• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamieszkaj w modnej dzielnicy Gdańska

18 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Lokalizacja na mapie miasta to jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na wybór nowego mieszkania. Lokalizacja na mapie miasta to jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na wybór nowego mieszkania.

Dobra komunikacja miejska, bogata oferta rozrywkowa i kulturalna, możliwość załatwienia wielu spraw bez potrzeby podróży na drugi koniec miasta czy bliskość przyrody. Modna dzielnica to taka, która spełnia przynajmniej część z tych wymagań. Może warto zastanowić się nad kupnem mieszkania w takiej właśnie dzielnicy i cieszyć się jej urokami?Standard, metraż oraz oczywiście cena. Oto główne czynniki, którymi kieruje się większość z nas przy zakupie mieszkania. Jednak równie ważną kwestią - a dla niektórych nawet najważniejszą - jest lokalizacja, czyli umiejscowienie naszego nowego lokum na mapie miasta.

Aby uzmysłowić sobie, jak ważny jest wybór lokalizacji dostosowanej do naszych potrzeb, wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ile czasu poświęcam dziennie na dojazd i powrót z pracy? Jak dobrze połączona jest najbliższa okolica z siecią komunikacji miejskiej: liniami tramwajowymi, autobusowymi czy kolejki SKM? Ile spraw urzędowych czy prywatnych jestem w stanie załatwić bez potrzeby przemieszczania się do innej dzielnicy? Czy mam wokół siebie wystarczającą liczbę terenów rekreacyjnych, lasów czy parków, gdzie mogę odpocząć od miejskiego zgiełku?

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania nie satysfakcjonują nas, być może warto zastanowić się nad zmianą miejsca zamieszkania. Tym bardziej, że ceny mieszkań wciąż szybują w górę, więc zakup nie tylko podniesie komfort naszego życia, ale z pewnością okaże się również zyskowną inwestycją.

Poniżej przedstawiamy trzy dzielnice Gdańska, których mieszkańcy niewątpliwie są zadowoleni z jakości życia, a każda z nich posiada własną, unikatową specyfikę. W każdej z nich można również wybierać z bogatej oferty nowych mieszkań.

ŚródmieścieŚródmieście z lotu ptaka Śródmieście z lotu ptaka

Jak sama nazwa wskazuje, to właśnie tutaj bije serce Gdańska. To właśnie tutaj każdego dnia zmierzają do pracy tysiące gdańszczan. Zmierzają tu także każdego wieczoru, aby odpocząć po pracy: przespacerować się uliczkami otoczonymi historyczną zabudową, zasiąść w kawiarnianym, teatralnym lub kinowym fotelu czy po prostu rozerwać się w licznych pubach i klubach.

Stąd po prostu wszędzie jest blisko. Do Śródmieścia wiedzie bowiem większość połączeń komunikacji miejskiej - autobusów, tramwajów czy kolejek SKM - które prowadzą w najodleglejsze zakątki miasta. Do poruszania się po Gdańsku mieszkańcy Śródmieścia praktycznie nie potrzebują samochodu. Zalety mieszkania w ścisłym centrum miasta są po prostu oczywiste.

W ostatnich latach w Śródmieściu powstaje coraz więcej inwestycji mieszkaniowych o najwyższym standardzie. Własna siłownia, sauna czy garaż podziemny to elementy, które wchodzą w skład każdej z nich. Jedną z takich inwestycji jest Grano Residence na Wyspie Spichrzów. To kompleks składający się ze 141 apartamentów o powierzchni od 31 do 87 m kw.

MorenaMorena z lotu ptaka. Morena z lotu ptaka.

Morena to potoczna nazwa dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Piecki-Migowo. Bez cienia przesady można stwierdzić, że znajduje się tu niemal wszystko, co powinno znajdować się w dużym mieście. Mieszkańcy Moreny mają do dyspozycji m.in. mnóstwo różnego rodzaju sklepów - w tym galerię handlową z kinem - lokale gastronomiczne, biblioteki, żłobki, przedszkola czy szkoły podstawowe i średnie.

W ostatnich latach Morena stała się wielkim placem budowy. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną. W 2015 roku została oddana do użytku przebiegająca przez tę dzielnicę Pomorska Kolej Metropolitalna. W tym samym roku uruchomiono także linię tramwajową, która obecnie jest przedłużana w kierunku Jasienia i Ujeściska. W ten sposób siatka połączeń autobusowych została uzupełniona o transport szynowy.

Morena jest dzielnicą, z której szybko można przemieścić się - zarówno komunikacją miejską, jak i własnym autem - do innych dzielnic Gdańska. Nie więcej niż 10 minut zajmuje dojazd co Śródmieścia i Wrzeszcza. Niewiele dłużej jedzie się do obwodnicy Trójmiasta. Po oddaniu do użytku na początku przyszłego roku ul. Nowej Bulońskiej do zaledwie kilku minut skróci się dojazd do południowej części Gdańska.

Niemałym walorem tej dzielnicy jest także fakt, że znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Poszukujący na Morenie nowego lokum mają do wyboru dwie inwestycje: ForestaMłoda Morena Park II. To zespoły kameralnych budynków, które wyróżniają się na tle innych osiedli dzięki usytuowaniu ich w otoczeniu bujnej roślinności.

Wyspa SobieszewskaWyspa Sobieszewska z lotu ptaka Wyspa Sobieszewska z lotu ptaka

To niewątpliwie jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Gdańska, która łączy w sobie zalety mieszkania w mieście oraz obcowania z dziką przyrodą. Położona w widłach Wisły wyspa pokryta jest w większości lasami, z których część tworzy dwa rezerwaty: Ptasi Raj i Mewia Łacha. Natomiast wzdłuż jej północnych krańców rozciąga się niezwykle szeroka, piaszczysta plaża, nie bez przyczyny uznawana za najpiękniejszą w całym Gdańsku.

Choć Wyspa Sobieszewska jest znacznie oddalona od centrum, jest z nim świetnie skomunikowana. Między nimi kursują trzy linie autobusowe, a w sezonie letnim również tramwaj wodny. Warto wspomnieć, że od listopada ubiegłego roku czas przejazdu z i na wyspę uległ skróceniu dzięki otwarciu zwodzonego mostu nad Martwą Wisłą.

W Wiślince nieopodal wyspy powstanie Sol Marina, czyli luksusowy kompleks apartamentów o powierzchni od 39 do 89 m. kw, z prywatnymi miejscami do cumowania jachtów i łodzi motorowych.

Na koniec warto wspomnieć, że kupno apartamentu w okolicach Wyspy Sobieszewskiej to inwestycja, która niewątpliwie przyniesie właścicielowi niemały zysk. Z każdym kolejnym rokiem ten rejon Gdańska staje się coraz bardziej popularny wśród turystów z Polski i zagranicy, którzy przyjeżdżają tu nie tylko w sezonie letnim. W związku z tym rozsądnym pomysłem będzie kupno apartamentu z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy dla turystów.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Najczęściej czytane