Scena Teatralna Klub ŻAK

Scena Teatralna

Wybierz numer

58 344-05-73 345-15-90 58 344-05-73 w. 117
t...@klubzak.com.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/9 - Scena Teatralna Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/9 - Scena Teatralna Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/9 - Scena Teatralna Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/9 - Scena Teatralna Gdańsk +6 1
 

O nas

Promocja niezależnej twórczości, jak i edukacja w rozwijaniu artystycznej ekspresji: AST, Instrumentarium Teatru. Międzynarodowe projekty: Poza Granice, Dream Regime. Festiwale: The Best - Off, Gdański Festiwal Tańca. Cykliczny projekt PC Drama.
Klub Żak od ponad 50 lat skupia plastyków, muzyków, pisarzy, przedstawicieli rozmaitych dziedzin nauki, dając im szansę artystycznej wypowiedzi.Scena teatralna jest jego ważna przestrzenią, pozwalająca na kultywowanie fascynacji współczesnością. 

Scena teatralna promuje niezależną twórczość, kultywuje tradycję edukacji przez sztukę oraz kształtuje świadomość społeczną i kulturową.

Od 2001 r. w odbywają się cyklicznie w tej przestrzeni odbywają się zajęcia Alternatywnej Szkoły Teatralnej. Przedsięwzięcie skierowane jest przede wszystkim do niepokornych, którzy szukają intensywnego zetknięcia z teatrem i poznania go od podszewki. Wykładowcami Alternatywnej Szkoły Teatralnej są najwybitniejsi twórcy z Polski i zagranicy, należący do obszaru teatru alternatywnego, realizującego własną drogę twórczą, poszukującego nowych form ekspresji.

Scena Teatralna Żak organizuje międzynarodowych projekty teatralne : Poza Granice oraz Dream Regim-Teatr dla Wspólnoty, sprzyja działalności na rzecz wymiany międzykulturowej. Ponadto Klub może poszczycić się bogatą ofertą festiwalową: Festiwal THE BEST-OFF, Gdański Festiwal Tańca, 3Miejski Punkt Taneczny. Na scenie Żaka wystawiane są spektakle teatrów off-owych, polskich i zagranicznych (znakiem firmowym Klubu są artyści z Japonii prezentujący różne odmiany teatrów tańca oraz Gdański Festiwal Tańca- dawniej Gdańska Korporacja Tańca), prowadzone są warsztaty teatralne, próby teatrów, kursy tańca, wykłady, spotkania.

Od 2009 roku Klub Żak wprowadził do kalendarza imprez Konkurs Rezydencja/premiera 2009, który ma na celu wspieranie, prezentację oraz promocję tancerzy i teatrów tańca, w szczególności debiutantów, wygenerowanie nowych twarzy i odkrywczych zjawisk na tanecznym rynku. Z uczestnikami wyróżnionych projektów została podpisana umowa na rezydencję zakończoną pokazem premierowym oraz pokazem w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2009 . Stałym rezydentem Klubu Żak jest Teatr Snów.