Agencja Ochrony WENA Spółka z o.o.

Agencja Ochrony WENA

Wybierz numer

58 306-53-18 58 306-53-75 694-491-818
g...@wena.pl pokaż
Otwarte całą dobę więcej
  • Zdjęcie 1/8 - Agencja Ochrony WENA Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/8 - Agencja Ochrony WENA Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/8 - Agencja Ochrony WENA Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/8 - Agencja Ochrony WENA Gdańsk +5 1
 

TV Filmy

Otwarcie tunelu pod Martwą Wisłą
264

Otwarcie tunelu pod Martwą Wisłą

Artykuły o nas

O nas

NAJSTARSZA FIRMA OCHRONY W POLSCE - 34 lata!
Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna. ISO 9001
Świadczymy usługi: ochrony: imprez, osób, obiektów. Monitoring: lokali, obiektów, pojazdów (GPS). Konwoje-inkaso. Nowość zdalny monitoring video.
Naszą działalność rozpoczęliśmy 19 września 1988 roku w Gdańsku, rejestrując statut Agencji Techniczno - Handlowej WENA Spółka Akcyjna. Przedsiębiorstwo miało realizować działalność usługowo - produkcyjną.

Końcówka lat dziewięćdziesiątych to rozwój usług ochrony mienia, co spowodowało konieczności silniejszego zaakcentowania świadczonych usług w nazwie przedsiębiorstwa i  Agencja Techniczno Handlowa WENA przekształciła się w jednoznacznie określającą zakres działania, Agencję Ochrony WENA S.A.

W grudniu 1989 roku r. Agencja Ochrony "WENA" uzyskała koncesję nr 406/89 a w grudniu 2000 roku dopełniliśmy obowiązkowej wymianie koncesji na nową L- 2113/00.
W kwietniu 2002 firma uzyskała status SUFO (Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej) - prawo do realizacji usług przypisanych Specjalistycznym Uzbrojonym Formacją Ochronnym tj. ochrony obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie.

Od maja 2003 r. Agencja Ochrony WENA współpracuje z kilkunastoma podmiotami gospodarczymi realizującymi koncesjonowane usługi ochrony osób i mienia, na terenie województwa pomorskiego co w przypadku realizacji ochrony w terenie gdzie czas interwencji własnych patroli jest wydłużony, pozwala nam, korzystając z wsparcia realizować ochronę na najwyższym poziomie.

Szczególną pozycję w pakiecie realizowanych usług zajmuje OCHRONA IMPREZ. Byliśmy prekursorami realizacji tego segmentu usług ochrony w Polsce - rok 1994 to rok, kiedy zainicjowaliśmy profesjonalne usługi ochrony imprez, poprzez realizację ochrony Festiwalu Sopockiego, który to nieprzerwanie realizowaliśmy do 2000 roku
Nadzorowaliśmy ochronę oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012, chroniliśmy uroczyste otwarcie Teatru Szekspirowskiego, uroczyste otwarcie terminalu T2 lotniska, inaugurację linii kolejowej PKM SA. uroczyste otwarcie tunelu pod Martwą Wisła, największy zlot harcerzy ZHP na wyspie Sobieszewskiej i setki innych imprez.

Realizacja najnowszego segmentu usług ochrony to monitoring wizyjny, połączony z interwencjami uzbrojonych patroli, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów ochrony dla naszych klientów.

Najczęściej zadawane pytania

Czy czas podjęcia interwencji to to samo co czas dojazdu patrolu?
NIE,
- Czas podjęcia interwencji, to pierwsza czynność wykonywana przez operatora Centrum Monitorowania Alarmów, po otrzymaniu sygnału alarmu z obiektu (np. telefon do pracownika patrolu o potrzebie interwencji na wskazanym obiekcie)
- Czas dojazdu patrolu, to czas w jakim patrol musi dotrzeć do obiektu w celu weryfikacji przyczyny alarmu.
Jaka jest różnica pomiędzy: pracownikiem ochrony a kwalifikowanym pracownikiem ochrony?
Pracownik ochrony to osoba pełnoletnia, nieskazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

