Kancelaria Adwokacka Katarzyna Brzezińska-Gołębiewska

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Brzezińska-Gołębiewska

Wybierz numer

511-025-576
a...@brzezinska-golebiewska.pl pokaż
Otwarte do 11:00 więcej
  • Zdjęcie 1/3 - Kancelaria Adwokacka Katarzyna Brzezińska-Gołębiewska Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/3 - Kancelaria Adwokacka Katarzyna Brzezińska-Gołębiewska Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/3 - Kancelaria Adwokacka Katarzyna Brzezińska-Gołębiewska Gdańsk 2
 

Co nowego

Nie odbieram? Robię coś pilnego. Proszę o kontakt sms - oddzwonię. Dzięki temu wiem, że to nie jest automat z kolejną ofertą marketingową :)

O nas

Adwokat: prawo rodzinne, spadkowe, karne, wykroczeń i prawa człowieka.
Radca Prawny: prawo gospodarcze, spółek i cywilne.
Reprezentacja przed sądem, prokuraturą, policją i organami.
Umowy, opinie prawne, pisma urzędowe i procesowe, porady prawne

Specjalizuję się w sprawach rodzinnych (tj. sprawy o rozwód, separację, alimenty, ustalanie ojcostwa, zaspokajanie potrzeb rodziny, kontakty, władza rodzicielska - ograniczenie/pozbawienie, ustalenie miejsca pobytu, opieka naprzemienna) oraz spadkowych (tj. sprawy o stwierdzenia nabycia spadku, dział spadku, zachowek, wydziedziczenia, kwestionowanie testamentu,).

Prowadzę również sprawy o ustalenie płci.

Praktykę łączę z moją pasją, jaką jest prawo karne. Jestem doktorantką w Katedrze Prawa Karnego. Podejmuję się reprezentacji pokrzywdzonych oraz obrony karnej zarówno na etapie postępowania przygotowawczego przed policją i prokuraturą, jak i w postępowaniu sądowym. Podejmuję się również obrony i reprezentacji pokrzywdzonych w sprawach wrażliwych i kontrowersyjnych. Posiadam szerokie doświadczenie w sprawach z rozdziału "przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności". 

W swojej praktyce łączę wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin prawa w celu kompleksowej obsługi osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych, dlatego też współpracuję z radcą prawnym specjalizującym się w sprawach cywilnych, gospodarczych oraz prawie spółek (tworzenie, przekształcenie, łączenie), a nadto związanymi z rynkiem nieruchomości (zakup/sprzedaż nieruchomości, umowy dotyczące remontów, zniesienie współwłasności, zarząd nieruchomością wspólną), wspólnotami mieszkaniowymi oraz egzekucją (podważanie nieprawidłowych nakazów zapłaty, zwolnienie przedmiotów spod egzekucji), konstrukcją umów.

Oferuję wsparcie w ramach jednej sprawy lub stałej obsługi prawnej, formy współpracy dostosowane są do potrzeb Klienta i w kompleksowym zakresie.

W sprawach wymagających szerokiej wiedzy z różnych dziedzin prawa łączymy nasze doświadczenie i wiedzę i podejmujemy się wspólnej reprezentacji Klienta (adwokat i radca prawny).
 

