Agencja Ochrony WENA Spółka z o.o.

80-042 Gdańsk, Sandomierska 1
(skrzyżowanie Traktu św. Wojciecha z Sandomierską) Mapka
58 306-53-18, 58 306-53-75, 694-491-818  fax:  58 306-53-18
g...@wena.pl pokaż
www.wena.pl
/Agencja-Ochrony-WENA-Sp-z-oo-110583058994298
Godziny otwarcia
Agencja ochrony
codzienniecałą dobę
BIURO czynne w godzinach 9.00 - 15.00
Konwoje
codzienniecałą dobę

Napisali o nas

 • Jak pracodawcy obchodzą wynagrodzenie minimalne
  Jak pracodawcy obchodzą wynagrodzenie minimalne 25 stycznia 2017 (460 opinii) 5 zł za ochronę, 6 zł za sprzątanie? To już przeszłość, przynajmniej teoretycznie. Od 1 stycznia nie można zatrudnić pracownika na podstawie umowy-zlecenia na stawce niższej niż...

O nas

NAJSTARSZA FIRMA OCHRONY W POLSCE - 33 lata!
Status Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej.
ISO 9001
Świadczymy usługi: ochrony, imprez, osób, obiektów, monitoring, ochrona pojazdów GPS, konwoje-inkaso. Nowość zdalny monitoring video.

Naszą działalność rozpoczęliśmy 19 września 1988 roku w Gdańsku, rejestrując statut Agencji Techniczno - Handlowej WENA Spółka Akcyjna. Przedsiębiorstwo miało realizować działalność usługowo - produkcyjną.

Końcówka lat dziewięćdziesiątych to znaczny rozwój usług ochrony mienia, co spowodowało konieczności silniejszego zaakcentowania świadczonych usług w nazwie przedsiębiorstwa i  Agencja Techniczno Handlowa WENA przekształciła się w jednoznacznie określającą zakres działania, Agencję Ochrony WENA S.A.

W grudniu 1989 roku r. Agencja Ochrony "WENA" uzyskała koncesję nr 406/89 a w grudniu 2000 roku dopełniliśmy obowiązkowej wymianie koncesji na nową L- 2113/00.
W kwietniu 2002 firma uzyskała status SUFO (Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej) - prawo do realizacji usług przypisanych Specjalistycznym Uzbrojonym Formacją Ochronnym tj. ochrony obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie.

Od maja 2003 r. Agencja Ochrony WENA współpracuje z kilkunastoma podmiotami gospodarczymi realizującymi koncesjonowane usługi ochrony osób i mienia, na terenie województwa pomorskiego co w przypadku realizacji ochrony w terenie gdzie czas interwencji własnych patroli jest wydłużony, pozwala nam, korzystając z wsparcia realizować ochronę na najwyższym poziomie.

Szczególną pozycję w pakiecie realizowanych usług zajmuje OCHRONA IMPREZ. Byliśmy prekursorami realizacji tego segmentu usług ochrony w Polsce - rok 1994 to rok, kiedy zainicjowaliśmy profesjonalne usługi ochrony imprez, poprzez realizację ochrony Festiwalu Sopockiego, który to nieprzerwanie realizowaliśmy do 2000 roku
Nadzorowaliśmy ochronę oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012, chroniliśmy uroczyste otwarcie Teatru Szekspirowskiego, uroczyste otwarcie terminalu T2 lotniska, inaugurację linii kolejowej PKM SA. uroczyste otwarcie tunelu pod Martwą Wisła, największy zlot harcerzy ZHP na wyspie Sobieszewskiej i setki innych imprez.

Realizacja najnowszego segmentu usług ochrony to monitoring wizyjny, połączony z interwencjami uzbrojonych patroli, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów ochrony dla naszych klientów.

