Wydarzenie

Festiwal Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia "Dwa Teatry - Sopot 2016"

data:
23 - 25 maja 2016
miejsce:
Sopot, Multikino Sopot, Państwowa Galeria Sztuki, Teatr na Plaży, Teatr BOTO
bilety:
wstęp wolny

Zapraszamy na XVI edycję Festiwalu "Dwa Teatry". W tym roku trzydniowe spotkanie twórców sceny radiowej i telewizyjnej odbędzie się pod koniec maja.Teatr Polskiego Radia i Teatr Telewizji Polskiej to wciąż największe sceny w kraju. A Festiwal Dwa Teatry to jedyne w swoim rodzaju forum prezentacji przed publicznością najnowszych tytułów.

Podobnie jak w poprzednich latach, role festiwalowego centrum będzie pełnić sopockie Multikino, w którym będą odbywać się konkursowe projekcje radiowe i telewizyjne oraz dyskusje z twórcami spektakli. Oceniać je będą m.in. Kalina Zalewska, Waldemar Krzystek - reżyser, dwukrotny laureat Grand Prix Dwóch Teatrów, Olgierd Łukaszewicz, Adam Orzechowsk i Wojciech Tomczyki.

Jak co roku, podczas Dwóch Teatrów odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. W Państwowej Galerii Sztuki zaplanowano cykl spotkań z gwiazdami, a w Teatrze BOTO i Teatrze na Plaży wspomnieniowe prezentacje spektakli opartych na dramatach Szekspira, Tadeusza Różewicza i sopockiego twórcy Jerzego Afanasjewa oraz Marcina Wrony.

Dwa Teatry będą też na żywo czytać Sienkiewicza. Polskie Radio przygotowuje wiele atrakcji adresowanych do najmłodszej widowni.

W tym roku na festiwal Dwa Teatry trzeba rezerwować czas od poniedziałku 23 maja do poprzedzającej Boże Ciało i długi weekend środy 25 maja.
Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij
 • Cuda z nieba
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  ocena:   8.9 / głosów: 220
 • Młody Mesjasz
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  ocena:   7.4 / głosów: 17
 • Bracia
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  ocena:   7.1 / głosów: 16
zobacz wszystkie
zobacz wszystkie