ask architekt szymon kuhn

Gdańsk 80-257, .

ask architekt

Wybierz numer

502-983-418
a...@askarchitekt.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 9:00 więcej

Artykuły o nas

O nas

Specjalizuję się w indywidualnych projektach domów jednorodzinnych. W swojej pracy skupiam się na dopasowaniu projektu potrzeb mieszkańców, z uwzględnieniem walorów widokowych, naturalnego oświetlenia i cech krajobrazu.
Nazywam się Szymon Kuhn. Jestem architektem, specjalizuję się w projektowaniu domów jednorodzinnych na indywidualne zamówienie. Do wykonywania swoich obowiązków podchodzę z pasją i zaangażowaniem. Tworzę budynki o dobrych proporcjach i eleganckiej formie. Projektuję z poszanowaniem dla zastanego krajobrazu i otoczenia. Szczególną uwagę przykładam do walorów widokowych otoczenia oraz do oświetlenia naturalnego wnętrz budynku. Jako certyfikowany projektant budynków pasywnych (certyfikat Darmstadt) w projektach stosuję rozwiązania energooszczędne, a także projektuję domy pasywne z wykorzystaniem oprogramowania Passive House Planning Package.

Oceny (16)

Bernard Mystkowski
Termin usługi: maj 2018

Wraz z żoną z całego serca możemy polecić pracownię ASK Architekt Szymon Kuhn, która wykonała dla nas projekt indywidualny domu jednorodzinnego. Pan Szymon jest architektem, który przede wszystkim bardzo uważnie słucha. Ma mnóstwo ciekawych pomysłów na rozwiązania w budynku, które zawsze potrafi logicznie uargumentować ale też (co bardzo ważne) nie narzuca ich na siłę i zawsze stara się dojść do consensusu z oczekiwaniami klienta. Z drugiej strony zawsze komentuje pomysły pochodzące od klienta, zawsze przedstawia ich plusy i minusy co pomaga podjąć właściwą decyzję. Kontakt z Panem Szymonem jest bardzo łatwy. Jest on otwarty zarówno na spotkania osobiste jak i na kontakt mailowy czy telefoniczny. Z powodu posiadania niespełna rocznego dziecka staraliśmy się załatwiać większość prac na odległość. Pan Szymon odpowiadał bardzo sprawnie. W razie potrzeby zawsze nie było problemu aby spotkać się w biurze w dogodnym dla nas czasie. Będąc na etapie przygotowania budowy projekt budowlany był bardzo chwalony przez wykonawców za precyzję, zastosowanie energooszczędnych rozwiązań możliwych do wykonania w rzeczywistości oraz brak błędów w sztuce. Reasumując, jeszcze raz bardzo polecamy!

Odpowiedź obiektu:

Panie Bernardzie, w imieniu pracowni bardzo dziękuję za tak wspaniałą opinię!

Pracownie architektoniczne

6.0
Przemysław
Termin usługi: listopad 2016

Konkretny fachowiec,pomocny,umie doradzić i uważnie słucha sugestii klienta.Nie ma problemu z kontaktem.Nie robi "samowolki".Polecamy jak najbardziej.

Pracownie architektoniczne

6.0
Barbara
Termin usługi: 2014-2016

Pan Szymon wraz z zespołem przygotował projekt siedliska składającego się z 5 budynków o różnym przeznaczeniu, w trudnym terenie i z wymagającym klientem. Przeprowadził projekt aż do uzyskania pozwolenia na budowę, wspierał radą pierwsze etapy budowy i wciąż śledzi jej postępy. Umie podejmować wyzwania, konsekwentnie i odpowiedzialnie wywiązuje się z umowy. Jest uważnym słuchaczem i umie wczuć się w potrzeby klienta. Umie też przedstawić argumenty na nie, gdy zamawiającego poniesie wyobraźnia. Duży komfort współpracy z pracownią Ask Architekt daje komunikacja tak bezpośrednia, jak i mailowa, rzetelność i terminowość. Pan Szymon jest otwarty na nowoczesne rozwiązania, które umiejętnie łączy z tradycją architektury w regionie, gdzie budynek ma powstać. Poszerza swoją wiedzę - na potrzeby tego i zapewne kolejnych projektów uzyskał uprawnienia w zakresie projektowania budynków pasywnych. Polecam pracownie Pana Szymona bez najmniejszych zastrzeżeń i z wspominam współprace z Panem Szymonem z przyjemnością.

