Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego

kasy: 58 732-66-01

Akwarium Gdyńskie

Wybierz numer

58 732-66-01 58 732-66-01
a...@mir.gdynia.pl pokaż
Otwarte do 17:00 więcej
  • Zdjęcie 1/5 - Akwarium Gdyńskie Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/5 - Akwarium Gdyńskie Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/5 - Akwarium Gdyńskie Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/5 - Akwarium Gdyńskie Gdynia +2 1
 

TV Filmy

 Mątwy nową atrakcją Akwarium w Gdyni
8067

Mątwy nową atrakcją Akwarium w Gdyni

O nas

Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.
Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem, w którym podziwiać można niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

Do największych atrakcji naszego ogrodu zoologicznego należy rafa koralowa, która zachwyca feerią barw i bogactwem kształtów jej mieszkańców - intrygujących bezkręgowców morskich jak strzykwy, rozgwiazdy czy jeżowce oraz ryb rafowych - skrzydlic, muren, błazenków, pławikoników i wielu, wielu innych.

Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających wywołują także rekiny, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata - krokodyl krótkopyski oraz zaskakujące umiejętnością kamuflażu "ryby kamienie", czyli szkaradnice.

Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii - najbogatszym gatunkowo obszarze Ziemi. Ekspozycję tę zamieszkują najcięższe węże świata - anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii - piranie czerwone, największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne.

Edukacja Morska

Ciekawych biologii morza Akwarium zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Centrum Edukacji. Ich celem jest zapoznanie jak największej liczby osób z tematyką biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska. Uczestnikom proponujemy udział w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i pokazowych, a nawet, w ramach projektów, rejsy kutrem hydrograficznym. Zapraszamy także na projekcje filmowe, prezentacje multimedialne oraz na fantastyczne wydarzenia weekendowe.

Zapraszamy także do Klubu Młodego Odkrywcy Mórz

Godziny otwarcia

1 kwietnia - 31 maja codziennie w godz. 9:00 - 19:00 (kasa do 18:30)
1 czerwca - 30 czerwca codziennie w godz. 9:00 - 20:00 (kasa do 19:30)
1 lipca - 31 sierpnia codziennie w godz. 9:00 - 21:00 (kasa do 20:30)
1 września - 30 września codziennie w godz. 9:00 - 19:00 (kasa do 18:30)
1 października - 30 października codziennie w godz. 10:00 - 17:00 (kasa do 16:30)
2 listopada - 29 lutego od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 - 17:00 (kasa do 16:30)
1 marca - 31 marca od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 - 17:00 (kasa do 16:30)

Nieczynna:
1 listopada (Wszystkich Świętych),
24 - 25 grudnia (Boże Narodzenie),
31 grudnia (sylwester),
1 stycznia (Nowy Rok).
I Dzień Wielkanocy

Ceny biletów wynoszą:
(01.05-31.08.)     normalny - 38 zł, ulgowy - 28 ,     osoby z niepełnosprawnością - 18 zł, 
(01.09-30.04.)     normalny - 33 zł, ulgowy - 24 zł,     osoby z niepełnosprawnością - 18 zł, 

Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej i studenckiej, emerytom, rencistom oraz opiekunom grup (1 opiekun na mniej niż 10 osób).

Wstęp bezpłatny obejmuje dzieci do lat 4, opiekunów grup (1 opiekun na co najmniej 10 podopiecznych), opiekunów osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, pracowników ogrodów zoologicznych oraz przewodników PTTK.

Bony turystyczne nie są honorowane.

Promocje cenowe:
OFERTA BILETOWA dla osób odwiedzających Akwarium Gdyńskie:
- bilety rodzinne
- roczny bilet imienny
- karta rabatowa Przyjaciela Akwarium Gdyńskiego.

Warto dodać, iż w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB znajdują się liczne udogodnienia dla osób z małymi dziećmi (m.in. specjalne wózki do przewożenia dzieci po ekspozycjach), oraz dla osób z niepełnosprawnościami (m.in. podjazdy dla wózków inwalidzkich, winda, poręcze dookoła akwariów). 

Spotkajmy się w podwodnym ogrodzie!

Więcej informacji na naszej stronie: Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Zobacz także nasz profil na: Facebooku, InstagramieTwitterze oraz na YouTube.

Oceny (4)

Krzysztof
Termin usługi: lipiec 2023 

Widziałem prywatne akwaria o wiele bardziej atrakcyjniejsze nie mówiąc już o cenach. Przejście obowiązkowe przez odpust to chyba ostateczne podsumowanie tego przybytku.

Atrakcje turystyczne

1.6
Kamil
Termin usługi: sierpień 2022 

Warte zwiedzania. Atrakcją zarówno ala dzieci jak i dorosłych

Atrakcje turystyczne

6.0
Kazok
Termin usługi: maj 2022

Byłem dzisiaj zwiedzać akwarium gdyńskie, wszystko mi się podobało ale pani z ochrony wysoka z brązowymi włosami była bardzo nie uprzejma źle mnie pokierowała na zwiedzanie obiektu, po jej przekazie siedziała przy telefonie komórkowym i nic jej nie interesowało by udzielić informacji innym zwiedziającym, dopiero inny pracownik ochrony prawidłowo mnie pokierował, jak tak można płacę za bilet a osoba która powinna mnie poinformować bawiła się telefonem komórkowym to jest szczyt chamstwa i bezczelności

Muzea

6.0
Mistrz i Misio
Termin usługi: marzec 2022 

Brak wejść na godziny - przepychanie przy akwariach, wrzask, brak przyjemności przy zwiedzaniu (wyszłam z bólem głowy). Zwierzaki poupychane w małych akwariach - bardzo smutny widok. Brak kawiarni wewnątrz w sezonie jesionno-zimowym. I tragiczny finał - sklepik z pamiątkami przypominający stragan z badziewiem z Chin. Na plus, jedynie, warsztaty na których byliśmy. Ogólna ocena - bardzo słaba. Obiekt do dofinansowania, przeorganizowania.

Atrakcje turystyczne

2.8