Kwalifikowany pracownik ochrony to osoba która ukończyła 21 lat, ukończyła co najmniej gimnazjum; ma pełną zdolność do czynności prawnych; nie była skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne i nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo; posiada nienaganną opinię wydaną przez właściwego ze względu na jej miejsce zamieszkania komendanta powiatowego (rejonowego, miejskiego) Policji, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań, stwierdzoną orzeczeniami lekarskim i psychologicznym; posiada przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomość przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia.
Co to jest monitorowanie alarmu?
Monitorowanie alarmu (prawidłowo systemu sygnalizacji włamania) to odbieranie przez Centrum Monitorowania Alarmów, sygnałów z lokalnych systemów sygnalizacji włamania. Sygnałami tymi to:
sygnały alarmu włamaniowego, sygnały alarmu napadowego, sabotażu systemu, załączania i wyłączania systemu, awarii zasilania i inne np. techniczne (zalania pomieszczenia, ulatniania się gazu
Różnica pomiędzy patrolem interwencyjnym a grupą interwencyjną?
Patrol interwencyjny - najczęściej to jedna osoba w pojeździe oznakowanym (lub też nieoznakowanym), nie posiadająca kwalifikacji w ochronie osób i mienia czyli tzw. pracownik ochrony, nie posiadający wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, często to osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Grupa Interwencyjna - to minimum dwóch uzbrojonych kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, którzy po uzyskaniu za pośrednictwem uzbrojonego stanowiska interwencyjnego informacji z urządzeń lub systemów alarmowych sygnalizujących zagrożenie chronionych osób lub mienia wspólnie realizują zadania ochrony osób lub mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej doraźnej na terenie chronionego obszaru, obiektu lub urządzenia.
Różnica w koszcie abonamentu za monitorowanie sygnałów alarmu.
Różnice w abonamentach uzależnione są wyłącznie od jakości świadczonej usługi. Aby móc realizować tę usługę firma ochrony musi posiadać całodobowe stanowisko monitorowania sygnałów tzw. CMA oraz minimum jeden patrol interwencyjny a w rzeczywistości minimum dwa patrole interwencyjne. Koszt utrzymania tych stanowisk a w skali miesiąca to minimum 2190 godzin pracy (minimum 13 etatów) - w 2022 r. koszt samego funduszu płac pracowników to ok. 57 tyś zł miesięcznie. Doliczając koszty ogólnego zarządu firmy koszt miesięczny wzrasta do 63 tyś zł.
Jeżeli ktoś płaci za monitoring obiektu np. 40 zł to oznacza że każdy patrol interwencyjny obsługuje min. 784 obiekty.
Czy możliwe jest zrealizowanie tej usługi przy powyższych kosztach i cenie i gwarantowanym czasie dojazdu patrolu np. do 10 minut? Odpowiedz brzmi NIE! Jakie formy "Inżynierii" stosuje część nieuczciwych firm? Zamiast zapisanego czasu dojazdu patrolu oferują zapis w umowie "CZAS PODJECIA INTERWENCJI".

Oceny (7)

Marzena
Termin usługi: kwiecień 2020 

dziękuję, dziękuje dziękuję - nie spodziewałam się, że pracownik ochrony zadziała tak, jak to było u nas czyli w jednej ze Wspólnot Aviator w Gdańsku. jeden z naszych mieszkańców "zmuszony został" do odbywania kwarantanny. Niestety postanowił sobie wyjść i prawdopodobnie gdzieś się udać!! I tu zadziałał pracownik ochrony Agencji WENA - zatrzymał osobę, która nie powinna wychodzić z domu!!. Skłonił tą osobę do powrotu do domu. BRAWO, teraz I ja przekonałam się, że wybraliśmy firmę, która zatrudnia ludzi, którzy chcą coś robić dla nas mieszkańców, nawet gdy to jest dla nich niebezpieczne, nie zawahają się. dziękuję

Agencje ochrony

6.0
klient koncertu
Termin usługi: czerwiec 2017 

Postanowiłem pogratulować Państwu pracowników, którzy sprawdzali bezpieczeństwo przy wjeździe na parking przy stadionie w Gdańsku w trakcie koncertu Guns N' Roses. Kulturalni i grzeczni acz zdecydowanie profesjonalni w działaniu sprawdzali auta wjeżdżające na parking. Myślałem podjeżdzając na parking że to taka "zabawa" w ochronę ale jakież było moje zdziwienie kiedy jeden z panów poprosił o otwarcie bagażnika - w tym czasie drugi lustrem sprawdzał podwozie mojego auta - i o dziwo zainteresowała ochroniarza moja walizka którą poprosił o otwarcie. No no lipy nie było brawo panowie.

