!)

Generalnie komfort siedzenia niezbyt wysoki, ale to w końcu standardy epoki. Spektakl trwa cztery godziny. Zależało nam na miejscach z jak najlepszym widokiem. Niesależnie od ceny. Kasjerka zaproponowała nam - jak to określiła - miejsca w najlepszym POŻĄDANYM sektorze. Ale nie w pierwszym rzędzie. Zarzekała, że są o wiele lepsze niż te w pierwszym rzędzie w równoległych sektorach bocznych. Okazało się, że moje miejsce ma widok głównie na FILAR i przez pierwszą część spektaklu dokonywałam gimnastyki raz przez jedną stronę, raz - drugą. Półtorej godziny! Do przerwy. Najlepsze miejsca!? To miejsce powinno albo być wyłączone ze sprzedaży, albo po bardzo obniżonej scenie. Na miejscu ciągu ewakuacyjnego posiadywal sobie bezczelnie chłopak z obsługi. Gdy chciałam przesunąć się na to miejsce, obsunął mnie zamiast zaproponować inne miejsce - było sporo wolnych. Żenujące. Przeniosłam się. Spektakl Zakochany Szekspir generalnie mogę polecić, choć są słabe czy niesmaczne momenty. Niemniej kultura obsługi wciąż kuleje. A i repertuar teatru powinien być bardziej bogaty.

 • MW (kobieta, pow. 40 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: sierpień 2017
 • Polecam innym: tak
 • popieram opinię 2 / nie zgadzam się 1
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »
  • repertuar:
   3.3
    
  • nowości:
   2.0
    
  • komfort:
   3.5
    
  • przystępność cen:
   3.0
    
  • ocena ogólna:
   2.3
    
  średnia ocena (max 6)
  2.9