Z życia redakcji

 • IX Regaty Mediów - wrzesień 2017

  30 września w Górkach Zachodnich na rozlewisku Wisły Śmiałej 7 załóg reprezentujących trójmiejskie media rywalizowało o Puchar NCŻ w IX Regatach Mediów. Nasza 3-osobowa załoga łapała wiatr w żagle pod okiem kapitana Michała Kaczorowskiego, redaktora naczelnego trojmiasto.pl. W zaciętej rywalizacji wzięli także udział przedstawiciele redakcji Radia Gdańsk, magazynu Żagle, portalu gospodarkamorska.pl,Panoramy AWFiS oraz z telewizji polnocna.tv. W tym roku nasza drużyna znalazła się poza podium. Tym większa ochota na rewanż i dobrą zabawę za rok.
 • Dzień Chłopaka - wrzesień 2017

  W tym roku Dzień Chłopaka przypadał w sobotę, tak więc już w piątek zaczęliśmy świętowanie. Na nasz ponad 50-osobowy męski zespół czekały resoraki, które przywołały wspomnienia z dziecięcych lat. Za ich sprawą część biurek zamieniła się w tory wyścigowe. Poza tym w prezencie były także piwa, aby można było dalej celebrować po godzinach pracy.
 • II Konferencja Mobilna - wrzesień 2017

  Już po raz drugi spotkaliśmy się na organizowanej przez nasz portal konferencji mobilnej. Spotkanie w Starym Maneżu w Gdańsku poświęcone rozwojowi rynku usług i produktów dla użytkowników smartfonów i tabletów przyciągnęło blisko 200 osób z branży sprzedaży, marketingu, reklamy i PR. Dzięki obecności prelegentów takich jak: Monika Mikowska, Jacek Kotarbiński, Łukasz Kłosowski i Natalia Hatalska nie zabrakło dużej porcji wiedzy i humoru, a także inspirujących refleksji i dobrych przykładów, świadczących o zmianach technologii, narzędzi oraz potrzeb konsumentów.
 • Gdańsk Business Run - wrzesień 2017

  Biegamy i pomagamy! Już po raz drugi nasza redakcja wystartowała w charytatywnym biegu. Pięcioosobowe sztafety pobiegły po liczącej 3,3 km pętli na terenie Młodego Miasta w Gdańsku. Nasza drużyna złożona z przedstawicieli pięciu działów: IT, news, reklamy, foto, marketingu i promocji imprez była jedną z 282 zespołów, jakie przystąpiły do rywalizacji w szczytnym celu. Tak jak w ubiegłym roku celem biegu było zebranie środków finansowych na leczenie Mateusza, studenta Politechniki Gdańskiej, który w wypadku kolejowym stracił rękę i nogę.
 • Narodowe Czytanie Wesela - wrzesień 2017

  W ramach Narodowego Czytania, 8-osobową grupą przygotowaliśmy inscenizację fragmentów "Wesela" Wyspiańskiego. Uzupełniła ona ciekawy program przygotowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Po raz pierwszy mieliśmy okazję wcielić się w role aktorów. W inscenizacji wystąpił nasz Prezes, a także osoby z działu Promocji, HR oraz dziennikarze. Możliwość wspierania takich inicjatyw, połączona z integracją i okazją do wypróbowania siebie w nowej roli, zawsze powoduje w nas chęć do działania!
 • Charytatywne wyścigi smoczych łodzi – wrzesień 2017

  Klub Rotary Gdańsk Centrum zorganizował na wodach Motławy imprezę na rzecz wychowanków Domu Dziecka im. J. Korczaka. W regatach zmierzyło się ze sobą 8 firm z Trójmiasta, w tym nasza ekipa. W smoczej łodzi Trojmiasto.pl zasiedli przy wiosłach przedstawiciele niemal wszystkich działów: redakcji, IT, reklamy, promocji, z Prezesem Trojmiasto.pl Michałem Kaczorowskim na czele. Wywalczyliśmy 5 miejsce, osiągając trzeci najlepszy czas zawodów. Cieszymy się, że w dobrej atmosferze i zabawie połączyliśmy siły i wsparliśmy szczytny cel akcji.
 • Turniej rugby - sierpień 2017

  W sobotnie sierpniowe przedpołudnie nasza dzielna, 8-osobowa męska drużyna wystartowała w amatorskim turnieju rugby. Impreza odbyła się na sopockiej plaży. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele Miasta Sopot, TVN-u oraz Pomorskiego Klubu Biznesu. W czasie całego turnieju rozegrano blisko 100 meczy, więc było na co popatrzeć. Nasi wrócili ze złotem oraz pucharem i... złapali rugby bakcyla. Planują kontynuować rozrywki we własnym gronie po godzinach pracy.
 • Akcja rowerowa - czerwiec/sierpień 2017

  Wróciliśmy do pomysłu akcji rowerowych i w pierwszy dzień wakacji zorganizowaliśmy w Gdańsku imprezę pod hasłem "Ostatni dzwonek". W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych wyposażyliśmy cyklistów w dzwonki rowerowe. Akcji towarzyszył konkurs fotograficzny, w którym można było wygrać 1000 złotych. Akcję powtórzyliśmy w sierpniu w Gdyni. Zawsze z entuzjazmem angażujemy się w takie wydarzenia i chętnie spotykamy się z naszymi czytelnikami.
 • Wyjazd integracyjny - czerwiec 2017