Agencje ochrony

6.0
Krystyna, Asia, Krzyś Marian W.
Termin usługi: kwiecień 

Postanowiłam jednak napisać opinię o Wenie. Zastanawiałam się czy powinnam i doszłam do wniosku że tej firmie się to należy! Byłam uczestnikiem uroczystego otwarcia tunelu pod Martwą Wisła i muszę przyznać że duże pozytywne wrażenie odniosłam oglądając pracę pracowników ochrony. Uczestniczyłam w przejeździe rowerowym oraz w przejściu z cała rodziną - synek i córka o mężu nie wspomnę :-). W trakcie przejazdu córeczka nie miała siły przejechać całej trasy i jakież było moje zdziwienie kiedy podeszła do mnie pani z ochrony Weny i zaproponowała sama że pomoże skrócić drogę i przeprowadzi mnie z córeczką przez przejście do drugiej nitki tunelu. Sprawiła tym również radość córeczce która cieszyła się że bedąc za bratem wyprzedziła go pomysłem. Dziękuję pracownikom ochrony z Agencji Wena

Agencje ochrony

6.0
Tomasz
Termin usługi: 14 lat 

Korzystam z usług tej agencji już od 14 lat. Jestem jej klientem zarówno prywatnie, jak i służbowo. Prywatnie korzystam z monitoringu mojego domu, w ciągu trwania naszej współpracy wielokrotnie miałem okazję przekonać się o punktualności grupy interwencyjnej - podjazd w przypadku alarmu poniżej 5 minut. Wena ochrania również moją firmę. Przez te wszystkie lata nie miałem ani jednego włamania, a i ceny za usługę są przystępne. Pozdrawiam

Agencje ochrony

6.0
Pat
Termin usługi: 19.09.2014 

Marnie wypada jeśli chodzi o profesjonalizm owa firma- pracownicy na otwarciu Teatru Szekspirowskiego bez skrępowania stojąc na stanowisku pracy palili papierosy dmuchając dymem ludziom w twarz.A jak wychodzili w tym czasie oficjele brali papierosy za plecy jak dzieci. Brak słów...

Odpowiedź obiektu:

Do Pat
Dziwnym jest kiedy w oparciu o przelotne wrażenie wystawia się opinie odnośnie oferty i przystępności cen
Gwoli wyjaśnienia miejsce w którym pracownicy palili to wyznaczone miejsce przez służby miejskie (śmietnik, ponadto nie dmuchano ludziom w twarz bo miejsce to oddalone było od bramki wejściowej o 4 metry i było to na świeżym powietrzu.

Agencje ochrony

2.5
Stefan
Termin usługi: luty 2014 

W dniu 18.II.14 byłem w punkcie obsługi klienta f-my Energa w Gdańsku Wrzeszczu. WENA ma tam status ochrony fizycznej tego obiektu. Takiej amatorszczyzny ( brak kultury, konfliktowość, agresja ) ze strony pracownika tejże f-my, nie spotkałem jeszcze nigdy u nikogo ( podkreślam że do żadnych zachowań nie prowokowałem ). Opaska Lechii Gdańsk na ramieniu tego pana przy umundurowaniu służbowym też o czymś świadczy... Po prostu brak słów...

Agencje ochrony

2.2
Klient Gdańsk
Termin usługi: 2008=2011 

Polecam realizują kompletne usługi ochrony dla mnie monitoring domu, działki oraz ochronę samochodu (GPS). Widziałem ich działanie w trakcie ochrony imprez pełen profesjonalizm.

Agencje ochrony

5.7