Centrum Dietetyki Żywienia Jem Zdrowo

Centrum Dietetyki Żywienia

Wybierz numer

605-654-734
a...@jemzdrowo.pl pokaż
Otwarte do 16:00 więcej
  • Zdjęcie 1/2 - Centrum Dietetyki Żywienia Sopot 4
  • Zdjęcie 2/2 - Centrum Dietetyki Żywienia Sopot 3
 

O nas

Nazywam się Agata Szczerkowska. Jestem doświadczonym dietetykiem i psychologiem. Od 19 lat przyjmuję klientów w gabinecie, zlokalizowanym w kameralnym miejscu w Sopocie. Dziękuję, że od tylu lat obdarzacie mnie swoim zaufaniem i mogę uczestniczyć w cudach, których razem dokonujemy!

Zrób pierwszy krok…
Odchudzanie to początek nowego, bardziej świadomego etapu w Twoim życiu. To czas uważności i skupienia na potrzebach organizmu.

Towarzyszę w procesie zmiany nawyków żywieniowych Klientom, którzy poszukują zbilansowanej diety i marzą o pięknej sylwetce. Wspólnie wejdziemy w proces zmiany. Poznasz prawidłowy sposób odżywiania i zaczniesz zdrowo żyć. Razem dojdziemy do wymarzonej sylwetki.

