Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wybierz numer

Gdańsk: 58 522-75-00
r...@wsb.gda.pl pokaż
Otwarte do 16:00 więcej
 • Zdjęcie 1/8 - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/8 - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/8 - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/8 - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Gdańsk +5 1
 

TV Filmy

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku 948

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

O nas


Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku należy do największego w Polsce holdingu edukacyjnego. Nasze uczelnie znajdują się w 9 miastach w Polsce. Od 20 lat utrzymujemy się w czołówce szkół niepublicznych w regionie. Według rankingu przeprowadzonego przez tygodnik "Wprost" Wyższe Szkoły Bankowe są najbardziej cenioną przez pracodawców grupą Uczelni niepublicznych w Polsce. W rankingu ogólnopolskim niepublicznych uczelni magisterskich miesięcznika "Perspektyw" nasza uczelnia została uznana jako numer 1 na Pomorzu. Nasza wizja to przekazywanie wiedzy w sposób nowoczesny oraz kształcenie praktycznych umiejętności niezbędnych w świecie biznesu.

Paleta kierunków w Wyższej Szkole Bankowej jest bardzo szeroka. Poznaj kierunki na studiach I stopnia:

Finanse i rachunkowość
Nurtuje Cię świat liczb i wielkich pieniędzy? To jest kierunek właśnie dla Ciebie! Tu dowiesz się jak dysponować swoim budżetem, jak dokonywać transakcji i w co zainwestować. Poznasz świat biznesowego ryzyka i dowiesz się jak założyć własny biznes. Specjalistyczna, ale równocześnie interdyscyplinarna wiedza zdobyta na studiach pozwoli Ci uzyskać kwalifikacje niezbędne i tak cenione na finansowym rynku pracy.

Zarządzanie
Widzisz się w przyszłości na stanowisku kierowniczym i chcesz się do tego dobrze przygotować? Studia w WSB na tym kierunku pomogą Ci odkryć Twój potencjał, dostarczą wiedzy jak zostać członkiem kadry kierowniczej lub odpowiedzą na pytanie jak prowadzić własny biznes. Wszystkie specjalności koncentrują się na praktycznych umiejętnościach menedżerskich. Zarówno humanista, jak i osoba o umyśle ścisłym, znajdzie tu dla siebie miejsce.

Inżynieria Zarządzania
Kierunek ten umożliwia zgłębienie wiedzy technicznej, która pozwala dostosować przyszłym managerom model zarządzania firmą czy projektem do specyfiki danej branży. Dowiesz się, jak z wykorzystaniem najnowszych narzędzi informatycznych i technologii inżynierskiej w efektywny sposób rozwiązywać problemy związane z zarządzaniem! Twoja konkurencyjność wzrośnie - będziesz potrafił pośredniczyć między kadrą zarządczą a działami produkcji.

Prawo - 5-letnie jednolite studia magisterskie
To jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów, który daje ogromne możliwości wyboru ścieżki kariery zawodowej. Nie chodzi tu tylko o pracę w klasycznym ujęciu prawnika w todze, ale również w sektorze szeroko rozumianego biznesu czy realizowania się w służbie publicznej. Możesz mieć pewność, że zdobyte wykształcenie szybko zaprocentuje szerokimi możliwościami zatrudnienia. Tylko u nas przygotowanie do egzaminu na aplikacje wpisane jest do programu studiów. Zajęcia prowadzone są głównie przez praktyków, którzy oprócz wiedzy podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami, ponieważ bardzo często łączą oni pracę dydaktyczną z praktyką prawniczą lub działalnością w organach władzy publicznej.

Prawo w biznesie
Jest to kierunek adresowany do wielbicieli połączenia nauk humanistycznych i biznesu. To nowoczesne studia, które przygotują Cię do pełnienia funkcji prawno-menedżerskich oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dlatego jeśli interesuje Cię sposób funkcjonowania biznesu od środka, chcesz pracować w zespołach projektowych, wybierz właśnie prawo w biznesie. Jako absolwent tego kierunku znajdziesz pracę m.in. jako doradca ds. prawnych w instytucjach sektora publicznego i prywatnego oraz w biurach rachunkowych i doradczych.
 
Logistyka
Logistyka jest dzisiaj jedną z najbardziej prężnie rozwijających się branż polskiej i światowej gospodarki. Przegląd ogłoszeń o pracę pokazuje, że dziś logistyk to jedno z bardziej poszukiwanych stanowisk na rynku pracy. Studia w WSB pozwalają na uzyskanie tytułu licencjata po 3 latach lub inżyniera po 3,5 roku studiów. Predyspozycje kandydata na taki kierunek to przede wszystkim umiejętności organizatorskie, zdolność samodzielnego formułowania problemów, kreatywność i wyobraźnia. Jeśli potrafisz planować i widzisz się w roli logistyka, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Stosunki Międzynarodowe
Kierunek ten ma ugruntowaną pozycję akademicką na świecie. Jest rozpoznawany przez wielu pracodawców, ponadto doskonale przygotowuje do pracy we współczesnej, wielokulturowej rzeczywistości. W trakcie studiów nabędziesz szeroką wiedze o instrumentach prowadzenia polityki zagranicznej i poruszania się w środowisku międzynarodowym, a także nauczysz się realizować liczne projekty w przestrzeni międzykulturowej.

