• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ambermart 2019 (2 opinie)

20. AMBERMART zaprasza na premierę jesiennych kolekcji Targi bursztynu AMBERMART łączą w sobie elementy biznesowe, popularno-naukowe, szkoleniowe i rozrywkowe - dzięki temu spotkanie to jest niezmiennie atrakcyjne dla wszystkich miłośników bursztynu. W tym roku impreza odbędzie się w Gdańsku po raz 20. w dniach 29-31 sierpnia.

gru 12

wtorek, godz. 11:00 - 15:00

Wstęp wolny
kwi'24 13-14

sobota - niedziela, godz. 10:00

Wstęp wolny
Godziny otwarcia:
29 sierpnia 2019 (czwartek) 10.00-18.00
30 sierpnia 2019 (piątek) 10.00-18.00
31 sierpnia 2019 (sobota) 10.00-16.00


Przede wszystkim BURSZTYN
Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty przed grudniowym szczytem handlowym. Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię oraz przedmioty użytkowe i dekoracyjne z bursztynu oraz kamienie kolorowe. Ważnym wyróżnikiem targów jest Galeria Projektantów, w której indywidualni twórcy, artyści oraz studia projektowe eksponują unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii. W tegorocznej, 20. edycji weźmie udział 190 wystawców z 14 krajów. Organizator spodziewa się - podobnie jak w ubiegłym roku - ok. 3000 odwiedzających z ponad 30 krajów. Po kilku latach azjatyckiej hossy obecna sytuacja rynkowa skłania producentów do powrotu na tradycyjne rynki konsumenckie. Zwrot w kierunku nowoczesnej stylistyki, inspirowanej europejskim DNA wzornictwa widoczny był już podczas siostrzanej imprezy targowej - Amberif, odbywającej się w ostatni weekend marca, obecnie spodziewamy się utrwalenia tego trendu - z pewnością korzystnego dla różnorodności wyboru biżuterii z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu.

Wydarzenie towarzyszące > Święto Ulicy Mariackiej - PROGRAM


Ofertę jubilerskich produktów uzupełnia szeroki wybór limitowanych kolekcji, sygnowanych nazwiskiem autora i adresowanych zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i galerii, portali internetowych związanych z designem, dziennikarzy obserwujących nowości i aktualne trendy. Liczymy, że odzew odbiorców, kupców i kolekcjonerów z Europy pomoże odbudować zainteresowanie współczesnym wzornictwem i wskaże kierunek ewolucji branży, atrakcyjny również dla klientów w Chinach, którzy po okresie intensywnych zakupów popularnych w buddyjskiej tradycji wzorów i motywów dekoracyjnych oraz określonego rodzaju bursztynowego surowca, również zwrócą uwagę na ofertę firm i projektantów, którzy odwołują się do międzynarodowego stylu.

Wiedza o bursztynie
Trendy i sposoby komunikowania w epoce internetu będą również motywem przewodnim wykładów i prezentacji, składających się na konferencję towarzyszącą targom. W jej trakcie dowiemy się o mechanizmach interpretowania wizualnych i marketingowych komunikatów przez generację Z - odbiorców wychowanych już w całości w kulturze przeglądarek, postaramy się również rozpoznać obszary w których opowieść o bałtyckim bursztynie może otrzymać atrakcyjną narrację i odwoływać się do współczesnego języka oraz mitów pop-kultury.

Konkurs na najlepszy produkt
Jak co roku będziemy poszukiwali najlepszych produktów spośród oferty wystawców AMBERMARTU. Zgłoszone prace oceni międzynarodowe Jury. Wśród wyróżnionych w ten sposób obiektów zwykle znajdują się najbardziej wartościowe wzorniczo i przemyślane wykonawczo obiekty, których wizerunek staje się w kolejnych latach elementem strategii reklamowych kolejnych edycji bursztynowych targów, a niekiedy nawet wizytówką całej branży bursztynowej. Pozostajemy z nadzieją, że także w tym roku uda nam się wyłonić tego rodzaju przedmioty.

Wystawa BALTIC AMBER. Legacy & Modernity
Po spektakularnym sukcesie przygotowanej przez Urząd Miasta Gdańska oraz Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku wystawie "Bursztyn Bałtycki. Dziedzictwo i Nowoczesność" prezentowanej podczas Biennale Sztuki w Wenecji w prestiżowej galerii Spazio SV niedaleko placu San Marco. Staranną selekcję ponad stu unikatowych obiektów bursztynniczych, wybranych przez kuratora wystawy, prof. Sławomira Fijałkowskiego obejrzeć będzie można w samym sercu gdańskiej Starówki - w Sali Morskiej Ratusza Staromiejskiego. Termin wystawy nie został wybrany przypadkowo - liczymy, że ekspozycja stanie się wakacyjną atrakcją nie tylko dla licznie odwiedzających Gdańsk turystów, ale także zostanie uwzględniona przez fachową publiczność, której podstawowym celem przyjazdu są targi AMBERMART.
Formuła łączenia biznesowych zobowiązań oraz wysokojakościowej oferty kulturalnej, w centrum której znajdują się historyczne i współczesne obiekty kultury materialnej z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu stała się od niedawna wspólną strategią Międzynarodowych Targów Gdańskich, Miasta Gdańsk oraz jego instytucji, których synergicznym celem jest wzmocnienie wizerunku bursztynu jako atrakcyjnego surowca jubilerskiego oraz roli Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu.

Święto Ulicy Mariackiej
Zwieńczeniem AMBERMARTU będzie towarzyskie spotkanie na ulicy Mariackiej - uznawane za najpiękniejszą w Gdańsku i nazywanej także Bursztynową Piątą Aleją - tym razem pod hasłem "Bursztynowa Mariacka". Organizatorzy - Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie - zapraszają do spędzenia potargowego wieczoru w atmosferze sztuki i designu w niezwykłej, architektonicznej scenerii oraz licznych atrakcji muzycznych, wystawienniczych, związanych z popularyzacją wiedzy o bursztynie na tej niezwykłej ulicy.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
cena za jeden dzień - 20 zł
dzieci do lat 7- wstęp wolny

Bilety do nabycia -> TUTAJ

Opinie (2)

 • Rynek bursztynu się kończy (1)

  Chiny dmuchały tą bańkę aż 2 lata temu pękła i co jest to wszyscy widzimy , porównajcie targi z przed 6 czy 5 lat a teraz , nie ma porównania

  • 1 0

  • Co to znaczy?

   Co oznacza, że Chiny dmuchały tę bańkę?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.