Wydarzenie

  • podziel się na Facebooku
  • dodaj kanał RSS
  • prześlij artykuł
  • drukuj artykuł
  • podziel się na Facebooku

XIV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"

projekcje filmowe, festiwal

data:
14 - 16 czerwca 2014
miejsce:
Sopot
organizator:
TVP Gdańsk
bilety:
wstęp wolny

Promujące teatr w telewizji i radiu, unikatowe w skali światowej przedsięwzięcie TVP i Polskiego Radia, odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2014 r. W programie festiwalu, poza konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, będzie moc imprez towarzyszących: spektakle teatralne "na żywo", spotkania z gwiazdami i twórcami, warsztaty, wystawy, koncerty i recitale. Część imprez odbywać się będzie również w Gdyni i w Gdańsku.Festiwal "Dwa Teatry" jest świętem radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej, zakorzenionym w tradycji letnich sopockich imprez. Od pierwszej edycji w 2001 traktowany jest jako coroczny przegląd i podsumowanie dokonań dwóch wielkich scen - Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia, promujące twórców, autorów, reżyserów i aktorów, tłumnie przybywających do Sopotu. Cechą wyróżniającą festiwal jest też jego powszechna dostępność: wstęp na pokazy konkursowe i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Dwa zespoły jurorów oceniają w dwóch konkursach spektakle telewizyjne i słuchowiska radiowe, przyznając Grand Prix dla najlepszego przedstawienia Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia oraz nagrody indywidualne w wielu zawodowych kategoriach.

Od 2006 roku przyznawana jest też prestiżowa Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. Jej laureatami byli: Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Jerzy Trela, Anna Seniuk i Jerzy Stuhr, Anna Polony i Ignacy Gogolewski.

Organizatorami Festiwalu są: Telewizja Polska S.A., Polskie Radio SA, samorząd województwa pomorskiego, Miasto Sopot, Gdańsk i Gdynia. Producentem - Oddział TVP S.A. w Gdańsku, a dyrektorami artystycznymi Krzysztof Domagalik z TVP i Janusz Kukuła z PR.
Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor:
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 1)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

zobacz wszystkie