Najczęściej zadawane pytania

Jak często muszę spotykać się z dietetykiem?
Wszystko zależy od potrzeb organizmu klienta, wizyty mogą być ułożone w formie krótkiego programu lub regularnych spotkań ustalanych z wizyty na wizytę razem z dietetykiem. Na początku musimy widywać się trochę częściej by móc odpowiednio reagować na zmiany organizmu, później intensywność wizyt zmniejsza się. Pierwsza wizyta kosztuje 90 zł. Ilość wizyt ustalana jest indywidualnie biorąc pod uwagę potrzeby naszego klienta oraz czas trwania programu. Rejestracja telefoniczna w godzinach: 10.00-21.00.
Czy posiadacie Państwo w swojej ofercie catering dietetyczny?
Zdecydowanie nie !!! ponieważ kompletnie rozmija się to z filozofią naszej działalności. Catering dietetyczny nie uczy zmiany nawyków żywieniowych, a jego korzystny wpływ jest tylko tymczasowy, daje efekty tak długo jak długo z niego korzystamy. Po osiągnięciu określonej wagi i powrotu do starych nawyków żywieniowych istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo powrotu do wagi sprzed odchudzania. Okres bycia na diecie służy także nauce robienia regularnych zakupów, można je robić z listą raz na tydzień, co nie jest aż tak dużym obciążeniem, można też korzystać ze sklepów przywożących produkty pod dom. Osoba, która nabrała już pewnego doświadczenia w przygotowywaniu posiłków i przy dobrej organizacji, potrzebuje około 20-30 minut dziennie, na przygotowanie zbilansowanego posiłku zgodnego z dietą. Jest to do zrobienia. Z naszych usług korzystają osoby, bardzo zajęte i zapracowane i przy odpowiedniej motywacji dają radę, dlatego uważamy, że każdy jest w stanie sprostać tym 20-30 minutom.
Mój ojciec cierpiał z powodu chorób serca, wiem, że choroby te są dziedziczne, czy możecie doradzić mi jak uniknąć takich chorób?
Jest dobrze udokumentowane, że złe odżywianie w prostej linii zwiększa ryzyko zaistnienia chorób związanych z układem krążenia. Szczegółowa analiza Twojego sposobu odżywiania, fachowe spojrzenie na Twoje przyzwyczajenia żywieniowe oraz analiza składu ciała da nam wystarczające informacje, żeby ocenić ryzyko wystąpienia ewentualnych chorób serca. W przypadku nieprawidłowości pomożemy Ci zmienić jadłospis na zgodny z zaleceniami w takich przypadłościach.
Mam nietolerancję na składniki mleka krowiego i boję się o rozwój osteoporozy.
Źródłem wapnia są też inne pokarmy i niekoniecznie w produktach mlecznych jest go najwięcej. Natomiast u osób, u których nie stwierdzono nietolerancji laktozy, po prostu od lat nie używają produktów mlecznych, można powoli je wprowadzając, przyzwyczaić organizm i nauczyć go znowu trawić laktozę. W wypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją laktozy, można skupić się na innych produktach, będących źródłach wapnia.
Jestem wegetarianinem, wydaje mi się, że moja dieta jest prawidłowa, jednak po ostatnich badaniach lekarz powiedział mi, że mam za niski poziom żelaza, możecie jakoś mi pomóc?
Oczywiście, sprawdzimy ile dostarczasz sobie żelaza w diecie oraz czy aby na pewno sposób w jaki komponujesz swoje posiłki nie zaburza jego wchłaniania przez organizm. Stosując prawidłowo zbilansowaną dietę wegetariańska Twój poziom żelaza w organizmie podniesie się.
Czy potrzebuję skierowania od lekarza, żeby otrzymać poradę?
Nie, każdy może spotkać się z dietetykiem tak jak z dentystą czy psychologiem.
Ogólnie jestem zdrowy, ale chcę zrzucić kilka kilogramów, możecie coś z tym zrobić?
Oczywiście analizując skład Twojego ciała oraz przyglądając się Twoim przyzwyczajeniom możemy zaplanować zbilansowaną dietę szytą na miarę Twoich potrzeb w celu utraty zbędnych kilogramów. Odchudzanie i zmiana sposobu żywienia mogą być przyjemnością i tak to właśnie zrobimy razem.
Jak często będę musiała/musiał przychodzić na spotkania?
Spotykamy się raz na dwa tygodnie, regularność i rozłożenie pracy na pewne etapy jest sprawą kluczową.
Ile będzie trwało moje odchudzanie?
Długość programu dietetycznego jest dostosowana do wielkości problemu, stanu zdrowia i stylu życia. Jego długość określamy na pierwszym spotkaniu
Czy mogę przyjść na spotkanie bez umówionej wizyty?
Zawsze spotkanie jest poprzedzone wcześniejszą rejestracją ze wstępną rozmową dotyczącą problemu.
Czy to prawda, że okres oczekiwania na rozpoczęcie współpracy jest długi?
Ze względu na dużą ilość osób chętnych do podjęcia z nami współpracy, niestety nigdy nie udaje się nam spotkać na drugi dzień. Natomiast staramy się, żeby okres oczekiwania był jak najkrótszy. Wiemy jak istotne jest szybkie rozpoczęcie odchudzania, kiedy już podjęło się decyzję, do której dojrzewać można nawet latami. Nie chcemy natomiast skracać czasu poświęcanego dla danej osoby i obniżać jakości usług żeby przyjąć większą ilość klientów. Od ponad 10 lat standardy dotyczące czasu przewidzianego dla naszych klientów są niezmiennie takie same.
Czy mogę przychodzić na spotkania razem z mężem, córką lub przyjaciółką?
Oczywiście, niektóre osoby preferują odchudzanie w małej grupie, która staje się przy okazji małą grupą wsparcia.
Czy stosujecie Państwo jakieś zniżki i promocje?
Tak, dla osób przychodzących wspólnie na spotkanie z przyjaciółka, dzieckiem, mężem stosujemy korzystny system zniżek.
Czy odchudzacie Państwo dzieci?
Formalnie dziecko można odchudzać w wieku 8-9 lat i jeżeli jest ono emocjonalnie dojrzałe i jemu samemu zależy na schudnięciu można uzyskać bardzo dobre efekty.
Czy diety, które przygotowujecie są trudne?
Staramy się, żeby były jak najprostsze i wymagały jak najmniej przygotowań. Dla osób pracujących w systemie dyżurowym, przygotowujemy na ich życzenie także dni bez gotowania i przyrządzania ciepłego posiłku. Dla innych, których jest oczywiście mniej przygotowujemy dietę z dwoma ciepłymi posiłkami jeżeli ktoś czuje się na siłach sprostać takim wymogom.
Czy będę musiała/musiał poddawać się rygorystycznym ćwiczeniom?
Mimo, że zabrzmi to może dziwnie, nie zachęcamy do katorżniczych treningów, ponieważ zazwyczaj wywołują nadmierne uczucie głodu, nad którym trudno zapanować szczególnie na diecie a nie dają nadzwyczajnego efektu, dla którego warto byłoby się tak poświęcać. Naprawdę można schudnąć nawet kilkadziesiąt kilogramów na samej diecie. Szacuje się, że w 80% sukces procesu odchudzania zależy od diety, tylko w 20% od wysiłku fizycznego, dlatego warto skupić się na tych 80%. Ruch jest bardziej wskazany do utrzymania wagi ciała. Dodatkowo przy BMI w okolicach 30-40, może być wręcz zagrożeniem dla zdrowia czy przyczynić się do spowodowania kontuzji. Dopiero normalizacja wagi ciała umożliwia wprowadzenie wysiłku fizycznego. Oczywiście jeżeli przychodzą do nas osoby, które latami intensywnie trenują wręcz muszą swoją aktywność kontynuować i nie mogą przerywać, ponieważ ich metabolizm jest już przyzwyczajony do wzmożonej ilości ruchu i
Czy dużo wydam na produkty do diety?
Niektórzy klienci przygotowują sobie zestawienie kosztów. Prowadzenie diety zazwyczaj wychodzi na korzyść w stosunku do wcześniejszego sposobu żywienia. Osoby, które 3-4 razy w tygodniu stołowały się na mieście, zauważają oszczędności- nawet z kosztem naszej współpracy. Dodatkowo odpadają wydatki na słodycze i ulubione smakołyki, które są kosztowne.

