wyniki meczów już rozegranych w 30. kolejce sprawiają, że Arka musi gonić i uciekać jednocześnie. W przypadku wygranej gdynianie zbliżą się na 1 punkt do lidera oraz utrzymają 7 punktów przewagi nad trzecim w tabeli GKS Tychy, a przypomnijmy, że 4 maja ta drużyna zagra w Gdańsku

terminarz nadal sprzyja Arce, gdyż przed nimi obecnie mecze z drużynami z trzech ostatnich miejsc w tabeli

Za kartki pauzują Gaprindaszwili i Dobrotka, a nadal z powodu kontuzji nie może grać trzech środkowych pomocników: Gol, Milewski i Adamczyk

trener Łobodziński dokonał dwóch zmian w "11" w porównaniu z meczem w Pruszkowie. Na środek obrony wszedł Azacki, który będzie też kapitanem. Natomiast w środku drugiej linii zagra Lipkowski. Na ławce jedno miejsce pozostanie wolne, a w "19" meczowej jest aż trzech bramkarzy

Resovia w dwóch ostatnich kolejkach "urywała" punkty faworytom. Wygrała w Tychach 3:1 oraz zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 1:1. Trener Ulatowski stawia na tę samą "11" co w poprzedniej kolejce

w "11" gości Tomal, czyli piłkarz związany kontraktem z Arką, a wypożyczony do końca sezonu do Resovii. Ponadto są byli piłkarze żółto-niebieskich. W wyjściowym składzie Górski, a na ławce Mazek

piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach "Roty Arki"

Arka żółte koszulki z niebieskim pasem oraz niebieskie spodenki, Resovia koszulki biało-czerwone pasiaki oraz białe spodenki

losowanie kapitanów: Azackiego (ARKA Gdynia) i Wasiluka (Resovia) nie zmienia stron boiska, które zajęły zespoły na prezentacji. Arka w pierwszej połowie będzie atakowała na bramkę, za którą jest sektor "Górka"

"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice

sektor gości pusty, natomiast na sektorze VIP m.in. trener Lechii - Szymon Grabowski

szczelnie wypełniony za to sektor GOSiR. Siedzą tam najmłodsi sympatycy Arki

1'od środka mecz rozpoczęła Arka

1'Gojny (ARKA Gdynia) faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego gości

2'z rzutu wolnego zagrał Kobacki (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego strzelał Skóra (ARKA Gdynia). To uderzenie zablokowane

2'Żółtą kartką został ukarany Sidibe (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Resovii

3'Łyszczarz (Resovia) dośrodkował z rzutu wolnego, najwyżej do główki wyskoczył Marcjanik (ARKA Gdynia), ale skierował piłkę w kierunku własnej bramki. Dobrze ustawiony Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę

4'ataki z obu stron tak samo zakończone. Piłki w boisku nie utrzymał Skóra (ARKA Gdynia), a po chwili Ibe-Torti (Resovia)

5'"Arka gol" - z trybun

5'Wasiluk (Resovia) zablokował dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia). Pierwszy korner dla Arki

6'Lipkowski (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia)

6'Borecki (ARKA Gdynia) przerwał akcję Mikulca

7'Mikulec (Resovia) faulował Skórę (ARKA Gdynia). Obaj piłkarze leżą na boisku. Będzie rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego Resovii

7'Navarro (ARKA Gdynia) rozpoczął rozgrzewkę

8'Żółtą kartką został ukarany Mikulec (Resovia), gdy tylko podniósł się z murawy

8'Skóra (ARKA Gdynia) zostaje na boisku, a Navarro (ARKA Gdynia) wraca na ławkę rezerwowych

9'dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego nie zaskoczyło Resovii

10'brawa z trybun dla Kobackiego (ARKA Gdynia), który ambitnie popędził do piłki, mimo że wydawało się, iż musi wyjść poza boisko

11'celny strzał po ziemi Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Pindroch (Resovia) złapał piłkę

12'zdecydowana przewaga Arki, 68:32 na jej korzyść posiadanie piłki

14'dobre podanie Sidibe (ARKA Gdynia) do Skóry (ARKA Gdynia), ale dośrodkowanie Kacpra już nie doszło do Czubaka

15'Tomal (Resovia) wślizgiem powstrzymał Lipkowskiego (ARKA Gdynia)

15'lekki strzał głową Czubaka. Pindroch (Resovia) nie miał z nim kłopotów

15'"Grać na całego i walczyć do upadłego..." - skandowanie z trybun

16'indywidualna akcja Skóry (ARKA Gdynia) zakończona strzałem wysoko nad bramką

17'Marcjanik (ARKA Gdynia) wykopnął piłkę w trybuny, przerywając kontrę gości

18'Eizenchart (Resovia) dośrodkował w pole bramkowe Arki. Gojny (ARKA Gdynia) dobrze przypilnował Ibe-Tortiego (Resovia), który w tej sytuacji nie miał szans na dojście do piłki

20'niecelny strzał sprzed pola karnego Mikulca

21'obaj trenerzy od początku meczu na stojąco oglądają mecz

21'na trybunach: "Kto nie skacze ten za... Lechią"

23'"Arkowcy gol" - z trybun

24'Kobacki (ARKA Gdynia) zaatakował środkiem boiska, minął dwóch rywali i przekazał piłkę do Skóry (ARKA Gdynia). Kacper sprzed pola karnego szukał technicznego strzału. Jednak "nie dokręcił" piłki i przeszła ona obok słupka

25'Lipkowski (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Łyszczarzowi (Resovia), który po indywidualnej akcji składał się do strzału z 17. metra

26'Kobacki (ARKA Gdynia) minął na lewym skrzydle Bondarenko (Resovia), wbiegł w pole karne i z ostrego kąta próbował pokonać Pindrocha (Resovia). Bramkarz odbił piłkę nogami

27'bez zagrożenia dla Resovii po rzucie rożnym Arki

27'Resovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Górski. Były napastnik Arki otrzymał piłkę z prawego skrzydła i z pola bramkowego strzelił głową do siatki. Asystę zaliczył zaś Tomal, wciąż aktualny piłkarz Arki, wypożyczony do Resovii

29'"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice

30'Skóra (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny

31'na razie dośrodkowania ze stałych fragmentów gry nie są mocną stroną Arki. Teraz wrzutka Kobackiego (ARKA Gdynia) nie zrobiła krzywdy rywalom

31'Ibe-Torti (Resovia) sfaulował Kobackiego (ARKA Gdynia) 18 metrów od własnej bramki

32'Borecki (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego strzelił nad murem, ale i nad bramką

34'"Arka Gdynia" - głośne skandowanie z trybun

34'Azacki (ARKA Gdynia) spróbował zagrać z pominięciem drugiej linii, ale wyszło mu zagranie do bramkarza gości

34'ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Napastnik Arki dostał długą piłkę od Azackiego i pewnie strzelił po tzw. długim rogu. Nim piłka wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka

36'ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóra. Pindroch obronił strzał Lipkowskiego, dobitkę Kobackiego z linii bramkowej wybił jeden z obrońców, ale dobitka Skóry wylądowała już w siatce

36'bramkarz gości wymaga pomocy medycznej. Piłka przez jego kolegów ustawiona już na środku boiska

38'"Jeszcze jeden" - skandują kibice

38'Pindroch (Resovia) zostaje w bramce

39'znów sztab medyczny Resovii na boisku, tym razem przy Tomalu

40'Tomal (Resovia) na razie poza boiskiem

40'Skóra (ARKA Gdynia) dryblował w polu karnym, ale nie zakończył akcji strzałem

40'Tomal (Resovia) wrócił na boisko

42'Eizenchart (Resovia) dograł piłkę w pole Arki, ale dobrze interweniował Azacki (ARKA Gdynia)

45'Stolc (ARKA Gdynia) z pominięciem drugiej linii, ale zbyt mocno. Piłkę przejął bramkarz gości

45'co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy

45+1spiker przypomina kibicom o akcji pluszakowej, która będzie miała miejsce w przerwie

45+2Kobacki (ARKA Gdynia) strzelił w słupek, próbujący dobijać Skóra (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki, trafiła ona ponownie do Olafa, który uderzył w boczną siatkę. Już po akcji sędzia odgwizdał spalonego

45+2jeszcze oczekiwanie na analizę VAR

45+3gramy dalej

45+3udana interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Eizencharta (Resovia)

45+4jeszcze rzut wolny dla Resovii

45+4Łyszczarz (Resovia) z rzutu wolnego celnie, ale zbyt lekko, aby Lenarcik (ARKA Gdynia) miał kłopoty

45+4KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - RESOVIA 2:1

kibice rzucają maskotki na boisko w ramach akcji "Podaruj pluszaka dla dzieciaka i zwierzaka".

Arka od początku meczu jest stroną przeważająca. Jej przewaga w posiadaniu piłki wynosi 62:38. Oddała też aż 7 celnych strzałów, a łącznie 12, ale nim na dobre wstrzeliła się w bramkę rywali, przegrywała 0:1. Zaskoczyła ją akcja jej byłych zawodników: Tomala (Resovia) i Górskiego. Niekorzystny wynik nie załamał gospodarzy. Dalej atakowali i w ciągu zaledwie trzech minut zdołali odwrócić rezultat po golach: Czubaka i Skóry (ARKA Gdynia), a niewiele brakowało, aby Kobacki (ARKA Gdynia) poprawił na 3:1.

46'drugą połowę od środka rozpoczęła Resovia

46'żaden z trenerów w przerwie nie zdecydował się na zmianę

46'od razu indywidualna akcja Skóry (ARKA Gdynia). Mógł podawać do wbiegających w "16" Czubaka lub Kobackiego (ARKA Gdynia), ale zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała nad poprzeczką

47'4. rzut rożny dla Arki, Resovia ie miała jeszcze żadnego

47'po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy

49'Lipkowski (ARKA Gdynia) idealnie wyłożył piłkę do Skóry (ARKA Gdynia). Aż prosiło się o strzał z pierwszej piłki, ale Kacper próbował przedryblować rywala i zdobył tylko korner

50'bez zagrożenia dla Resovii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia)

52'Sidibe (ARKA Gdynia) też nie zdecydował się na strzał i piłka trafiła do Pindrocha (Resovia)

54'Kobackiego (ARKA Gdynia) nieznacznie zabrakło, aby dołożyć nogę i strzałem zamknąć akcję

55'obraz gry bez zmian, nadal przeważa Arka, oddała już 14 strzałów, w tym 7 celnych, w rzutach rożnych prowadzi 5:0, a w posiadaniu piłki 61:39. Resovia odpowiedziała 4 strzałami, w tym 3 celnymi

56'ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóra. Młodzieżowiec Arki otrzymał piłkę w polu karnym od Sidibe. Teraz się nie wahał, uderzył precyzyjnie po długim rogu i cieszy się z drugiego gola w tym spotkaniu

57'"Jeden, dwa, trzy... mało" - odliczają kibice

58'Łyszczarz (Resovia) uderzył tzw. fałszem z 7. metra, ale sporo się pomylił. Piłka przeszła w znacznej odległości od bramki Arki

60'Azacki (ARKA Gdynia) faulował Górskiego przed polem karnym, ale też napastnik Resovii był na spalonym. Zatem od rzutu wolnego pośredniego grę wznowi Arka

61'Pindroch (Resovia) zagrał piłkę poza własną "16", bo już biegł do niej Skóra (ARKA Gdynia)

62'niecelny strzał z dystansu Urynowicza (Resovia)