Kancelaria Prawa Rodzinnego Małgorzata Lipińska

Kancelaria Prawa Rodzinnego

Wybierz numer

504-019-157
l...@wp.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 9:00 więcej
  • Zdjęcie 1/1 - Kancelaria Prawa Rodzinnego Gdańsk 4
 

O nas

Radca prawny Małgorzata Lipińska prowadzi dział Kancelarii prawa rodzinnego szczególnie rozwody, podziały majątku, sprawy majątkowe. Ponadto zabezpieczenia majątkowe w zakresie badania stanu prawo nieruchomości, umów deweloperskich.
Kancelaria posiada wieloletnią praktykę w zakresie skutecznego reprezentowania klientów w procesach sądowych w sprawach o rozwód, podział majątku i alimenty. Ponadto prowadzimy procesy sądowe z bankami o nieważność umów kredytów CHF

Szanowni Państwo świadczymy pomoc prawną osobiście, online i telefonicznie. Przyjmujemy dokumenty osobiście, a także w formie scanów. Przyjmujemy zlecenia porad, pism procesowych, kontraktów czy zlecenia reprezentacji przed Sądami.
W ramach procesu radca oferuje pomoc, wsparcie i ogromne zaangażowanie wykonując swoją pracę z pasją, co potwierdzają zadowoleni Klienci.

Radca prawny Małgorzata Lipińska wykonuje zawód prawnika od roku 2000, a od  2008 r. realizuje indywidualną praktykę zawodową w prowadzonej pod swoim nazwiskiem Kancelarii Radcy Prawnego w Gdańsku.
Wykształcenie:
- studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
- członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku oraz Krajowej Izby Radców Prawnych.
- aplikacja sądową przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku, w trakcie nauki praktykowała w wiodących trójmiejskich kancelariach prawnych oraz podatkowych.
- studia podyplomowe o specjalności “Rachunkowość” w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku - studia podyplomowe “Prawo gospodarcze w Unii Europejskiej” w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

W Kancelarii istnieje również obsługa procesów frankowych  
#rozwod #podzialmajatku #kredytfrankowy #kredytchf #alimenty

Najczęściej zadawane pytania

Co obejmuje pozew o rozwód ?
W sprawie o rozwód można wnioskować:
- o orzeczenie alimentów
- o podział majątku
- o eksmisję małżonka
- o ograniczenie władzy rodzicielskiej
- o pozbawienie władzy rodzicielskiej
- o ustalenie kontaktów z dzieckiem
- o zabezpieczenie kosztów utrzymania rodziny na czas procesu
- o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem
Pozew o rozwód czy z orzeczeniem winy czy bez ?
Pozew można wnieść wraz z żądaniem rozwiązania małżeństwa bez orzekania o winie stron, z winy jednego z małżonków, bez orzekania o winie stron jednakże z przyczyn leżących wyłącznie po stronie jednego z małżonków (to taki przypadek gdy małżonek ten jest chory psychicznie i winy takiej osobie np nie można przypisać ze względu na jej stan zdrowia, jednakże jego zachowanie było wyłączną przyczyną rozpadu małżeństwa).
Pozew o alimenty co może obejmować ?
Pozew o alimenty składa się do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich
Jako wartość przedmiotu sporu wskazać należy 12-krotność miesięcznych alimentów (np. pozywasz o kwotę 1.000 zł., więc wartość przedmiotu sporu wynosi 12.000 zł.). Jeśli żądasz podwyższenia to kwota o jaką podwyższasz x 12 stanowi wartość przedmiotu sporu (np podwyzka o 500 zł. z dotychczasowych 1.000 zł. to w.p.s. wynosi 6.000 zł.)

Pozew obejmować może wniosek o zabezpiecznie kosztów utrzymania na czas procesu. Oznacza to, że już w trakcie kiedy prowadzony jest proces Sąd wydaje postanowienie nakazujące opłacanie comiesięcznych kwot na utrzymanie powoda.

Oceny (1)

Aleksander Wielbiński
Termin usługi: sierpień 2022

Pani Mecenas Małgorzata Lipińska udzielała mi porad prawnych oraz reprezentowała mnie jako pełnomocnik w sprawach spadkowych parokrotnie w okresie ostatnich lat, zawsze z pełnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i znajomością procedur i tematu. W połączeniu z terminowością, punktualnością i komunikatywnością mam jak najlepszą opinię o jej działaniach i na pewno w razie potrzeby będę korzystał ponownie z usług Kancelarii.

Kancelarie adwokackie i radcowskie, Doradztwo prawne

5.8