Oceny (2)

MonCherry
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: luty 2024

Jestem bardzo zadowolona z współpracy z panią Agatą. To profesjonalna i sympatyczna dietetyczka, która potrafi dostosować plan żywieniowy do indywidualnych potrzeb i preferencji. Pani Agata zawsze jest gotowa do udzielenia porady, wsparcia i motywacji. Dzięki niej nauczyłam się zdrowo jeść, a przy okazji schudłam 6 kg w ciągu 3 miesięcy. Przepisy, które otrzymałam od pani Agaty, były łatwe w przygotowaniu i bardzo smaczne. Nie musiałam spędzać godzin w kuchni, żeby zjeść zdrowy i zbilansowany posiłek. Pani Agata to również cudowna i piękna kobieta, która inspiruje do zmian. Jej pozytywne nastawienie i pasja do swojej pracy są zaraźliwe. Jestem wdzięczna, że trafiłam na taką dietetyczkę.

Dietetycy, leczenie otyłości

6.0
Marta
Termin usługi: listopad 2022

Z panią Agatą odchudzałam się od lutego do listopada 2022 - szlo mi różnie, ale w ostateczności udało się osiągnąć założony cel. Dodatkowym utrudnieniem były problemy jelitowe, przez które nie mogę jeść części rzeczy. Pani Agata była niesamowicie cierpliwa i empatyczna, ale potrafiła postawić do pionu w gorszych czasach kiedy zaczynałam się poddawać. Zawsze, gdy tylko mogła, próbowała iść mi na rękę jeśli chodzi o produkty/dania, proponowała zamienniki i starała się jak mogła żeby odstawienie cukru (co było dla mnie najtrudniejsze) było dla mnie jak najmniej dramatyczne. Prócz schudnięcia z naszej współpracy wyniosłam pakiet wiedzy na temat mojej relacji z jedzeniem i ciałem i porcję tipów, które będą mogła wykorzystać w przyszłości. Ogromny plus za ludzkie odpowiedzi na pytania i tłumaczenie laikowi skomplikowane dietetyczne zawiłości. Jako osoba, która była pierwszy raz w życiu na diecie, serdecznie polecam! Dużo empatii, zrozumienia i wsparcia w gorszych momentach.

Dietetycy, leczenie otyłości

5.8