Turystyka i rekreacja
Turystyka jest coraz modniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Praca w obszarze usług turystycznych wymaga jednak specjalistycznych kompetencji i umiejętności. Kariera w dziale turystyki międzynarodowej i obsłudze ruchu turystycznego to możliwość zwiedzania świata, poznawania nowych kultur. Marzy Ci się rajski zaułek w Australii lub opisywanie zakątków Melbourne? Po tym kierunku łatwiej będzie Ci spełnić te marzenia. Przedmioty wykładane w ramach turystyki i rekreacji na WSB są dobrane w taki sposób, abyś mógł w ciągu 6 semestrów nauki zdobyć ciekawy zawód i jak najwięcej praktycznych umiejętności.

Psychologia w biznesie
Psychologia w biznesie dostarcza rzetelnej wiedzy o rzeczywistych mechanizmach rządzących emocjami, poznaniem i społecznym funkcjonowaniem w środowisku biznesowym. Bez wątpienia, pozwala to na skuteczniejsze zarządzanie i na efektywniejszą realizację celów biznesowych.

Bezpieczeństwo wewnętrzne
Prężny i szybki rozwój Pomorza spowodował zapotrzebowanie na wykształconą kadrę z zakresu bezpieczeństwa. Wiąże się to m.in. z powstaniem w naszym regionie nowych jednostek administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne, a także zespołów zarządzania kryzysowego oraz przedsiębiorstw zajmujących się ochroną osób i mienia. Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne zdobędziesz unikalne połączenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego z kompetencjami zarządczymi.

Informatyka
To studia, które odpowiadają niemalejącemu zapotrzebowaniu na rynku pracy. Tytuł inżyniera w zakresie informatyki otwiera drzwi do kariery zawodowej i najbardziej atrakcyjnych pensji. Jako absolwent tego kierunku zdobędzie wiedzę i praktyczne umiejętność z zakresu technologii mobilnych, wirtualizacji biznesu, zastosowań IT w procesach biznesowych i zarządczych, co da Ci szerokie możliwości na rynku pracy. Nauczysz się tworzyć strony WWW, zarządzać bazami danych, konfigurować określone systemy zabezpieczeń i programowania.

Pedagogika
Dynamiczne przeobrażenia w świecie współczesnym, niosące konieczność long life learning, a z drugiej strony trudności wynikające ze starzenia się społeczeństwa oraz nowych dysfunkcji w relacjach społecznych wywołują zapotrzebowanie na pedagogów przygotowanych do pracy w nowych obszarach. Taka przestrzeń rysuje się m.in. w pracy z osobami dorosłymi i seniorami, a także działaniami zmierzającymi do e-włączania obywateli. Jako absolwent takich studiów będziesz mógł znaleźć pracę w instytucjach i organizacjach pozaszkolnych, których podstawą jest współpraca z człowiekiem (w tym wsparcie).

Filologia
Współczesny rynek pracy stawia przed kandydatami co raz wyższe wymagania. Znajomość języków obcych jest jednym z najważniejszych kryteriów. Stąd też Filologia pojawiła się w ofercie naszej uczelni. Stawiamy na język biznesowy oraz doświadczonych wykładowców. Kompetencje językowe po ukończeniu tego kierunku zbliżone są do języka ojczystego w mowie i piśmie.

Administracja
Wybierając administrację, stawiasz na wiedzę interdyscyplinarną. Podczas studiów zdobędziesz wykształcenie z obszarów prawa, administracji i ekonomii. Program studiów, a także dobór narzędzi dydaktycznych są tak dostosowane, żebyś mógł zdobytą wiedzę wykorzystać zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Absolwent tego kierunku jest bardzo dobrze przygotowany do rozpoczęcia pracy w sektorze publicznym, jak również w prywatnych firmach. Administracja to kierunek, po którym zawsze znajdziesz zatrudnienie, gdyż rynek pracy będzie potrzebował specjalistów z tego obszaru

Multimedia i grafika komputerowa
Strona wizualna jest obecnie mocno wykorzystywana na rynku komercyjnym i osobistym. Strony internetowe i kanały mediów społecznościowych  wspierają się multimediami w swoich przekazach. Dziś sprzedać coś oznacza zaprezentować to jak najlepiej. Zdjęcia, film, a także animacja i grafika są często wykorzystywane w biznesie. Kluczem dotarcia do klienta staje się dzisiaj projekt audio-wizualny. Studenci od samego początku zaczynają pracę na popularnych programach do tworzenia grafiki i multimediów. Dzięki temu szybko przechodzą do działania i rozwiązań praktycznych w swojej pracy zawodowej. Taka forma nauki pozwala na bieżąco w praktyce wykorzystać pozyskane umiejętności

Oferujemy również studia II stopnia na kierunkach: Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Finanse i Rachunkowość, Pedagogika, Logistyka, Zarządzanie

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku w swojej ofercie ma również 80 kierunki studiów podyplomowych.

