Szkoła Podstawowa szkoła mistrzostwa sportowego nr 94

80-759 Gdańsk, Głęboka 11 Mapka
58 346-38-21
spms94.pl
Godziny otwarcia
pn-pt7:00 - 20:00
Działalność on-line 

O nas

Drodzy Rodzicie,
jesteśmy nową placówką, która zapewnia naszym uczniom opiekę i nauczanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, w pełni przystosowaną do pracy z naszymi "debiutantami" czyli sześciolatkami

W zdrowym ciele zdrowy duch” – tak mówi przysłowie, a zatem zacznijmy od oferty sportowej. Jeśli uważacie, że Wasze dziecko mogłoby się realizować w sportach wodnych, to zapraszamy.            
Na początku proponujemy program Mały Sportowiec dla klas 1-3 –  Wasze dziecko uczy się pływania, bądź pogłębia już nabyte umiejętności. Nasi nauczyciele, mistrzowie sportów wodnych doradzą Wam, do jakich sportów wodnych Wasze dziecko jest najbardziej predysponowane - czy będzie to żeglarstwo, kajakarstwo, a może wioślarstwo? Ponadto nie tylko woda, ale również parkiet taneczny będzie wyzwaniem dla Waszych pociech, gdyż w małych grupach będą mogły brać udział w zajęciach tańca i rytmiki.                                       Do programu Sport - Pierwszy Start uczniowie przystąpią w klasach 4- 5. Nasi trenerzy, na podstawie wstępnej weryfikacji, zaproponują Waszemu dziecku uprawianie takiego rodzaju sportu wyczynowego, do którego jest najbardziej predysponowane. Będzie to nie tylko doskonalenie umiejętności, choćby poprzez zabawę czyli festyny sportowe, ale także czas sportowej rywalizacji czyli uczestniczenie w zawodach sportowych - między klasowych i międzyszkolnych.                                                                                                                          W klasach 6-8, w ramach programu Szkoła Mistrzostwa Sportowego uczą się pod kierunkiem  trenerów współpracujących z Reprezentacją Polski. I tak przy „akompaniamencie” wioseł metodą systematycznych kroków Mały Sportowiec w ciągu ośmiu przeobraża się w Mistrza Sportu. I co dalej? „Ćwiczenie czyni mistrza”, a zatem młodzi sportowcy mogą kontynuować pracę nad umiejętnościami mistrzowskimi w VI Liceum Ogólnokształcącym w Klasie Mistrzostwa Sportowego. Liceum mieści się w tym samym historycznym budynku, związanym z dziejami Wolnego Miasta Gdańska.                   Języki obce to poza sportem kolejne wyzwanie. Swoimi wrażeniami warto się dzielić, nie tylko w języku polskim, a również w angielskim czy niemieckim. Program Mały Mistrz Słowa realizowany w klasach 1-3 pomoże Waszemu dziecku nauczyć się języka obcego i opowiadać zagranicznym kolegom, zapoznanym podczas międzynarodowych turniejów,  o  swoich sportowych wyczynach.                                                                                                  „Od nauki do gwiazd” – mówi kolejne przysłowie. Wiemy, że świat nie jest czarno-biały, ale pełen różnych barw i dźwięków, roślin i zwierząt. O świecie jako przyjaznym miejscu uczymy we wszystkich klasach szkoły podstawowej w oparciu o doświadczenie i eksperyment. Startujemy w klasach od 1-3 pod hasłem programu Pomysłowy Dobromir i wyruszamy w teren na wspólną pasjonującą przygodę poznawania świata. Najpierw oczywiście zapoznajemy się z najbliższym otoczeniem, uczymy się obserwacji i analizy. Nabywamy umiejętności, aby wiedzieć  i pomagać innym.                                                                                                                      
Z przystani sportów wodnych zaglądamy do szkolnej Przystani Kultury i Profilaktyki przy Głębokiej”, bo przecież nasza szkoła mieści się przy ulicy Głębokiej.  Na Przystani warto porozmawiać i poradzić się psychologów, pedagogów i doradców zawodowych. Przecież szkoła to Bezpieczna Przystań, a tak właśnie nazywa się projekt edukacji artystycznej i profilaktycznej, gdzie można m.in. uzyskać wsparcie logopedy, przyjść na gimnastykę korekcyjną lub wziąć udział w warsztatach teatralnych.

Nauczanie odbywa się w systemie jednozmianowym, szkołę dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Nasza kadra czyli nauczyciele i trenerzy oraz pedagodzy i psycholog to ludzie z pasją i wiedzą, otwarci na kontakty z dziećmi i rodzicami. Do dyspozycji uczniów przekazujemy: przystań sportów wodnych, salę teatralną, pracownię multimedialną, salę taneczną, halę sportową, boisko Orlik, salę konferencyjna, stołówkę szkolną, studio radiowe, bbibliotekę on-line, świetlicę Posiadamy certyfikat Szkoły Globalnej oraz certyfikat „Szkoły z Klasą”.                                                                                   
Przekonajcie się, że przestrzeń i wystrój pomieszczeń jest przyjazny dzieciom – pobudza do kreatywności i sprzyja nauce, ale zachowuje część atmosfery domowej. Zachęcamy rodziców do współpracy – do wspólnej organizacji imprez i wydarzeń oraz do włączania się
w dodatkową pozastatutową działalność szkoły.                                                                           Jeśli się jeszcze nie zdecydowaliście przyłączyć do nas, to zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły i rozmowy z naszą kadrą.

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły podstawowe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • bezpieczeństwo:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Zostań Mistrzem

Wspaniałe miejsce gdzie pasję do sportów wodnych można rozwijać jednocześnie mając ułatwione pogodzenie nauki z treningami. Bardzo doświadczona kadra trenerów, nauczycieli a nawet fizjoterapeuci. W dodatku już od pierwszej klasy szkoły podstawowej dodatkowe 12 godzin zajęć sportowych w formie zabawy,nauki pływania, kształtowaniu prawidłowej sylwetki co przygotowuje w starszych klasach do uprawiania nie tylko sportów wodnych. polecam:-)

 • Grzesio:-)
 • Termin skorzystania z usługi: styczeń 2019
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »