AIC S.A.

AIC

Wybierz numer

58 785-61-61
r...@myaic.com pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
  • Zdjęcie 1/14 - AIC Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/14 - AIC Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/14 - AIC Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/14 - AIC Gdynia +11 1
 

Artykuły o nas

O nas

AIC SA to producent zaawansowanych komponentów wymiany ciepła. Działa w skali globalnej - ponad 80% sprzedaży trafia na eksport. Firma z siedzibą w Gdyni – i zakładach produkcyjnych w Pruszczu Gdańskim i Tuchomiu - zatrudnia w Trójmieście ponad 600 osób.

Firma powstała w 2001 roku jako niewielkie biuro projektowe założone przez kilku inżynierów.
W ciągu kilkunastu lat staliśmy się dużą, dynamicznie rozwijającą się firmą inżynieryjno-produkcyjną. Nasze produkty to zaawansowane technologicznie wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej i tytanu. Budowane na ich bazie urządzenia są wykorzystywane do ogrzewania europejskich i amerykańskich domów, hoteli, czy tak prestiżowych obiektów, jak stadion Chicago Bulls i Disneyland na Florydzie.

Kilka lat temu AIC SA rozpoczęło produkcję nowej grupy wyrobów - kotłów o dużej mocy.
Wierzymy w skuteczność bezpośrednich spotkań, które nie tylko rozwijają naszą kulturę organizacyjną, ale przede wszystkim stwarzają okazję do spontanicznych rozmów będących źródłem nieszablonowych pomysłów. Dlatego też nasze biura zostały zaprojektowane tak, aby były umożliwiały współpracę i wymianę myśli. Nasi pracownicy rozmawiają o tym, co jest najlepsze dla wszystkich – np. o zadaniach, które trzeba wykonać zespołowo.
Stawiamy zarówno na ergonomię stanowisk pracy, ale również jakość i innowacyjny design naszych przestrzeni. Harmonijne połączenie funkcjonalności i estetyki w naszych biurach i halach produkcyjnych pozwala Pracownikom czuć się komfortowo przez 8 godzin pracy.

Jak się u nas pracuje?

Administracja:
Szeroko rozumiany back office pracuje głównie w Gdyni. Finanse, księgowość, sprzedaż, marketing, IT, kadry i HR, administracja, obsługa klienta, logistyka – Prowadzimy wspólne projekty, wymieniamy się wiedzą, wspólnie dążymy do osiągnięcia celów firmowych. Duża skala działania wymaga profesjonalnego podejścia do wykorzystywanych narzędzi. Stawiamy na innowacyjność w każdym możliwym aspekcie. Ciekawostką mogą być Mieszko, Dobrawa i Sygryda – cyfrowi pracownicy w swoich działach - roboty oparte na technologii RPA.

Dzień w firmie
W biurach pracujemy w systemie 1-zmianowym: od 8 do 16. Jesteśmy elastyczni – wiemy, że zdarzają się sytuacje, w których godziny pracy należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Mówimy sobie po imieniu, panuje u nas przyjazna atmosfera. Współpracujemy w grupach projektowych - otwarte przestrzenie i nowoczesny design naszych biur pozwala nam na swobodną wymianę informacji.

Inżynieria
Inżyniering i innowacje są głęboko wbudowane w DNA AIC SA. Nasza kadra odpowiedzialna jest nie tylko za tworzenie i usprawnianie, ale również poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i procesowych. W trakcie 20-letniej historii AIC SA otrzymaliśmy 66 patentów. W naszej strukturze mamy wyodrębniony obszar biznesowy RMA, który jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla branży akumulatorowej. Dysponujemy pięcioma, bardzo dobrze wyposażonymi laboratoriami. Zapewniamy pracownikom zaawansowane narzędzia, dostosowane do potrzeb stanowiska.

Dzień w firmie
Dzień pracy inżyniera łączy pracę biurową z operacyjną – w dużej mierze zakładającej obecność w działach produkcji czy laboratoriach. Różnorodność technologii, którymi dysponujemy pozwala naszym inżynierom na rozwój wiedzy w wielu kierunkach. Fizyka, matematyka, chemia, mechanika, elektronika, automatyka – wszystkie te dziedziny łączymy w pracach projektowych. W pracach projektowych stawiamy na partnerstwo. Zwracamy się do siebie po imieniu, szanujemy bez względu na pełnioną rolę czy zajmowane stanowisko.

Produkcja
Pracujemy w trzech zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Pomorzu: w Gdyni, Tuchomiu, Pruszczu Gdańskim. Stawiamy na bezpieczeństwo! Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii związanych z BHP w naszych zakładach pracy. Pracownicy produkcji bezpośrednio zaangażowani są w projekty optymalizacyjne i usprawniające swoje miejsca pracy. Wśród pracowników są zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby rozpoczynające swoją pracę zawodową. Zaawansowany park maszynowy i nowoczesne technologie pozwalają na zdobywanie unikatowego doświadczenia.

Dzień w firmie
Praca w zakładach produkcyjnych oparta jest o 8-godzinny tryb, regulowany bieżącym stanem zamówień. Linie produkcyjne pracują zarówno w 1-, 2- jak i 3-zmianowym trybie pracy. Zespół korzysta z dobrze wyposażonego zaplecza. Do dyspozycji pracowników są szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, kantyna z darmową kawą i herbatą i lodówki. Dbamy o to, by odzież robocza była wygodna, estetyczna, dopasowana do potrzeb stanowiska i uszyta z wysokiej jakości materiałów. Zapewniamy specjalistyczne narzędzia do wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

Co nas wyróżnia?

66 - tyle patentów opublikowaliśmy od początku naszego istnienia. AIC SA posiada również 6 znaków towarowych oraz 32 wzory przemysłowe,

38 - tyle robotów pracuje na produkcji AIC SA. Unowocześnianie procesów produkcyjnych, poprawa jakości oraz eliminacja uciążliwych, monotonnych i niebezpiecznych operacji manualnych od początku działalności jest celem firmy,

24 - tyle maszyn sterowanych numerycznie działa w obszarze prefabrykacji. To m.in. tokarki, frezarki, prasy krawędziowe, wykrawarki, giętarki, ukosowarki, gwinciarki oraz autorskie maszyny do produkcji rurek.