Najczęściej zadawane pytania

Czy czas podjęcia interwencji to to samo co czas dojazdu patrolu?
NIE,
- Czas podjęcia interwencji, to pierwsza czynność wykonywana przez operatora Centrum Monitorowania Alarmów, po otrzymaniu sygnału alarmu z obiektu (np. telefon do pracownika patrolu o potrzebie interwencji na wskazanym obiekcie)
- Czas dojazdu patrolu, to czas w jakim patrol musi dotrzeć do obiektu w celu weryfikacji przyczyny alarmu.
Jaka jest różnica pomiędzy: pracownikiem ochrony a kwalifikowanym pracownikiem ochrony?
Pracownik ochrony to osoba pełnoletnia, nieskazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

Kwalifikowany pracownik ochrony to osoba która ukończyła 21 lat, ukończyła co najmniej gimnazjum; ma pełną zdolność do czynności prawnych; nie była skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne i nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo; posiada nienaganną opinię wydaną przez właściwego ze względu na jej miejsce zamieszkania komendanta powiatowego (rejonowego, miejskiego) Policji, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań, stwierdzoną orzeczeniami lekarskim i psychologicznym; posiada przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomość przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia.
Co to jest monitorowanie alarmu?
Monitorowanie alarmu (prawidłowo systemu sygnalizacji włamania) to odbieranie przez Centrum Monitorowania Alarmów, sygnałów z lokalnych systemów sygnalizacji włamania. Sygnałami tymi to:
sygnały alarmu włamaniowego, sygnały alarmu napadowego, sabotażu systemu, załączania i wyłączania systemu, awarii zasilania i inne np. techniczne (zalania pomieszczenia, ulatniania się gazu

Zdjęcia

Agencja Ochrony WENA Spółka z o.o. w rankingu trojmiasto.pl

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Agencje ochrony

 • oferta:
  6
   
 • jakość usług:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Marzena - opinia

dziękuję, dziękuje dziękuję - nie spodziewałam się, że pracownik ochrony zadziała tak, jak to było u nas czyli w jednej ze Wspólnot Aviator w Gdańsku. jeden z naszych mieszkańców "zmuszony został" do odbywania kwarantanny. Niestety postanowił sobie wyjść i prawdopodobnie gdzieś się udać!! I tu zadziałał pracownik ochrony Agencji WENA - zatrzymał osobę, która nie powinna wychodzić z domu!!. Skłonił tą osobę do powrotu do domu. BRAWO, teraz I ja przekonałam się, że wybraliśmy firmę, która zatrudnia ludzi, którzy chcą coś robić dla nas mieszkańców, nawet gdy to jest dla nich niebezpieczne, nie zawahają się. dziękuję

 • Marzena
 • Termin skorzystania z usługi: kwiecień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Agencje ochrony

 • oferta:
  6
   
 • jakość usług:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Pod wrażeniem!

Postanowiłem pogratulować Państwu pracowników, którzy sprawdzali bezpieczeństwo przy wjeździe na parking przy stadionie w Gdańsku w trakcie koncertu Guns N' Roses. Kulturalni i grzeczni acz zdecydowanie profesjonalni w działaniu sprawdzali auta wjeżdżające na parking. Myślałem podjeżdzając na parking że to taka "zabawa" w ochronę ale jakież było moje zdziwienie kiedy jeden z panów poprosił o otwarcie bagażnika - w tym czasie drugi lustrem sprawdzał podwozie mojego auta - i o dziwo zainteresowała ochroniarza moja walizka którą poprosił o otwarcie. No no lipy nie było brawo panowie.

 • klient koncertu
 • Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2017
opinia

6.0

w kategorii

Agencje ochrony

 • oferta:
  -
   
 • jakość usług:
  6
   
 • przystępność cen:
  -
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

I tak powinna wyglądać ochrona - Brawo

Postanowiłam jednak napisać opinię o Wenie. Zastanawiałam się czy powinnam i doszłam do wniosku że tej firmie się to należy! Byłam uczestnikiem uroczystego otwarcia tunelu pod Martwą Wisła i muszę przyznać że duże pozytywne wrażenie odniosłam oglądając pracę pracowników ochrony. Uczestniczyłam w przejeździe rowerowym oraz w przejściu z cała rodziną - synek i córka o mężu nie wspomnę :-). W trakcie przejazdu córeczka nie miała siły przejechać całej trasy i jakież było moje zdziwienie kiedy podeszła do mnie pani z ochrony Weny i zaproponowała sama że pomoże skrócić drogę i przeprowadzi mnie z córeczką przez przejście do drugiej nitki tunelu. Sprawiła tym również radość córeczce która cieszyła się że bedąc za bratem wyprzedziła go pomysłem. Dziękuję pracownikom ochrony z Agencji Wena

