Wydarzenie

  • podziel się na Facebooku
  • dodaj kanał RSS
  • prześlij artykuł
  • drukuj artykuł
  • podziel się na Facebooku

XV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2015"

spektakl dramatyczny, spotkanie, impreza filmowa, projekcje filmowe

data:
27 - 29 czerwca 2015
miejsce:
Sopot, Multikino Sopot, Państwowa Galeria Sztuki / Plac Przyjaciół Sopotu
bilety:
wstęp wolny

Zapraszamy na jubileuszową, piętnastą edycję Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2015".Festiwal "Dwa Teatry" w Sopocie to unikatowe w skali światowej przedsięwzięcie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Jak co roku w programie Festiwalu, poza konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, zaplanowano liczne imprezy towarzyszące: spektakle teatralne "na żywo", spotkania z gwiazdami i twórcami, przeglądy retrospektywne, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, panele dyskusyjne. Część imprez odbywać się będzie również w Gdyni i w Gdańsku.

"Dwa Teatry" to festiwal, który jest świętem radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej. Od pierwszej edycji w 2001 traktowany jest jako coroczny przegląd i podsumowanie dokonań dwóch wielkich scen - Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia, promujące twórców, autorów, reżyserów i aktorów. Cechą wyróżniającą festiwal jest też jego powszechna dostępność - wstęp na pokazy konkursowe i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Organizatorem wykonawczym i producentem XV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2015" jest Odział TVP w Gdańsku.
Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor:
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij
zobacz wszystkie
zobacz wszystkie