Pracownie architektoniczne

6.0
Maciej
Termin usługi: 2016

Współpraca z panem Szymonem była dla nas przyjemnością. Od pierwszego kontaktu podchodził do naszych pomysłów w sposób otwarty i kompetentny. Nie byliśmy łatwymi klientami, bowiem zależało nam na nowoczesnym rozwiązaniu, ale wpisującym się w tradycyjne, żuławskie budownictwo. Pan Szymon poradził sobie z nami i projektem w sposób profesjonalny. Uważnie słuchał sugestii, analizował przesyłane materiały i reagował na bieżąco. Na każdym etapie tworzenia projektu byliśmy w kontakcie. Warto tu podkreślić, że pan Szymon jest uprzejmy, dyspozycyjny, skoncentrowany na zadaniu i terminowy. Jego wiedza o najnowszych trendach i rozwiązaniach w budownictwie czyni z niego architekta godnego polecenia. Co ważne: wsłuchuje się w klienta, a jednocześnie jest twórczy i z inicjatywą.

Pracownie architektoniczne

6.0
Waldek
Termin usługi: Czerwiec - Lipiec 2016

Polecam, pracownie ASKarchitekt jako rzetelne biuro projektowe. Bez przerostu własnego ego artystycznego (dla mnie to wielka zaleta) z umiejętnością słuchania z uwagą i zrozumieniem. Punktualność, rzetelność, bezproblemowy kontakt, dokumentacja dokładna, szczegółowa, schludnie i kompletnie przygotowana. Czego więcej potrzeba...? No żeby nie był tak słłodko to cena mogłaby być bardziej przyjazna.

Pracownie architektoniczne

5.7
Krzysztof
Termin usługi: 2-ga połowa 2015

Bardzo rzetelne i kreatywne podejscie do pracy. Kontakt telfoniczny i e-mail bez uwag. Godne podkreslenia zaangażowanie w przygotowanie profesjonalnego projektu zgodnego z oczekiwaniami klienta. Podczas spotkań Pan Szymon z dużą dozą cirpliwości wyjaśniał zawiłe kwestie zwiazane z przygotowaniem projektu i odpowiadał na liczne pytania co znacznie ułatwiło podjecie właściwych decyzji.

Pracownie architektoniczne

6.0
Piotr
Termin usługi: 2015

Współpraca w 100% spełniła oczekiwania, wynikiem jest piękny i dopracowany projekt (oczywiście z pozwoleniem na budowę). Architekt Szymon Kuhn to osoba kompetentna, terminowa i dobrze zorganizowana. Kontakt jest zawsze bezproblemowy, a projekt efektem wielu solidnie wspólnie przepracowanych godzin. Można śmiało wróżyć świetlaną przyszłość dla firmy ASK Architekt.

Pracownie architektoniczne

5.8
Sławek
Termin usługi: 2015

Pan Szymon pomógł mi w załatwieniu spraw związanych z legalizacją budynku. Od samego początku jego podejście do klienta mogę określić jednym słowem profesjonalne i tak pozostało do samego końca. Jeżeli chodzi o kontakt to zarówno telefoniczny jak i mailowy był bardzo dobry. Terminy spotkań tak samo bez zastrzeżeń zawsze pod klienta. Sądzę że najlepszą ocenę wystawiły panie z nadzoru budowlanego były zachwycone dokumentacją którą pan Szymon przygotował a są to kobiety którym bliżej już emerytury a więc takich spraw za pewne prowadziły setki. Podsumowując polecam pana Szymona jako profesjonalistę ale również jako miłego i otwartego na pomoc człowieka.

Pracownie architektoniczne

5.5
Arek
Termin usługi: marzec - czerwiec 2015

Korzystałem z pomocy Pana Szymona przy projekcie remontu mieszkania od przygotowania dokumentacji projektowej do uzyskania pozwolenia na budowę. Profesjonalizm, elastyczność, solidność najlepiej określają podejście do klienta. Warto podkreślić dbałość o komunikację i przekazywanie informacji na bieżąco. To z mojego punktu widzenia jest bardzo ważne i daje inwestorom komfort i wiedzę o postępie prac. Spora część korespondencji odbywała się drogą elektroniczną. To również duży plus i oszczędność czasu obydwóch stron. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy i z pewnością kolejnym razem zwrócę się w pierwszej kolejności do tej pracowni. Zdecydowanie polecam i dziękuję :-)

Pracownie architektoniczne

6.0
Jarosław
Termin usługi: maj 2014

Bardzo polecam współpracę z pracownią Ask. Pan Szymon jest pełen profesjonalizmu i zapału do swojej pracy, czego efekty widać w jego projektach. Przygotował nam wspaniały projekt dopasowany do naszych potrzeb. Przez cały czas kontakt był bardzo dobry, zawsze był gotów wysłuchać naszych uwag i odpowiedzieć ciekawymi rozwiązaniami. Również po zakończeniu projektu nie przestał nas wspierać w prowadzeniu inwestycji. Bardzo polecam!