 • Krystyna, Asia, Krzyś Marian W.
 • Termin skorzystania z usługi: kwiecień
opinia

6.0

w kategorii

Agencje ochrony

 • oferta:
  6
   
 • jakość usług:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Jestem bardzo zadowolony

Korzystam z usług tej agencji już od 14 lat. Jestem jej klientem zarówno prywatnie, jak i służbowo. Prywatnie korzystam z monitoringu mojego domu, w ciągu trwania naszej współpracy wielokrotnie miałem okazję przekonać się o punktualności grupy interwencyjnej - podjazd w przypadku alarmu poniżej 5 minut. Wena ochrania również moją firmę. Przez te wszystkie lata nie miałem ani jednego włamania, a i ceny za usługę są przystępne. Pozdrawiam

 • Tomasz
 • Termin skorzystania z usługi: 14 lat
opinia

2.5

w kategorii

Agencje ochrony

 • oferta:
  3
   
 • jakość usług:
  2
   
 • przystępność cen:
  3
   
 • ocena ogólna:
  2
   
średnia ocena (max 6)
2.5
 

marne maniery-papierosy

Marnie wypada jeśli chodzi o profesjonalizm owa firma- pracownicy na otwarciu Teatru Szekspirowskiego bez skrępowania stojąc na stanowisku pracy palili papierosy dmuchając dymem ludziom w twarz.A jak wychodzili w tym czasie oficjele brali papierosy za plecy jak dzieci. Brak słów...

 • Pat
 • Termin skorzystania z usługi: 19.09.2014

Odpowiedź obiektu:

Do Pat
Dziwnym jest kiedy w oparciu o przelotne wrażenie wystawia się opinie odnośnie oferty i przystępności cen
Gwoli wyjaśnienia miejsce w którym pracownicy palili to wyznaczone miejsce przez służby miejskie (śmietnik, ponadto nie dmuchano ludziom w twarz bo miejsce to oddalone było od bramki wejściowej o 4 metry i było to na świeżym powietrzu.

autor: Szef Ochrony

opinia

2.2

w kategorii

Agencje ochrony

 • oferta:
  4
   
 • jakość usług:
  1
   
 • przystępność cen:
  2
   
 • ocena ogólna:
  2
   
średnia ocena (max 6)
2.2
 

ochrona POK Energa

W dniu 18.II.14 byłem w punkcie obsługi klienta f-my Energa w Gdańsku Wrzeszczu. WENA ma tam status ochrony fizycznej tego obiektu. Takiej amatorszczyzny ( brak kultury, konfliktowość, agresja ) ze strony pracownika tejże f-my, nie spotkałem jeszcze nigdy u nikogo ( podkreślam że do żadnych zachowań nie prowokowałem ). Opaska Lechii Gdańsk na ramieniu tego pana przy umundurowaniu służbowym też o czymś świadczy... Po prostu brak słów...

 • Stefan
 • Termin skorzystania z usługi: luty 2014
opinia

5.7

w kategorii

Agencje ochrony

 • oferta:
  6
   
 • jakość usług:
  6
   
 • przystępność cen:
  5
   
 • ocena ogólna:
  -
   
średnia ocena (max 6)
5.7
 

Wysoka jakość

Polecam realizują kompletne usługi ochrony dla mnie monitoring domu, działki oraz ochronę samochodu (GPS). Widziałem ich działanie w trakcie ochrony imprez pełen profesjonalizm.

 • Klient Gdańsk
 • Termin skorzystania z usługi: 2008=2011
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »

Wideo