Opinie (7)

Michał
Termin skorzystania z usługi: październik 2022 

Dwa dni temu zacząłem tam studia, a już czuję się jak w cyrku. Ta pseudo szkoła nie potrafi nic zrobić dobrze. Studia w trybie tradycyjnym to dla nich wyrzucenie większości osób na zdalne (które i tak się w 1/3 nie odbywają, bo wykładowcy nie przychodzą). Jak już jakieś zajęcia są na kampusie (a dokładniej w jakiejś obsranej szkole średniej która jest obok) to okazuje się że nie ma miejsc siedzących dla wszystkich studentów i mogą przez 6h siedzieć na podłodze. Byłoby mi wstyd skończyć taką szkołę.

w kategorii

Szkoły wyższe

1.0
 • poziom nauczania:
  1
 • zajęcia dodatkowe:
  1
 • wyposażenie:
  1
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1
Mirek
Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2022 

Najlepsza wyższa uczelnia z prywatnych uczelni w Trójmieście Skonczyłem już dwukrotnie studia podyplomowe i z obu jestem zadowolony.

w kategorii

Szkoły wyższe

5.6
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  5
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Tom
Termin skorzystania z usługi: lipiec 2022 

Studiowałem na WSB jak była przy ul.Zabi Kruk. I chciałbym śmiało polecić.

w kategorii

Szkoły wyższe

6.0
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
była studentka
Termin skorzystania z usługi: maj 2022 

Po zrezygnowaniu w połowie semestru ze względu na żenujący poziom nauczania, zostałam podsumowana do dopłaty horrendalnej kwoty wg ich regulaminu oczywiście.

w kategorii

Szkoły wyższe

1.0
 • poziom nauczania:
  1
 • zajęcia dodatkowe:
  1
 • wyposażenie:
  1
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1
Anna
Termin skorzystania z usługi: maj 2022 

skandal po prostu. Syn zrezygnował z zajęć po 1 zjeździe, bo poziom był żenujący, a specjalizacja, którą wybrał okazała się "opcjonalna", zjazd odbył się w II połowie marca, a skasowano go na 800zł, licząc semestr od 15 lutego, choć z terminie 15 lutego - 20 marca żadne zajęcia na tym kierunku się nie odbywały. Żadne pisma i wnioski nie działają...

w kategorii

Szkoły wyższe

1.0
 • poziom nauczania:
  1
 • zajęcia dodatkowe:
  1
 • wyposażenie:
  1
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1
D
Termin skorzystania z usługi: marzec 2022 

Pomijając chaos w zakresie informowania o odwołanych zajęciach trochę wcześniej niż tego samego dnia, kiedy się odbywają to mam bardzo pozytywne wrażenia. Przede wszystkim wrażenie robią na mnie materiały dydaktyczne i porządnie przygotowane prezentacje i skrypty. Kto chce się uczyć, ten się czegoś nauczy :) Kierunek PwB

w kategorii

Szkoły wyższe

5.0
 • poziom nauczania:
  5
 • zajęcia dodatkowe:
  5
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  5
MGR
Termin skorzystania z usługi: październik 2021 

Dno, dno, dno i jeszcze raz dno. Podejście do studentów poniżej jakiegokolwiek standardu: pracownicy Biura Obsługi Studentów nagminnie nie odbierają telefonów, na e-maile odpisują po kilku-kilkunastu dniach i do tego bez ładu i składu - od ponad trzech tygodni nie jestem w stanie załatwić, aby poprawili swój błąd w Extranecie, bo pracownicy nie ogarniają podstaw. Pracownicy Biura Karier totalnie niemili - nie dość, że nie ogarniają swoich obowiązków i wypełniają je błędnie (np. nie byli w stanie dojść do tego kto jest moim opiekunem praktyk) to jeszcze zwalają na studentów winę za swój nieogar. Jedyny plus za wykładowców, bo ci ratują sytuację w tym wszystkim.

w kategorii

Szkoły wyższe

1.0
 • poziom nauczania:
  1
 • zajęcia dodatkowe:
  1
 • wyposażenie:
  1
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1