Pracownie architektoniczne

6.0
Karol
Termin usługi: styczen 2015

Zależało mi na sprawnym załatwieniu sprawy. Okazało się, że Pan Szymon jest osobą profesjonalną o elastycznym podejściu do klienta. Komunikacja doskonała podobnie jak wykonanie. W mojej opinii wszystko to, co cechuje Pana Szymona jest niezbędne do pozytywnej współpracy i tak też ją odbieram, dlatego szczerze wszystkim polecam. Karol

Pracownie architektoniczne

6.0
Katarzyna Cierocka z Rotmanki
Termin usługi: czerwiec-pazdziernik 2014

Miałam okazje współpracować z panem Szymonem w ubiegłym roku. Zaprojektował elewacje domu jednorodzinnego z lat 80 wraz z trudnym wejściem (byłam przekonana, że nie da się z niego nic ładnego zrobić). Projekt wyszedł ponad moje oczekiwania. Rzetelna pomoc, cierpliwość, konkretne i przydatne wskazówki. Pan Szymon ma bardzo profesjonalne podejście, a do tego dobry kontakt z klientem. Kreatywna jakość projektu oraz stały kontakt z ekipą remontową pozwolił na dokładne zrealizowanie aranżacji. Współpraca układała się nam super i dlatego skorzystam jeszcze z wiedzy pana Szymona przy projektowaniu wnętrza mojego domu. Szczerze polecam, Katarzyna Cierocka Rotmanka

Pracownie architektoniczne

6.0
Dorota i Zenon Kruczyńscy
Termin usługi: 2014

Pan Szymon Kuhn wraz z zespołem Ask architekt zaprojektowali nam dwa świetne domy w architekturze podlaskiej. Rekomendujemy tę pracownię ze względu na: - rzetelne i wysokie kompetencje, - pomysłowość, - terminowość bez zastrzeżeń, - właściwe odczytanie naszych potrzeb. Pracownia zdjęła nam z głów całą robotę papierkową aż do uzyskania zezwolenia na budowę. Praca z Panem Szymonem Kuhnem i robocze spotkania z nim były bardzo przyjemne, konkretne i kreatywne – przynosiły twórcze rozwiązania. Polecamy tę Pracownię z czystym sumieniem, Dorota i Zenon Kruczyńscy.

Pracownie architektoniczne

6.0
Bartek
Termin usługi: początek 2014-tego

Polecam Tą Pracownie Architektoniczną,która oferuje od samego początku swój czas dla klienta,wyjaśnia wszystkie zaistniałe zagadnienia które wychodzą w trakcie wykonywania projektu.Pracownia ta zna się na nowych technologiach budowy,nie boi się wyzwań,co się spotkałem przy innych starszej daty projektantach , potrafi doradzić,wyjaśnić i wybrać przy projektowaniu tańszą alternatywę wśród materiałów budowlanych spełniające wymagania i oczekiwania inwestora.Pracownia ta jest dyspozycyjna i otwarta na nasze prośby zmiany i pomysły w trakcie projektu,a przy tym wciąż miła i sympatyczna,do tego bez problemu zajmie się organizacją wszystkich potrzebnych papierów pozwoleń i uzgodnień,oszczędzając nam czasu i nerwów.Gorąco polecam,ta pracownię z którą będę się na pewno kontaktował celem wykonania projektu wnętrz jak i ogrodu

Pracownie architektoniczne

6.0
emil
Termin usługi: 2013\'IX

ask architekt Współpracuję z Panem Szymonem jako projektantem w zakresie budowy domu jednorodzinnego. Pochwalam szeroki zakres wiedzy i pełną kompetencję. Istotna jest również doskonała komunikatywność i dyspozycyjność. Projekt wykonany w terminie. Cena projektu indywidualnego wyszła na podobnym poziomie jak projekt gotowy ze zmianami i adaptacjami. Szczerze polecam Autor: emil

Pracownie architektoniczne

6.0
Ewelina
Termin usługi: czerwiec 2013

Pan Architekt wykonał na nasze zlecenie dwa projekty nowej aranżacji wnętrz istniejącej łazienki oraz salonu w domu jednorodzinnym. Otrzymaliśmy po dwa konspekty na każde wnętrze do wyboru. Pomysły bardzo trafione i uwzględniające nasze gusta. Każde spotkanie w trakcie doprecyzowywania projektu przygotowane rzetelnie i z dużym zaangażowaniem. Otrzymaliśmy w wyniku końcowym doskonałą wizualizację naszych nowych wnętrz wraz z listą zakupową. W trakcie realizacji potrzebny kontakt z pomysłodawcą na dobrym poziomie. Koszy usługi architektonicznej niewspółmierny do końcowego efektu, który przerósł nasze oczekiwania. Wnętrza oddają atmosferę i klimat, który chcieliśmy uzyskać. Warto było zdecydować się na taki projekt. Nasze pomysły dzięki temu zostały zrealizowane w 100% satysfakcjonująco. Dziękujemy za pomysł i cierpliwość do naszych ciągłych zmian w trakcie tworzenia projektów :)

Pracownie architektoniczne

6.0