Najczęściej zadawane pytania

Co w sytuacji zatrzymania, spowodowania wypadku lub innej pilnej sprawy?
W sytuacji zatrzymania przez policję, tymczasowego aresztowania, wypadku, prowadzenia pod wpływem alkoholu, kontroli organów lub innej sytuacji wymagającej natychmiastowej reakcji jestem do dyspozycji 24h.
Czy możemy spotkać się online?
Większość kwestii dotyczących Państwa sprawy możemy rozwiązać w trybie online lub telefonicznym.
Co muszę przygotować na spotkanie?
Wszystkie dokumenty, które Pan/Pani ma i są związane z tematem, z którym Pan/Pani się zgłasza. Wiadomo, że zawsze będzie potrzebne coś dodatkowo, ale im więcej dokumentów uda nam się zgromadzić od razu, tym szybciej i sprawniej będę mogła udzielić porady i pomóc rozwiązać problem. W miarę możliwości przed spotkaniem lubię mieć dokumenty przesłane w formie elektronicznej - wówczas mogę się z nimi zapoznać przed poradą.
Dlaczego współpracuje Pani z radcą prawnym?
Dzielimy razem lokal, a każda z nas specjalizuje się w innych dziedzinach prawa. Dzięki temu możemy podejmować się praktycznie każdej sprawy. Kiedy sprawy wymagają np. wiedzy z prawa karnego i gospodarczego podejmujemy się wspólnie reprezentacji Klientów, aby zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.
Czy chodzi Pani też do sądu?
Jestem typem procesowca i doskonale czuję się na sali sądowej. Mam duże doświadczenie procesowe i z przyjemnością opuszczam biurko i ruszam w teren.
Co jeśli zadzwonię po południu?
Proszę nastawić się na hałas i zamieszenie spowodowane przez moje dzieci :)
Poza pracą mam życie rodzinne, ale nie zostawię Pana/Pani w potrzebie i jeśli wymaga tego sytuacja odbiorę lub oddzwonię. Warto napisać sms-a.
Zachowuję work life balance, ale wiem, że czasami są sytuacje, kiedy trzeba skonsultować się z prawnikiem już teraz natychmiast.
Czy prowadzi Pani sprawy poza Gdańskiem?
Podejmuję się spraw na terenie całej Polski, choć najwięcej spraw prowadzę w Gdańsku i Grudziądzu... to nawet mam sprawy przed Sądem w Jeleniej Górze ;-)
Czy Pani odbywa jakieś kursy, szkolenia?
Poza studiami właściwymi i aplikacją skończyłam studia podyplomowe z prawa medycznego dla prawników, kurs mediacji, studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, a aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z prawa rodzinnego z elementami psychologii.
Cały czas jestem doktorantką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, aktualnie w Katedrze Prawa Karnego.
Uwielbiam rozwijać swoją wiedzę, uczestniczę w licznych szkoleniach z zakresu praw człowieka, praw LGBTQIA+, prawa rodzinnego, spadkowego.
Czytam, sprawdzam, rozwijam się :)
Skąd taka specjalizacja rodzinne, spadki i karne?
Każda usługa wyceniana jest indywidualnie.
W przypadku prowadzenia spraw możliwe jest rozłożenie płatności na raty i płatność gotówką lub przelewem. Nie ma możliwości płatności blikiem na numer telefonu, ani kartą.
Podczas spisywania umowy z Klientem wspólnie ustalamy terminy płatności i wysokości rat dogodne dla obu stron.
Nie mam z kim zostawić dzieci, co zrobić?
Zapraszam z dziećmi. Sama jestem matką, więc rozumiem, jak czasem trudno jest zorganizować czas bez towarzystwa.
Mam w kancelarii kolorowe długopisy, jak trzeba wydrukujemy jakąś kolorowankę, załatwimy kredki, książeczki.
A co jeśli będzie dziecko marudzić i płakać - "przeszkadzać"? Przyzwyczajona jestem, mam to na co dzień w domu, więc i z tym damy radę :)
W łazience jest przewijak, w kuchni czajnik i mikrofalówka. Poradzimy sobie.
Czy koło kancelarii jest parking?
Tak, jednakże nie gwarantuję, że będzie wolne miejsce, wówczas polecam zaparkować koło Intermarche albo na pobliskim osiedlu.
Czy prowadzi Pani sprawy pro bono?
Jestem wrażliwa na krzywdę ludzką, ale z pełnym profesjonalizmem wykonuję też rolę obrońcy.
Angażuję się w akcje społeczne i jeśli wymaga tego sytuacja pomagam pro bono. Reprezentowałam osoby uczestniczące w strajku kobiet i czarnym proteście, a także pokrzywdzonych w sprawie o "krwawe banery" i oskarżonego o pomoc w aborcji. Dołączyłam również do listy prawników przeciw przemocy sporządzonej przez Ewę Chodakowską.
Prawa kobiet są mi szczególnie bliskie, współpracuję w tym zakresie z organizacjami pozarządowymi.

Oceny (2)

Marta
Termin usługi: grudzień 2023

Bardzo miła i kompetentna Pani wszystko załatwia super sprawnie.

Kancelarie adwokackie i radcowskie

6.0
Marek Urbaniak
Termin usługi: grudzień 2022

Pani Mecenas Brzezińska-Gołębiewska reprezentowała mnie w sprawie sądowej o ustalenie płci. Ze względu na swoją wiedzę z zakresu prawa cywilnego, medycznego i rodzinnego, duże doświadczenie procesowe oraz wrażliwość i umiejętności komunikacji była najlepszą pełnomocniczką do poprowadzenia tego postępowania. Niezwłocznie informowała mnie o każdej korespondencji z sądu, wyjaśniała w jasny sposób jej znacznie i przedstawiała prognozy co do sprawy i opcje dalszego działania. Podczas rozprawy i przesłuchania świadków, z którą naturalnie łączyły się trudne emocje, portafiła wszystkim umiejętnie pokierować. Dzięki profesjonalizmowi Pani Mecenas sprawa zakończyła się rozstrzygnięciem pomyślnym dla mnie, także co do kosztów. Mogę polecić usługi Pani Mecenas dla innych osób potrzebujących obrony swoich interesów prawnych w sytuacji trudnych relacji rodzinnych.

Kancelarie adwokackie i radcowskie

6.0