• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Co czuje MIASTO GDY... - gra miejska

9 lutego 2024 

- Gdynia była wielkim projektem międzywojennej Polski, ale przecież nieukończonym! To my, dzisiaj, w XXI wieku możemy podjąć to wyzwanie rzucone przed stu laty i znów wymyślić Gdynię na nowo - mówi Radosław Gajda, popularyzator wiedzy o architekturze i współautor wideobloga Architecture is a good idea. A czym Gdynia powinna być dla swoich mieszkańców?Odpowiedzi na to pytanie poszukuje INVEST KOMFORT, zachęcając do wczucia się w MIASTO GDY. W ten sposób deweloper dołącza do zbliżających się obchodów 98. urodzin Gdyni inicjując grę miejską, która jednocześnie stanowi otwartą dyskusję z mieszkańcami o ich mieście i jego przyszłości.

- Nie mamy wątpliwości, że miasto tworzą jego mieszkańcy, a dialog stanowi podstawę do wszelkich pozytywnych zmian. Jako firma z gdyńskim rodowodem, widzimy potencjał miasta szczególnie na dwa lata przed jubileuszem 100 urodzin. Gdynia ma szczęście do fenomenalnej lokalizacji, architektury, awangardowych pomysłów i mieszkańców-wizjonerów - mówi Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort.
Historia Gdyni oparta jest na dynamice jej rozwoju. Ze wsi przekształciła się bardzo szybko w wielotysięczne miasto. Od powstania cechuje ją różnorodność: społeczna, geologiczna, urbanistyczna. Dziś w tej różnorodności tkwi siła nadmorskiego miasta. Gdzie kurort przenika się z wielkomiejskim stylem wysokościowców. Ta różnorodność tkwi również w ludziach, którzy sami, bądź których rodzice często stanowili ludność napływową i kierującą się nadzieją na lepsze jutro. I właśnie o te nadzieje i oczekiwania wobec miasta pyta dziś Invest Komfort w swojej nowej kampanii.

Odpowiedzi udzielili już eksperci z zakresu architektury czy urbanistyki, jak choćby Radosław Gajda: Gdynia to miasto, czyli suma budynków i ulic, ale też suma opowieści, suma marzeń, suma wspomnień.

  • Gdynia wkracza w kolejne 100 lat dynamicznego rozwoju.
  • Gdynia to dziś nowoczesne, europejskie miasto. Przed stu laty, nie było jej jeszcze na mapach.
Jaka przyszłość czeka więc MIASTO GDY? Czy jest to architektura, lokalna społeczność, czy może niepowtarzalna, pełna energii atmosfera? Gdynia, jako młode miasto, zasługuje na taki dialog. Dzięki kampanii wychodzącej w miasto, w formule konkursu, miłośnicy Gdyni mogą nie tylko uczestniczyć w tych zmianach, ale również je kształtować.

- Cały czas odrabiamy lekcję skracania dystansu z sąsiadami, lokalnymi przedsiębiorcami, aktywistami. W wyniku podjętego szeregu rozmów realnie zmieniamy otoczenie wg artykułowanych przez społeczników potrzeb. Dlatego dyskurs obywatelski, który stale pogłębiamy, stanowi dla nas wartość nie do przecenienia - dodaje Michał Ciomek.
Invest Komfort zaprasza do udziału w grze miejskiej "MIASTO GDY". Oprócz pytań, które już pojawiły się w przestrzeni miejskiej, ruszyła konkursowa strona miastogdy.pl. A nagrody zaprojektowała artystka, dla której Gdynia stanowi miasto wybrane - Marta Frej. Bieżące informacje będą komunikowane przez kanały social media: Facebook i Instagram.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Najczęściej czytane