  Co roku w czerwcu cały nasz zespół wyjeżdża na integrację. Tej wiosny wybraliśmy się do Łapina, gdzie spędzaliśmy czas na sportowo. Graliśmy w koszykówkę, bule, tenisa stołowego, a także pływaliśmy kajakami. Był czas na wspólną kolację, rozdanie naszych firmowych nagród za najlepsze filmy z Trójmiasta, a później na ognisko, zabawę i rozmowy do rana. Wspólne wyjazdy, to dla nas ważne wydarzenia, a w ich organizację zaangażowana jest zawsze spora ekipa pracowników.
 • Dzień Dziecka - czerwiec 2017

  W tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy nasze dzieci do odwiedzenia redakcji. Poza możliwością poznania pracy każdego działu, czekało na nie wiele atrakcji. Popołudnie rozpoczęło się spotkaniem z iluzjonistą, który "wyczarował" dzieciom legitymacje prasowe. Przygotowaliśmy także mnóstwo niespodzianek: fotobudkę, pokój zabaw, spersonalizowane upominki oraz pyszne słodkości.
 • Gokartowa integracja - maj 2017

  Poza spotkaniami całej firmy, organizujemy także integracje działowe. W maju nasz dział IT wybrał się na tor gokartowy, gdzie wspólnie spędziliśmy popołudnie i odkryliśmy kilka nowych talentów. Nie zawsze spędzamy czas na sportowo - czasami spotykamy się z sommelierem, innym razem wspólnie uczymy się gotować. Ważne jest to, aby razem spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania.
 • Trójmiejski wieszak – kwiecień 2017

  Po raz czwarty zorganizowaliśmy wiosenne wietrzenie szaf w Trójmieście. Akcja odbyła się w hali widowiskowo-sportowej AWFiS i przyciągnęła tłumy kobiet. Jedne odchudziły szafę, drugie uzupełniły garderobę o brakujące elementy, czerpiąc z radość ze spotkania w koleżeńskim gronie. Wspólnymi siłami zebraliśmy również mnóstwo ubrań na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.
 • Wiosenne porządki – marzec 2017

  Co roku, w pierwszy dzień wiosny, porządkujemy po zimie naszą redakcję. Kończymy szybciej swoje obowiązki i wspólnie odświeżamy nasze firmowe przestrzenie. Jest to dla nas czas nie tylko na sprzątanie, ale na wspólne spędzanie czasu. Poza tym wzbogacamy nasze biurka o kwiaty doniczkowe, a dzień kończymy mini kiermaszem gadżetów, płyt i książek.
 • Dzień Kobiet – marzec 2017

  Na Dzień Kobiet zawsze dzieje się u nas coś wyjątkowego. Tym razem redakcyjni koledzy, poza kwiatami, przygotowali personalizowane kubki z imionami dziewczyn i dedykacjami. Poza tym zastąpili koleżanki w ich obowiązkach, aby te mogły skończyć pracę dwie godziny wcześniej i świętować swój dzień w wybrany przez siebie sposób.
 • Tłusty czwartek – luty 2017

  Raz w roku nie liczymy kalorii i organizujemy pączkową ucztę. W tym roku tematem przewodnim był motyw piłkarzyków, w które na co dzień gramy w trakcie przerw w pracy. Różne smaki pączków zasiadły na trybunach i na boisku, a teksty, które wymieniamy między sobą podczas gry, widniały na pączkowych transparentach.
 • Walentynki na lodowisku – luty 2017

  Po raz pierwszy zorganizowaliśmy imprezę walentynkową dla naszych czytelników pod hasłem Kocham Trójmiasto. Zaprosiliśmy miłośników Trójmiasta do wspólnej zabawy na gdańskim lodowisku przy Placu Zebrań Ludowych. Finałem imprezy było pamiątkowe zdjęcie wszystkich łyżwiarzy, którzy uformowali na lodzie wielkie serce.
 • Podsumowanie roku - luty 2017

  Raz w roku spotykamy się w pełnym składzie i podsumowujemy kolejny rok wspólnej pracy. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Olivia Business Centre w Sky Club z pięknym widokiem na Trójmiasto. Nasze podsumowania, mimo oficjalnej oprawy, nie skupiają się tylko na statystykach i planach na kolejny rok. Są także okazją do spędzenia wspólnego czasu podczas nieformalnej części przy winie.
 • Kartka świąteczna – grudzień 2016

  Tegoroczna filmowa kartka ponownie była dla nas najważniejszą produkcją wideo w ciągu roku. Projekt tworzony od A do Z przez nas, w tym roku polegał na wypełnieniu misji przekazanej od Świętego Mikołaja. Udekorowaliśmy wybrane trójmiejskie miejsca przygotowując je do Świąt. Uwielbiamy ten przedświąteczny czas i jak zwykle najbardziej czekaliśmy na making-of.
 • Nietypowa wystawa choinek - grudzień 2016

  W grudniu okazaliśmy wsparcie finansowe Fundacji Hospicyjnej, dzięki czemu mogliśmy zaprezentować własną choinkę w pasażu handlowym Galerii Matarnia w Gdańsku. Nasza Pani Choinka, której sami uszyliśmy strój, odbiegała od tradycyjnego zielonego drzewka. Była symbolem jedności nawiązującym do idei Trójmiasta jako jednego organizmu, dlatego też miała prezenty dla Sopotu, Gdyni i Gdańska.
 • Skrzydła Trójmiasta 2016 – październik 2016

  Po raz piąty, pofrunęły nasze Skrzydła Trójmiasta. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana co dwa lata przez czytelników Trojmiasto.pl w sześciu kategoriach. Dla nas, pracowników portalu, jest to duże wydarzenie nie tylko medialne, ale także organizacyjne, w które zaangażowana jest większość naszego zespołu.

Nasze wcześniejsze inicjatywy